Krutý princ

Krutý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541175/bmid_kruty-princ.jpg 4 2081 2081

Vítejte ve světě, kterému vládnou nelítostné víly! První díl napínavé fantasy série. Jude bylo sedm, když jí zabili rodiče a unesli spolu se sestrami na proradný dvůr víl. O deset let později ale netouží Jude po ničem jiném než patřit mezi víly. A to i přes to, že je smrtelná. Většina víl lidmi pohrdá a nejvíce podlý princ Cardan. Aby Jude získala vysněné místo u dvora, musí princi vzdorovat. Zaplete se však do intrik, a když hrozí, že násilí zničí slavný dvůr, rozhodne se pro pochybné spojenectví, které ji může stát život.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Cruel Prince, 2018

roman9276
15.10.2024 4 z 5

Souhlasím s komentáři níže. Dvě třetiny knihy utíkaly opravdu pomalu a byla to docela nuda. Na druhou stranu autorka nás seznamovala s jejím světem, ale vím, že se to dá napsat napínavěji, protože mám už něco z fantasy načteno. Zaujaly mě, na můj vkus až příliš rychlé proměny charakterů dvojčat v poslední fázi knihy. Poslední třetina byla pecka a konec za mě hodně překvapivý.

mnohoknih
06.09.2024 3 z 5

Dost velká nuda. Nemůžu autorce upřít nápad. Promíchat lidský svět a svět víl je zajímavé a vznikají styčné plochy pro příběh. Jenže než se to všechno vysvětlí a popíše, tak to trvá a vleče se to. Postavy jsou jednoduše čitelné, což se dá u literatury pro mládež čekat. I když možná se připravují na další díl, ve kterém se ukáže, že nic není tak, jak se zdá. Zhruba poslední třetina příběhu zaujme tak, že ten další díl chcete číst. Chcete vědět, jak a kam se bude vyvíjet vztah minimálně mezi Jude a Cadanem a zda vůbec někam. Zatím to vypadá, že Jude je nelítostná intrikánka, přesně, jak se jí snažil vychovat otčím. Také mě zajímá, zda Vivi své partnerce řekne, kým je. A kudy povede cesta Taryn, která si zvolila zatím tu nejsnazší.

EjkaM
31.08.2024 4 z 5

Mladistvá fantasy s minimální romantikou. Barokový mini svět víl vedle moderního lidského je zajímavý prvek. Oceňuji detailní propracovanost skutečně bohaté plejády fantasticky pestrobarevných postav říše víl. Hlavní hrdinka - lidská dívka - rozehraje vysokou hru o moc. Trošku hůř uvěřitelnou spleť dvorních intrik připisuji nízkému věku Jude. Vzhledem k vysoké popularitě série a samotné autorky jsem zvědavá na pokračování.

vintage_soul
24.08.2024 4 z 5

(SPOILER) Mám smíšené pocity, protože vím, že autorka ráda spojuje moderní dobu s fantasy světem, četla jsem od ní už Nejtemnější část lesa, ale přesto mě to trochu zklamalo. Nějak mi to tam nesedělo, ale na druhou stránku se mi líbila koncová zápletka natolik, že tomu dám ještě šanci. Plus jsem si zamilovala Cardana, takže se chci dozvědět, jak to bude pokračovat mezi ním a Jude

Roux
09.08.2024 3 z 5

Kruci, já nevím. To nejlepší se odehraje v poslední třetině, ale začátek a druhá třetina mě zkrátka nebavily.

Boogi
06.08.2024 5 z 5

Tady jsem dlouho váhala jestli vůbec Krutého prince číst, ale přece jen jsem mu dala šanci. Z počátku se mi zdál příběh o vílách trochu moc pro děti, ovšem jakmile se začal rozjíždět děj, vůbec jsem nelitovala. Sice tady nebyl žádný obrovský dějový zvrat, který jsem alespoň částečně očekávala, nakonec to naštěstí nebyl tak obrovský problém. Už se těším, až si přečtu další díly.

Nikei
03.08.2024 5 z 5

Čtivá, jednoduchá. Zpočátku mi vadil vykreslený svět, přišel mi takový moc pro děti, ale jakmile jsem se začetla, tak jak si zvykla a nakonec se mi i zalíbil. Knížka se příjemně četla, takové oddychové počtení

nereidka
02.08.2024 3 z 5

Moc nesdílím nadšení ostatních z této knihy, já ji nedocetla, ani mě nezajímalo, jak tato kniha skončila. Svět se mi moc líbil, ale nedokázala jsem se dostat do děje a vadil mi nedostatečný popis postav, tak jsem si ani neuměla představit, kdo jak vypadá.

Tyna_Pav
29.07.2024 4 z 5

Kniha, která ve vás vzbudí řadu rozporuplných pocitů, nicméně je čtivá, plná akce a zvratů. Při čtení si ideálně zapisujte postavy, protože je jich tam dost. Hlavní hrdinka je přehnaně impulzivní a ukvapená, ale člověk jí tak nějak přirozeně fandí a čeká, co se z toho celého vyklube. Na to si musím počkat do dalších dílů, ale tento byl teda jízda. Hvězda dolů je právě za některé kroky hlavní hrdinky a taky za velmi malé množství magie, to mě trochu zklamalo.

Njangu
17.07.2024 4 z 5

Čtivé, ale kapku mně tam něco chybí. Mohlo by to být ještě lepší, doufám, že se víc rozjede ten svět víl. Knížek s nima je málo a já víly mám moc ráda. Tak uvidíme jak se to bude dál vyvíjet.

ByulGi
17.07.2024 5 z 5

Knížka je velmi čtivá, dokončila jsem jí během pár dnů (a to jsem pomalý čtenář) Hlavní hrdinka je skvělá. Nejedna se o žádnou OP postavu, ztracenou princeznu nebo vyvolenou. Není namočená v žádné věštbě nebo osudu. Kolik ní se děje hromada věci ale ona pořád zůstává tou obyčejnou lidskou dívkou.

terezapolednik
11.07.2024 3 z 5

U této knížky musím souhlasit s komentářem pode mnou. I když jsem na ni slyšela samou chválu, moc mě nenadchla. Čekala jsem něco jiného, možná, že jsem čekala dokonce něco víc. Příběh byl vymyšlený dobře, zvlášť různé intriky apod. Mně osobně nesedla hlavní hrdinka, a to se mi už nestalo hodně dlouho. Proto možná knihu hodnotím tak, jak ji hodnotím. V určitých pasážích mi to až moc připomínalo Prázdné sliby, které jsem četla dřív a určitě se mi líbily víc, ale teď jsem trošku zklamaná, že se autorka nechala výrazně inspirovat Krutým princem... Druhý díl zatím nevyhledávám.

Ta-vod-vedle
22.06.2024 3 z 5

Osobně i když jsem na knížku slyšela jen samou chválu, mě moc nenadchla. Děj se strašně táhnul a na konci se sice trošku rozjel, ale asi mě to nenamotivuje přečíst si další díly.

Dudunka
15.06.2024 5 z 5

Knihu jsem měla už dlouho vyhlídnutou a konečně jsem se k ní dostala. Hned jak jsem jí otevřela nemohla jsem přestat číst stránky se otáčely samy jsem zvědavá na další díly.

sidonka
31.05.2024 3 z 5

Další z knih, kterou vyzkoušela z tohoto žánru, některé pasáže mě nebavily, ale těch, co byly čtivé a lákaly mě začít číst další kapitolu bylo víc, asi se k autorce ještě vrátím

BlankaHill
07.05.2024 2 z 5

Já mám asi takové rozporuplné pocity... Čekala jsem tedy daleko víc na tak vysoké hodnocení... Hlavní hrdinka mě svým chováním vytáčela. Do světa víl jsme byli vhozeni podobně jako Jude, ale s tím rozdílem, že jsme jaksi nedostali následně moc popis, jak si ho představit... Romantická linka téměř nula, děj předvídatelný, konec ještě více. Alespoň to bylo celkem čtivé. Mám dilema, zda se pouštět do druhého dílu...

Adél007
23.04.2024 5 z 5

Tenhle díl se mi velice líbil. Hned od začátku mě to táhlo do děje a taky za stránkou a nemohla jsem se od trhnout od čtení. Fakt fakticky napadající námět. Je tam plno víl a dobrodružství které si nechcete ujít od příběhu. Takže fakt doporučuji tuhle sérii! A jsem zvědavá co přinese i druhy dil. A já se jdu vrhnout hned na druhy díl.

KajinaH722
17.04.2024 4 z 5

Musím říct,že jsem od knihy čekala trochu něco jiného, ale zklamaná nejsem ba naopak mě to bavilo. Knihu jsem měla delší dobu na seznamu a jakmile jsem narazila na různé příspěvky na instagramu, tak o to víc jsem chtěla knihu přečíst. Není tu žádná love story, ale spíš nenávist a různá tajemství. Doufám,že v dalším díle se víc rozvine vztah mezi Jude a Cardanem nebo co vlastně mezi ně bude.

ValiPages
12.04.2024 3 z 5

Upřímně, mě tahle knížka dost zklamala, nebo ne úplně zklamala, ale jakou má pověst a to všechno, tak jsem čekala něco jiného. Přijde mi, že ačkoli to má okolo čtyři sta stránek, tak se tam vlastně nic moc zajímavého nestalo. Ale fakt velký plus je, že to rychle uteklo. Taky se mi líbilo, že to bylo propojené i s lidským světem a ne jenom s tím kouzelným. Samozřejmě tu máme takovou tu hrdinku, která se pouští do každého nebezpečí a nic jí v tom nezabrání. Někdy mi přišlo, že byla paličatá až moc. Zvláštní bylo, že skoro na každé stránce říkala, že je pořád v pozoru, a přesto mi některé věci došly mnohem dřív než jí, přitom to měla celé před nosem, tak úplně nevím, jak to myslela :)
Ale je to prostě taková ta fantasy, u které se nemusí přemýšlet a přitom se u ní odpočine.
Do druhého dílu se určitě pustím, protože všichni říkají, že je lepší, a taky ten první díl skončil fakt dobře :)
Ráda bych vás poprosila, pokud jste si přečetli mojí recenzi, klikněte prosím na like, ne z důvodu, že se vám to líbilo, ale abych věděla, že si někdo přečetl mojí recenzi. Moc mě to potěší a moc děkuji :)

Debbra
08.04.2024 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale konec byl opravdu svižný a stále se něco dělo. Líbí se mi hlavně ta myšlenka, že obyčejná lidská holka se dostala do světa víl a hlavně proč se tam dostala.