Krutý princ přehled

Krutý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541175/bmid_kruty-princ.jpg 4 2065 2065

Vítejte ve světě, kterému vládnou nelítostné víly! První díl napínavé fantasy série. Jude bylo sedm, když jí zabili rodiče a unesli spolu se sestrami na proradný dvůr víl. O deset let později ale netouží Jude po ničem jiném než patřit mezi víly. A to i přes to, že je smrtelná. Většina víl lidmi pohrdá a nejvíce podlý princ Cardan. Aby Jude získala vysněné místo u dvora, musí princi vzdorovat. Zaplete se však do intrik, a když hrozí, že násilí zničí slavný dvůr, rozhodne se pro pochybné spojenectví, které ji může stát život.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Cruel Prince, 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krutý princ. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (384)

mnohoknih
06.09.2024 3 z 5

Dost velká nuda. Nemůžu autorce upřít nápad. Promíchat lidský svět a svět víl je zajímavé a vznikají styčné plochy pro příběh. Jenže než se to všechno vysvětlí a popíše, tak to trvá a vleče se to. Postavy jsou jednoduše čitelné, což se dá u literatury pro mládež čekat. I když možná se připravují na další díl, ve kterém se ukáže, že nic není tak, jak se zdá. Zhruba poslední třetina příběhu zaujme tak, že ten další díl chcete číst. Chcete vědět, jak a kam se bude vyvíjet vztah minimálně mezi Jude a Cadanem a zda vůbec někam. Zatím to vypadá, že Jude je nelítostná intrikánka, přesně, jak se jí snažil vychovat otčím. Také mě zajímá, zda Vivi své partnerce řekne, kým je. A kudy povede cesta Taryn, která si zvolila zatím tu nejsnazší.

EjkaM
31.08.2024 4 z 5

Mladistvá fantasy s minimální romantikou. Barokový mini svět víl vedle moderního lidského je zajímavý prvek. Oceňuji detailní propracovanost skutečně bohaté plejády fantasticky pestrobarevných postav říše víl. Hlavní hrdinka - lidská dívka - rozehraje vysokou hru o moc. Trošku hůř uvěřitelnou spleť dvorních intrik připisuji nízkému věku Jude. Vzhledem k vysoké popularitě série a samotné autorky jsem zvědavá na pokračování.

vintage_soul
24.08.2024 4 z 5

(SPOILER) Mám smíšené pocity, protože vím, že autorka ráda spojuje moderní dobu s fantasy světem, četla jsem od ní už Nejtemnější část lesa, ale přesto mě to trochu zklamalo. Nějak mi to tam nesedělo, ale na druhou stránku se mi líbila koncová zápletka natolik, že tomu dám ještě šanci. Plus jsem si zamilovala Cardana, takže se chci dozvědět, jak to bude pokračovat mezi ním a Jude

Sejdeme se u jezera, Odvážná rozhodnutí a další knižní novinky (37. týden)

08.09.2024

Co jiného je šerm než strategická hra ve velké rychlosti?

„Kdybys mě zranil, neplakala bych. Vrátila bych ti to zpátky. (Jude, Krutý princ)

Kniha Krutý princ v seznamech

v Právě čtených48x