Krysař

Krysař
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330004/bmid_krysar-OHf-330004.jpg 4 6665 6665

Tajemný muž. Město. Krysy. Proč tady je? A co nastane? Jsou hlodavci jedinou špínou ve městečku Hameln, která záhadného hrdinu čeká? Viktoru Dykovi jako inspirace posloužila staroněmecká pověst. V knize plné překvapivých zvratů můžeme hledat snahu se mstít, ale také potřebu milovat.

SeverusSnape
25.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha,strhující děj,který mne moc bavil.Skvělá atmosféra a postavy.Jsem nadšená a asi i trochu divná,protože Krysař mi připomínal Snapa s Harryho Pottera :) :'(

Zuzka.K
16.07.2017 2 z 5

Knihu jsem si vybrala k maturitní četbě, ale moc mě nezaujala. Kniha je sice krátká, ale nebavila mě. Možná je to tím, že jsem ji četla spíše z povinnosti a ne proto, že bych chtěla sama od sebe.

aktijnov
14.07.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem...

Adelajda_4
13.07.2017 4 z 5

Poměrně hezká, útlá knížečka, která se mi četla docela dobře.

IsobelleFarbs
11.07.2017 4 z 5

Za mě opravdu povedená klasika. Já ji sice v poviné četbě nemám, ale bavili jsme se o ní ve škole a tak jsem se rozhodla, že si příběh o krysařovi taky přečtu...
A jsem za to ráda, mě Krysař opravdu bavil, sice mě úplně nenadchnul, ale jeho četbu jsem si užívala. Rozhodně ji doporučuji!

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Klasika. Úžasný Krysař, kdo by neznal jeho příběh :-)

zanetkov77
20.06.2017 4 z 5

Knížku jsem četla jako maturitní četbu a docela mě bavila. Četla se rychle a příjemně. Líbila se mi konečná pointa, která člověka donutí se nad příběhem zamyslet.

Laurel
13.06.2017 4 z 5

Musím říct, že jsem ráda, že jsem nedala na názor svého přítele a knížku si přečetla. Krysař pro mě byl jen "další knížka k maturitě", ale chytlo mě to hned od začátku. Není to nijak těžké ke čtení, autor krásně popisuje okolí a děj. Postavu Krysaře jsem si ihned oblíbila.

ivzu77
12.06.2017 4 z 5

Znám příběh, znám muzikálového zpracování, ale díky Čtenářské výzvě 2017 jsem se dostala ke knižní předloze, splnila jsem bod ♡kniha začínající otázkou.
A VAŠE JMÉNO?
NEJMENUJI SE, JSEM NIKDO. JSEM HŮŘ NEŽ NIKDO, JSEM KRYSAŘ.

Apathe
12.06.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Má své kouzlo, které přiměje člověka k zamyšlení. Je velice čtivá, proto můžu tuto knihu jen doporučit.

DuncanIdaho
02.06.2017 4 z 5

Dnes už klasické dílo, které poodhaluje a kritizuje různé lidské vlastnosti.

KejmlP
26.05.2017 5 z 5

Dílo, která má sílu, krásná legenda, obsahující spoustu moudrosti. A postava Krysaře je fascinující. Dříve než knihu jsem znal skvělý muzikál Daniela Landy, který se sice od předlohy liší, ale zároveň jí dává ještě další rozměr. V obou dílech (byť v Landově podání poněkud rozšířeném), je krásné sledovat, kterak postupné náhody, náznaky a podzemní proudy uvolňují kamínky, které nakonec vyústí v tragédii pro celé město.

Walking_Floppy
26.05.2017 3 z 5

"A vaše jméno?"

Legenda jako taková se mi líbí, Dykovo zpracování už méně - je to dané těžkopádnou češtinou, u které se musí člověk hodně soustředit a pak uniká požitek z děje a příběhu jako takového.

jahex
25.05.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem četl.

dia.riedl
23.05.2017 4 z 5

Jedna z těch opravdu dobrých knížek v maturitní četbě. Postava krysaře se mi strašně líbí. Příběh je pěkný, plynulý, konec mě i překvapil. A musím vychválit jazyk, autor si krásně pohrává se skladbou vět.

Ellissabeth
22.05.2017 3 z 5

Zajímavé. Očekávající. Milé. A krásné :-)

Samery
19.05.2017 3 z 5

Je to složitý, smutný, ale zajímavý příběh. Nečetl se mi však snadno. Je třeba se nad ním zamyslet a i když je děj zajímavý, četla jsem poutavější knihy. Je to hodně složitý text.

Adilajla
16.05.2017 4 z 5

Pro mě tato kniha představovala povinnost k maturitě, tak možná proto se mi tolik nelíbila, jak kdybych ji četla jen tak.

Phewell
14.05.2017 3 z 5

Krásná a temná, myslím ale, že jako maturitní povinná četba je pro většinu čtenářů náročná a nepochopená.

Ranuncul
13.05.2017 5 z 5

Super knížka.Jedna z těch nejlepších z povinné četby,které jsem na sš četla.