Labyrint: Útěk

Labyrint: Útěk
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180973/bmid_labyrint-utek-Rug-180973.jpg 4 2330 2330

Labyrint série

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Maze Runner, 2009

PandaKombajn
07.05.2016 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou a jsem za to ráda. Nic podobného jsem v životě nečetla a podle mě je to jedna z nejlepších dystopii. Je pravda že chvíly na začátku se to docela vleklo ale pak se to rozjelo a já musela číst ve dne v noci. Knize jsem jako jedné z prvních tady dala všechny hvězdy.

Viky.nox
07.05.2016 5 z 5

Musím rict, ze takovouhle knihu jsem ještě nečetla a jsem nadšena. Opravdu skvělá knížka. Je moje nejoblíbenější z trilogie knížek, i kdyz Spaleniste a Vrazedna léčba ma taky neco do sebe. Často jsem musela zatajit dech kvůli některým situacím, které se Placerům staly, a proto patří mezi me nejoblíbenější. #Dashnerarmy

p.stranska
28.04.2016 5 z 5

Jsem nadšená. Strhující příběh, neotřelé téma, nepředvídatelný konec. Skvěle napsané, napínavé od první strany až do konce. Perfektně vystavěné charaktery postav. Rozdělené do krátkých kapitol, takže se to dobře čte. Na konci knihy fakt nechápete....a těšíte se na další díl. Doporučuji.

ladybook
25.04.2016 3 z 5

Jako....knihu jsem četla asi půl roku. První půlku jsem strašně dlouho přelouskávala, přišla mi nudná, jak kdyby se tam nic nedělo. Pak přišla druhá a ta mi trvala necelý dva dny. Za tu první půlku bych dala tak 3*, ale za nápad, i když by mohl být trochu jinak napsaný, dávám 4*. Líbí se mi, že to není další verze Hunger Games.

UPDATE: Po zvážení jsem knize nakonec dala hvězdičky 3

AAndulka
22.04.2016 3 z 5

Právě jsem dočetla. Jsem velmi na rozpacích. Úžasný nápad, ale špatně napsaný. Přijde mi, jako kdyby kniha byla nedodělaná, chybí mi tam trošku více vět, tršoku více detailů apod. Nápad skvělý, dokonce i napjatá jsem byla, ale vesměs se toto téma dalo uchopit mnohem lépe. Průměr

Dívkasknihou
20.04.2016 5 z 5

Pro tuhle sérii knih nemám slov. První díl jsem přečetla hned (i když jsem se ke knize dostala jen díky filmu, takže jsem v podstatě příběh znala), druhý díl jsem přímo zhltla, od knihy jsem se nemohla odtrhnout, byl to pro mě úžasný zážitek. Třetí díl mě bohužel trochu zklamal, četl se pomaleji a dokonce jsem ho načas odložila, (SPOILER!) na konci prostě všichni umřou, dalo by se to tak říci, ale to je prostě konec a s tím jsem smířena. Labyrint se mi vážně skvěle četl a věřím, že si ho za čas přečtu znovu, byla to napínavá knížka s originálním nápadem. Nezapomeňte ZLOSIN je dobrý. :D Btw. film oproti knize docela zkazili, hlavně dvojku, až jsem se naštvala už u traileru a myslela jsem že hodím počítač z okna...prostě všechno jinak...ale tak který film je stejný jako kniha, lepší je se na něj ani nedívat

tyna4806
11.04.2016 5 z 5

Miluju knihy od toho spisovatele a tahle je naprosto úžasná, už se moc těším na další díly.

Faji
04.04.2016 5 z 5

Styl vyprávění, to je to, proč se kniha čte jedním dechem. :-)

Black-stars
26.03.2016 4 z 5

Trošku jiné oproti filmu - a to dost v podstatných detailech (bludiště jako takové, telepatické schopnosti, úmrtí postav, důvody experimentu...) ale rozhodně stojí za přečtení, ikdyž me trvalo docela dost dlouho než jsem se do knížky začetla a vůbec pochopila styl vypravění a mluvy kluků v placu - ale nakonec jsem ráda že jsem začátek přežvýkala a nevzdala to :-)

Kacitr
23.03.2016 4 z 5

Konečně také pro jednou něco neokoukaného! Chvilku mi trvalo zvyknout si na styl psaní, ale pak jsem se začetla a bylo nemožné přestat. První díl jednoznačně spolu s tím druhým nejpovedenější kousky z celé série Labyrintu.

karolina1733
19.03.2016 3 z 5

První jsem viděla film a pak jsem si řekla, že si přečtu knížku. Jenže nastal problém ve chvíli, kdy mě nebavila. Tak jsem ji odložila a asi o půl roku později se k ní vrátila. Nedá se říct, že bych se do ní zbláznila a přečetla ji jedním dechem (protože to se bohužel nestalo), ale nakonec mě docela bavila. Bohužel ale ne tolik, abych se hned vrhla na druhý díl, který v knihovně taky mám.
Možná na něho někdy přijde čas, ale možná taky ne.

Honey0105
12.03.2016 2 z 5

Abych pravdu řekla, tak vůbec nevím, jak knihu ohodnotit. Jedná se o velmi originální kousek - to ano, avšak ne moc čtivý. Říkala jsem si, zda kniha neztratila na čtivosti jen díky překladu, a proto jsem nahlédla i do originálu, který v rámci psaní také za moc nestál (bohužel).
Filmové zpracování má lépe pochopitelný konec, jinak taky žádná velká pecka, jelikož kdo nečetl knihu, tak z filmu nebude mít naprosto nic.
Abych to shrnula, tak je zde naprosto perfektní nápad, ALE opravdu nedostatečné a nedotažené zpracování. Škoda. Jsem zvědavá, co přinesou další díly.
A každopádně trochu spoiler na konec: Do velké bandy kluků přijde jedna jediná dívka.. Buďme realističtí - takhle by to opravdu nevypadalo!
50%

witko
07.03.2016 4 z 5

Hledání odpovědí na otázky kdo, jak a proč, mne nutilo číst každou volnou chvilku, kterou jsem měl. Kniha mne pohltila a na konci vyplivla ne až tak spokojeného z odpvědí.

Denčaa
07.03.2016 4 z 5

Rozhodně napínavá kniha. Nejdříve jsem viděla film a na jeho základě jsem se rozhodla přečíst knihu. Děj byl poměrně odlišný, ale asi mě víc upoutal ten filmový. Což se málo kdy stane. Ale příběh byl skvěle popsán a člověk se dozvěděl mnoho věcí, které právě ve filmové podobě nezazněly. Druhý díl této knihy mi určitě projde pod rukama. Jsem zvědavá, jestli je ZLOSIN dobrý...

tony64
06.03.2016 4 z 5

Labyrint je uzasny technicky vytvor.Jaka sila muze pohybovat s tak mohutnymi bloky,co udrzba pohyblivych spoju,jaka dokonalost propojeni vsech dilcu ve vsech smerech.Labyrint je skonstruovan jako hodinove strojky-funkcni,na vterinu presne a laijk je muze pouze obdivovat,ackoliv jim vubec nerozumi. Labyrint je take to jedine co je na romanu skvele.Pribeh je tuctovy,postavy nevyrazne.Za tu kamennou technologickou hracku davam 4 hvezdicky.

Adele02
05.03.2016 4 z 5

Thomas je hrozně nepříjemnej hlavní hrdina, ale Minho s Newtem vesměs všechno zachraňovali. A ten konec byl hrozně urychlenej a zmatenej... ale jo, jsem příjemně překvapená. Na čtyři a půl to je akorát.

Aingeal
02.03.2016 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, která do puntíku splnila má očekávání :)! Příběh byl kvalitně propracovaný, napínavý, odpovědi nám autor dávkoval po troškách a to navnadí k rychlému přečtení každého :). Už se moc těším na Spáleniště, zakončení prvního dílu vám nedovolí dát si mezi prvním a druhým dílem pauzu - ani na chvíli.

deedulka
28.02.2016 4 z 5

Skvělý příběh a nápaditý děj. Jediné, co se mi nelíbilo, byla mluva placerů, jak neustále opakovali slova frase a plopák...Nejprve jsem viděla film a nějak se mi líbil přece jen o trochu víc,než knižní předloha.Kniha má některé aspekty odlišné.Proukoumávání labyrintu však bylo napínavé ze všech hledisek.

Erudite
25.02.2016 5 z 5

Má vlastní představivost mě vyvezla výtahem na Plac a nechala mě bez jakéhokoli ponětí o realitě hledat cestu z bludiště stránek, napětí a slov. Snažení bylo marné.
Labyrint mě nepustil, dokud jsem nedočetla poslední stránku.

petra4080
24.02.2016 3 z 5

Výborný nápad! Knížka se mi moc líbila, film jsem viděla až pak. Pro toho kdo film již viděl asi nemá smysl knihu kupovat.