Labyrint: Útěk

Labyrint: Útěk
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180973/bmid_labyrint-utek-Rug-180973.jpg 4 2330 2330

Labyrint série

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Maze Runner, 2009

stetty
16.02.2016 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbyla.
Doporučuji si nejdříve přečíst knížku a potom se kouknout na film. Oboje je moc hezke, ale knizka je o dost hezci nez film, protože je to podrobněji popsané a nějaké scény jsou lepší.♥♥

ungy
15.02.2016 4 z 5

Úžasná kniha, ve které se společně s Thomasem octnete uprostřed záhadného labyrintu, kde se skupina kluků snaží přežít a dostat se ven. Kniha mě bavila i děsila. Bohužel jsem jí četla až po shlédnutí filmu, což mi trochu zkazilo zážitek. Přesto, že se kniha a film liší, zásadní události jsou stejné (i když ve filmu trochu okousané) a tak jsem nebyla tak napjatá jak jsem asi mohla být.

Evickar
12.02.2016 3 z 5

Přečetla jsem až po filmu a můžu říct, že kniha byla pro mne opravdu většinou nudná. Film se mi výjimečně líbil víc.Pro mě spíše zklamání. Postava Thomase je nudná, Tereza je arogantní hned od začátku, hlavní hrdiny zastiňují nejspravedlivější Newt a nejstatečnější Minho :-)

Allison
06.02.2016

Tato knizka me nadchla je proste uzasna plna dobrodruzstvi,legrace ale i napeti.Postava Thomase jse mi mirne libila vice ve filmu ale v teto knize to bylo vice rozsahke takze se clovek mohl lepe vcitit do postavi :).Trosku me mrzelo ze nektere scenky byly mirne lepsi ve filmu ale jinak jsem stouto kniho velice spokojena :)

tlllk
03.02.2016 4 z 5

Na rozbeh to bolo fajn, postavy mali svoju symetriu, dej gradoval, ale tie opisné časti labyrintu a príšer boli nepresvedčivé.... tak uvidím v ďalších dieloch

ThomasRuhe
31.01.2016 3 z 5

Dobře vymyšlené.Správné dávkování otázek(a že jich bylo) a postupných odpovědí( ne na vše).Zkoumání labyrintu a rozluštění jeho smyslu je popsáno taky dobře.Jen ho mohl Dashner lépe popsat,aby vynikla jeho velikost.
Samotný konec je typický pro trilogie,nabízí více otázek než odpovědí....jak jinak.

Fai
27.01.2016

Jelikož se mi líbil do značné míry film, rozhodla jsem se přečíst i knihy. Upřímně více mě zaujala kniha než film. Je sice pravda, že kniha byla částmi nudná, nebo mi přišlo, že některé pasáže byli zbytečně rozepsané, ale mělo to svoje kouzlo. Nakonec jsem přečetla jeden díl denně a mám chuť začíst číst znova.
Kdybych to měla srovnat s filmem, tak ve filmu mi osobně chybí jednotlivé pasáže, které by mohli být v ději podstatné viz. proč Alby šel do labyrintu (předtím než ho napadl Rmut). Ale chápu, že film má cca 90 minut, ale chybělo mi tam např. to spojení mezi Thomasem a Teressou (kteří četli ví o čem mluvím :D, nechci spoilerovat :D). To samé s Gallym - to co se s ním stane na konci filmu, a to co se bude dít v následujícím 3. díle knihy, my tam asi bude chybět.

A 2. díl filmu to samé, tam mi přišlo, že je film už úplně jiný než kniha. Upřímně jsem si z filmu myslela, že ti (vypadlo mi to slovo :D) nakažení erupcí jsou něco jako zombie :D. Ale, když opomenu knihu, tak film není špatný.

Laputika_3
25.01.2016 5 z 5

Tak tohle bylo teda něco.
Wow.

James přišel s naprosto originálním dílem, které mělo všeho dost. Za těch pár dní, co Thomas v Labyrintu strávil, jsme se dozvěděli více méně všechno, a informace vyplavávaly na povrch postupně, a ne, že jsme dostali nával informací, které jsme si museli poskládat sami. Skvěle byly vystiženy Thomasovi pocity, s přesnou dávkou zmatku, ale ne zase tak velkou aby nám připadal úplně labilní.
Celkový Labyrint měl taky svou logiku. Všechno mělo svoji logiku. Vidím to jako puzzle, které se nám v průběhu všech tří knih poskládají do skvostného díla, u kterého nám bude vadit jedině to, že jsme jej přečetli tak rychle.
Doporučuji snad úplně všem! :D

DendousSKS
24.01.2016 4 z 5

Kniha byla dobrá, což o filmu se zas tak říct nedá. Působilo to na mě temně. Hlavní hrdina se ocitne na místě na kterém by se nikdo nechtěl objevit. Tím, že je bažant je s ním také tak zacházeno a k roli běžce nepřijde tak snadno a hned. Čóni mluví svojí mluvou, která mi ze začátku nesedla, ale po chvilce jsem se s tím tak vžila, že kdyby po nějaké době nezaznělo slovo čón či frase tak by to nebylo ono.
U filmu se hlavní hrdina ocitá v docela hezky vypadajícím místě. Že je nějaký bažant si pomalu nikdo ani nevšimne a tak nějak hnedka se dostane v hierarchii na přední příčky. Slovo čón divák ani skoro nepostřehne, že to tam někdo řekne.
Suma sumárum kniha záživná a filmu nezáživný. Rozhodně bych se na film znova nepodívala, ale knihu ještě do budoucna znova přečtu.

Samira
20.01.2016 5 z 5

Vynikající, místy dechberoucí fantasy. Plná náznaků, propracovaných detailů, vodítek a taky skvělých postav. Příznávám, že se v mých očích trochu pomaleji rozjížděla, ale od vstupu Thomase do labyrintu, nenechal autor čtenáři velký prostor pro nádechy. Závěr byl podle očekávání překvapivý a jsem moc zvědavá, jakým směrem nás zavede příště. Doufám, že si udrží stejně vysokou laťku. Skvělé čtení!

annamc
12.01.2016 5 z 5

BOŽE!!Naprosto super nápad,napínavé a strhující,nejlepší bylo závěrečné luštění kódu;)Super!!

sasencicka
08.01.2016 2 z 5

Hezká kniha..trochu divná, ale fajn :D

Renulik
07.01.2016 4 z 5

Docela fajn kniha :)

Jordyz
03.01.2016 3 z 5

Nebylo to špatné, ale spíše tak pro mladší - náctileté :-)

Kateřina10
29.12.2015 4 z 5

Začátek mi přišel "trochu" nudní, ale pak se kniha pořádně rozjela a stálo to za to.

l_havlickova002
11.12.2015 5 z 5

Jedna z knížek, která mě natolik pohltila, že jsem pár dní nevnímala realitu. Nemohla jsem zapomenout na ten zážitek, co mi kniha dala. Opravdu jsem se od ní nemohla odlepit, přemýšlela jsem nad ní skoro pořád a také po přečtení. Kdyby se mě někdo zeptal, která je moje zatím nejoblíbenější knížka, odpověděla bych že Labyrint. Dashner má opravdu mimořádný a čtivý styl psaní a tak to je i s druhým dílem. Musím říct, že i film je velmi vyvedený, ač na knihu to nemá ani zdaleka. :)
DOPORUČUJI VŠEMI DESETI. ♥

ciuffo
02.12.2015 5 z 5

Právě jsem dočetla druhý díl a jsem naprosto natčená. Naposledy jsem tak byla u knihy Podzemí.... Dnes se podívám na první díl na CD, snad to nebude taková hrůza. Jinak dávám pět hvězd... Díky za tak skvělé nápad. Kač

Ida7
26.11.2015 5 z 5

Kniha se mi MOC LÍBILA!!!!!!!!!
ale film se mi zda dost překrouceny..........

Alfirin
18.11.2015 5 z 5

Přesně taková ta knížka, od které se člověk nemůže odtrhnout, i když je mu z toho, co tam čte, vyloženě zle... Za mě fakt masakr, jsem zvědavá na pokračování.

LucyNej
16.11.2015 5 z 5

Super kniha.... i film..těším se na další díly :)