Labyrint: Útěk

Labyrint: Útěk
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180973/bmid_labyrint-utek-Rug-180973.jpg 4 2319 2319

Labyrint série

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Maze Runner , 2009

WexxAr-ka
05.11.2015 4 z 5

Už nějaký čas se vyhybam filmu, abych štíhlá přečíst knihu :) z prvního dílu jsem rozpačitě, chvíli mi trvalo než jsem se do děje dostala...
Každopádně nemohu říci, že bych knihu četla jedním dechem, nedělalo mi problém ji na pár dni odložit :)

A film? Z meho pohledu slatanina, ktera s knihou nema temer nic spolecneho...

EllenQa
05.11.2015 4 z 5

Opět jsem si knížku koupila, kvůli dobrým ohlasům, byla jsem zvědavá a musím říct, že se mi knížka opravdu hodně líbila..občas se objevili pasáže, které byly trochu nudnější, ale jinak mi dělalo problém se od knížky odtrhnout! Už se nemůžu dočkat druhého dílu a doufám, že mě nezklame..

Rubika
03.11.2015 4 z 5

Po dlouhém odmítání se ke knize přiblížit a jakkoli se do ní pustit jsem to stejně vzdala a zvědavá se do toho musela pustit. (po všech těch recenzích a ohlasech jsem prostě musela...)
Kniha mě mile překvapila, snad i proto, že jsem od ní moc neočekávala. Neříkám, že mě to chytlo a doslova jsem z toho zmaniačila, ale nemělo to k tomu daleko.
Navíc musím přiznat, že jsem si našla v téhle knize další lásku Newta, který mi byl sympatický už od začátku.

Akisi
28.10.2015 2 z 5

Jako mnoho lidí jsem jako první viděla film, dokonce v kině, a ten mě naprosto nadchnul, dost natolik, abych si koupila knihu.
Nechci říct, že je kniha špatná, ale toto je snad první případ, kdy se mi film líbil víc. Možná za to může herecké obsazení, možná úpravy v ději, každopádně nejvíce mi vadila přímá řeč v knize, která mi přišla téměř až retardovaná. Taky mě trochu zarazila délka, nebo spíš krátkost, kapitol. Jedna byla dokonce krátká jen na jednu stranu.
S úpravami děje ve filmu jsem sympatizovala, vynechali nebo předělali snad vše, co mi v knize nesedlo.
Takže za mě v tomto případě raději film jak knihu.

kofina
24.10.2015 4 z 5

Hrozně se mi líbí označení "Grinde". :-D

matas888
23.10.2015 4 z 5

Do první poloviny jsem se s touhle knihou dost trápila, druhá půlka už mě nutila číst dál a dál. Tak uvidíme co se mnou udělá další díl :-D

Vaneza
20.10.2015 4 z 5

Prvně jsem zhlédla film a byla jsem uvedena do zmatku, protože mi film připadal někdy trochu prostě pomalý a nudný, ale moji kamarádce se to líbilo. Proto jsem si půjčila knihu v knihovně a mile mě to překvapilo. Je to mnohem hezčí, děj je trochu jiný a Thomase jsem měla konečně docela ráda. Ale..myslím si, že to mohlo být alespoň trochu lepší, když počítám, že to má ještě dva díly. Místy jsem se nudila a odkládala knihu, ale problém tkvěl v tom, že jsem se nedokázala začíst. Vyrušovaly mě výrazy, slova, někdy i tupost postav, ale čím víc jsem postupovala ke konci, tím jsem od toho nemohla odtrhnout oči.

Sentir
20.10.2015 5 z 5

Po přečtení pár stránek jsem měl jak již tu zmiňovali mnozí předemnou problém s výrazy jako je plopák, frase, čón, ovšem po další desítce stránek mě to přešlo. Příběh jsem zhltl za tři dny jelikož mě stejně jako hlavní protagonisty hnala touha zjistit co že se to v tom labyrintu vlastně děje. Film je oproti knížce o dost chudší a ve spoustě důležitých i nedůležitých detailech se s knížkou rozchází (například Gally byl ve filmu mnohem snesitelnější, když pominu vzhled).

Sarfias
17.10.2015 5 z 5

Film jsem sice neviděla, ale asi se k tomu také odhodlám. Nejdříve zřejmě přečtu všechny díly. Kniha mě zaujala hned na začátku, byla dobře čtivá i když jsem se ošívala u neznámých slov jako je plopák či frase a také jsem od toho očekávala něco jiného.
Každopádně kniha značně předčila moje očekávání. Na konci jsem byla ponechaná v mrazivém očekávání zakousnout se do dalšího dílu. Pokud máte rádi napětí a nevadí vám temnější pasáže, vřele knihu doporučuji. Vtáhne vás do děje a ke konci vás tak pohltí, že ihned sáhnete po dalším díle :-)

Petul_96
16.10.2015 5 z 5

Knihu jsem si koupila před pár dny a musím říct, že se mi líbila přes její temný děj. Dnes v nočních hodinách jsem ji dočetla. Ihned se mi zalíbila. Nutilo mě to dozvědět se víc, proč se Thomas ocitl v Labyrintu s ostatníma a co se s nimi stalo. Četla jsem ji jedním dechem a nelituji.. :) Temné pasáže měly své kouzlo a prožívala jsem je a místy se bála, když došlo k "akci" nebo krveprolití. Neměla jsem se problém začíst a ponořit se do děje.
Film jsem shlédla až dnes - a musím říct, že kniha u mě vede na prvním místě. Film byl na mě málo přehnaný a trochu se mi nelíbilo, že to trochu předělali nebo něco pozměnili. Například jak napsali ostatní, v Labyrintu (v knize) nikdy nepršelo zatímco ve filmu ano. Thomas se filmu se stal běžcem poměrně rychle zatímco v knize si musel počkat o něco déle. :) A dalších pár věci mi na filmu nesedělo. :) Co se týče knihy jsem naprosto spokojená a rozhodně si přečtu další díly :)

Hoshi
10.10.2015 5 z 5

Jako první jsem viděla film a hrozně jsem se těšila, až si přečtu knihy. Po půjčení a přečtení usuzuji, že kniha je tisíckrát lepší než film - jednak se dozvíme spoustu souvisejících věcí, které ve filmu nejsou (např. proč šel Alby s Minhem do Labyrintu) a hlavně - v Labyrintu nikdy neprší (u toho jsem se vážně zasmála, když si vzpomenu na film).
Příběh je velmi čtivý, líbil se mi a nedělalo mi problém se začíst :)

livres
06.10.2015 5 z 5

Úžasná kniha, film také nádherný. Tajemství Labyrintu a krveprolití :)

Kamil2
06.10.2015 2 z 5

Přes všechna kladná hodnocení mne tato kniha úplně minula. Měl jsem chuť ji po sto stránkách odložit, dočteno jen silou vůle :-) Ze všech záhad v Labyrintu nebyla na konci knihy pořádně vysvětlena ani jedna, nebo jen v náznacích. Možná si to autor nechal pro pokračování, ale to už bude beze mne :-)

Monisek.B
04.10.2015 4 z 5

Některé věci mi přišly dost ujeté, některé těžko uvěřitelné a některé úplně na hlavu postavené. Ale jinak fakt zajímavý nápad. Jen to zpracování mohlo být poněkud lepší. I když vlastně... no.. ale jo, líbilo se mi to.
Ještě dnes jsme koukli i na film a musím uznat, že ač tam spoustu věcí překopali, pár detailů se mi dokonce i líbilo víc než v samotné knize. Hlavní hrdiny jsem si ale představovala jinak!
Rovnou se pustím i do pokračování, jsem na to zvědavá :)

elyonka9643
03.10.2015 4 z 5

Dobrý rozjezd série. Jsem zvědavá na další díly. Zatím naprostá spokojenost. Zajímavý svět, sympatické postavy napínavý příběh.

RosMeggie
03.10.2015 5 z 5

Super, úžasné, bezkonkurenční... :)
Vzhledem k tomu, že jsem se první podívala na film a až poté jsem četla knihu, myslela jsem si, že budu celkem v obraze a budu trošku vědět co se bude a komu se to bude dít. No... pochopila jsem už v první polovině knihy, že to bude dost rozdílné a na konci jsem si říkala, že film byl pravděpodobně zrežírován podle jiné knihy (hlavně teda ten konec, začátek byl aspoň celkem podobný).
Ale co se týče knihy samotné... Byla prostě skvělá... Super příběh, zase něco nového, byla hodně čtivá a asi jsem se do ní zamilovala... :3 Zůstane mi v hlavě ještě dlouho... :D
Líbilo se mi, že to nebylo zbytečně "přeslazené", šlo více o příběh než o chemii a vztahy... I pro kluky určitě skvělá volba na čtení... :)

S láskou,
Rose

maruschka
02.10.2015 3 z 5

3,5. V tomhle případě nejspíš nejsem cílovka. Trvalo strašně dlouho, než jsem se začetla (možná bylo na škodu, že jsem nejdřív viděla film). Styl mi úplně nesedl, navíc mám takovou vlastní specifickou kategorii knih, ve kterých se autoři děsně snaží přiblížit čtenářům hrdinovy emoce, a přesto to nějak nefunguje, a Labyrint se k nim bohužel přiřadil. Nedokážu se prostě vžít do Thomasova strachu, smutku, naděje/beznaděje, a to je celkem problém. Přesto jsem ještě pořád trošku zvědavá, co bude dál, takže další díl asi ano.

Percabethka
28.09.2015 3 z 5

Nebylo to špatný, styl psaní se mi taky líbil a okamžitě jsem si oblíbila Newta :) ale myslím, že mi 1. díl úplně stačil a do dalších se pouštět nehodlám... Nevím proč, nevidím na tom žádný větší nedostatky, ale prostě mě to nechytlo :)

Lenka-knihy
27.09.2015 5 z 5

Jako první jsem viděla film.. Byl úžasný! Hned jsem si chtěla přečíst knihu. Kniha je super! Bavila mě od začátku do konce a ikdyž jsem věděla děj, tak mě to moc bavilo. Tuto knihu moc doporučuji! :)

Ebby
27.09.2015 5 z 5

Knížku jsem si přečetla o prázdninách a byla jsem z ní naprosto nadšená, jen škoda, že ten film není taky tak dobrý... :(