Labyrint: Útěk

Labyrint: Útěk
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180973/bmid_labyrint-utek-Rug-180973.jpg 4 2319 2319

Labyrint série

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Maze Runner , 2009

Narissa
23.09.2015 3 z 5

Rozhodně to nebylo špatné. Ale nemohla jsem se zbavit dojmu, že se zmítám mezi Pánem much a Mechanickým pomerančem (a to vynechávám Hunger Games). Spojení těchto dvou knih do jedné nebylo šptané. Napětí bylo krásně stupňované a celá kniha byla dokonalé pochmurná, to doopravdy oceňuji. Bohužel se podle mě vůbec nevyvedl závěr (SPOILER) - útěk a boj byly tak nějak zbytečné nebo předvídatelné... nevím, jak přesně to nazvat.... A samotný závěr také žádné překvapení nebyl - o čem jiném by pak asi byly další dva díly, že? :)

Napůlanděl
16.09.2015 5 z 5

Super čtení, kniha vás krásně vtáhne do děje.....

LilianVanRose
16.09.2015

Na knihu jsem čekala jak na Vánoce. Po shlédnutí filmu jsem si řekla že si knihu musím prostě prečíst jelikož jsem filmu vůbec nerozuměla. Kniha mne velmi zaujala a já sem ihned po chvíli spadla do děje jako kdybych tam byla s nimi zavřená. Místy si říkám že je to trochu zmatené ale později se to trochu vyjasní. No aspoň si to myslíme :D že víme o co jde. Moje oblíbená postava je Minho a Newt ostatní mi přijdou ,,divní,,.

CatherinManson
16.09.2015 5 z 5

Film jsem viděla už před delší dobou a teď, když vychází v kinech druhý díl jsem si řekla, že si ten první díl přečtu. Lituju, že jsem to neudělala dřív! Velmi dobrý příběh, který vás zcela pohltí, skvělé, neobvyklé prostředí a výborná a zajímavá zápletka. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Doufám, že následující díly budou stejně dobré.

Kytiii
07.09.2015 5 z 5

Trochu mě odrazovaly některé ohlasy, ale jsem ráda, že jsem na ně nedala. Některé události byly očekávané, ale to nic neubralo na spádu a dobrodružnosti knihy. Dystopie mám ráda a tato je vyvedená.

Aaron Lewis
05.09.2015 4 z 5

Ze začátku teda nic moc, bavit mě to začalo někde od půlky knihy. A pak už to bylo v pohodě. Thomas mi teda nějak sympatickej nebyl, ale to vyvažoval Minho a Newt. Vůbec, chování nějakých jedinců bylo lehce úsměvné, ale co já vím.. šestnáctiletý puberťáci zavřený v nějaký betonový kostce... Jinak mě dost iritovaly ty úžasné nové výrazy, zajímalo by mě, jak znějí v originále. A ještě na závěr, film jsem viděla jako první, ale i tak se mi knížka líbila, takže u mě dobrý:).

Ben Nevis
01.09.2015 3 z 5

I po přečtení poloviny dalšího dílu mi to přijde samoúčelné. V Hunger games se investovalo do podívané, aréna byla technologická špička, protože do zábavy lidí nastrkají plno peněz. Proč tady ty technické vychytávky, opravdu by nestačily přírodní prostředky? No třeba to třetí díl vysvětlí...
Dále mi přišlo chování hrdinů občas nelogické, což bych odpustila teenagerům, ale běžci měli být chytří a nejlepší, ne zmatené včely.
Nicméně děj je čtivý a chytlavý, pořád se něco děje a nejsou tam vatové pasáže. Nepovažuji ji za ztrátu času, ale taky mi nic víc nedala.

PS: Lidem tu vadí slang... Podle mě chtěl autor, ať mají chlapci ostřejší výrazivo (mládež mezi sebou nemluví jako kniha od Jiráska), ale použitím sprostých slov by to nebylo dětem přístupné. Takže vymyslel nová slova, něco jako když v americkém seriálu místo fucking použijou frakking.

Shira27
29.08.2015 5 z 5

Mě se kniha hodně líbila. Opět je to taková velmi napínavá dobrodružná dystopie. Moc se mi líbí ten jejich slovník. Celou knihu to víc zpestřuje.
Těším se, až si zkouknu i film, který teda nemá moc pozitivní ohlasy, ale já přesto věřím, že to bude bomba!

Zuziiik
28.08.2015 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film a pak četla knihu......i když jsem věděla, jak to dopadne, bylo to napínavé a nemohla jsem se odtrhnout.....vřele doporučuji nejen cílové skupině :)

Vitnerová
28.08.2015 4 z 5

Kniha které se musí dát ze začátku šance a po zdlouhavém a ufňukaném začátku se kniha rozjede a děj vás dokonale vtáhne! :-) Vřele doporučuji.

juli2
22.08.2015 3 z 5

Na této knize se mi líbí, že nic není vysvětleno. Prostě musím přečíst pokračování! Dobře se čtě, taková oddechovka.

Phoenix16.cz
22.08.2015 4 z 5

Začalo to filmem, který byl totální hovadina, která nedávala smysl a polovina věcí a událostí byla natočená stylem "domysli si sám". Proto jsem sáhla po knize v naději, že v ní najdu odpovědi na otázky, kterými se film nezabýval. Stalo se tak a náhle příběh začal dávat smysl, i když... Uznávám, je to svým způsobem hovadina, která balancuje na hranic věrohodnosti, ale napsané je to dobře a čtenáře to nenudí. Ve chvíli, kdy máme záhadné bludiště za sebou, nic nekončí, ale příběh teprve začíná a vyvolává otázky, které nutí k hledání odpovědí v dalším díle.

Catherine27
22.08.2015 odpad!

Má spolužačka NEČTENÁŘKA mi tuto knihu tak vychválila, že mě donutila k jejímu přečtení... Tu knihu jsem nedočetla a ani nehodlám... je mi líto, že tak dobrý nápad dostal tak špatné pojetí a zpracování celkem. Kniha mě zklamala a film byl podle mě průměrný.

Hannna
20.08.2015 4 z 5

Závěr knihy mě překvapil, bohužel ne v dobrém slova smyslu. Čekala jsem nějaký ten "normální" konec, zkrátka logické vysvětlení toho všeho. Místo toho tu máme pokračování v dalších kolika? 2-3 dílech?
Nicméně se mi děj líbil (místy trochu podobný s HG) a hezky se četl, takže si hodlám přečíst i další díly, abych zjistila, kam nás autor ještě s příběhem zavede.:)

suzuk
17.08.2015 2 z 5

Nápad výborný, děj poutavý, jen zpracování podle mě už trochu vázlo. Nevím, jestli to bylo překladem (rozhodně by nejspíš chtělo, abych si to prvně přečetla v originále), ale slovní zásoba byla místy žalostná (po tom, co autorka začala tři věty po sobě slovem Thomas, jsem to jméno nechtěla už ani slyšet). Podle mě mírně přeceňovaná knížka, protože i přes skvělý děj mě to už nedonutilo koupit si další díly.

Slanka
13.08.2015 3 z 5

ale tak jako... námět byl zajímavý, postavy celkem sympatické, slang mi nevadil, prostředí tajemné, ale ten styl... ten styl, prostě a jednoduše se mi nelíbil. Jako kdyby mě něco pohánělo dopředu, to zase jó, těšila jsem se na další čtení, ale i když jsem převracela stránky a četla jako divá, neustále mi tam "cosi" chybělo :-(. Říkám si, to někde bude a pak.. byl najednou konec. Hm...
Ale druhý díl si s chutí přečtu ;o)
Za mě lepší tři hvězdy :o)

terka98
12.08.2015 5 z 5

V dnešní době jedna z mála knížek,kterou mohou číst jak kluci tak holky.Děj se netočí okolo milostného trojúhelníku,není zde žádný pan Dokonalý nebo tajemný,pro vás velmi nebezpečný fešák o kterém nevíte vůbec nic a přitom ho bezhlavě milujete.Skvělá knížka,děj se netáhne ba naopak vás vtáhne do sebe a vy otočíte 100 stran ani nevíte jak :)

zuzzuli
09.08.2015 5 z 5

Kniha je skvělá. Četla se jedním dechem, byla jsem u ní přilepená a nedokázala jsem se odtrhnout. Jiné je to však s filmem, kde herci nejsou zrovna sympatičtí a děj je upravený a zkrácený. Jednoduše řečeno, horší verze fantastické knihy, plné akce, napětí, strachu, kuráže a začínajícího přátelství mezi Thomasem, Minhem, Newtonem a rozporuplný vztah s tajemnou Terezou.

Čuttovka
09.08.2015 4 z 5

Knihu bych doporučila, její filmové zpracování mě až tak nenadchlo, ale kniha se čte krásně, je tam spousta zápletek, které by ani nikdo nečekal.
Podle mě bych tuto knihu doporučila, přečtená během 2-3 dnů :)

Pavlush
05.08.2015 5 z 5

Ke knize mne dovedla moje kamarádka. Knížka je opravdu fantastická! Sice ano, první díl se zdá pořádně zamotaný, ale v dalších dílech to pomalu vysvětlují a není to žádný přehnaný román ani nic takového a není to zase ten typ knížky, u které víte konec hned po prvních stránkách. Za mne tedy vřele doporučuji!!!!!