Labyrint: Útěk

Labyrint: Útěk
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180973/bmid_labyrint-utek-Rug-180973.jpg 4 2319 2319

Labyrint série

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Maze Runner , 2009

misa5201
01.08.2015 5 z 5

skvěla knížka

asanita
28.07.2015

Film ani kniha mě nenadchly. V polovině odloženo a už se k Labyrintu vracet nebudu. :-(

Ellkarka
20.07.2015 5 z 5

Ke knize mě dovedl film.
Nápad se mi líbil a už předem jsem věděla, že v knize najdu mnohem propracovanější verzi a odpovědi na otázky, které se mi průběhu filmu naskytly. Kniha mi dala přesně to, co jsem od ní čekala. Četla se příjemně a věřím, že kdybych už neznala konec byla bych naptutá, jak kšandy. A pro někoho by se mi i zaleskly očka s příchozí slzou. Co nevidět se vrhám na další díl.

Natka875
20.07.2015 5 z 5

Šla jsem první do kina na film a ten film mě tak okouzlil že jsem zašla hned do knihkupectví jestle je knižní předloha.Hned jsem si knihu koupila a hned jsem se na ní vrhla.Kniha byla fantasticka a lepší než film (jako vždycky), doslechla jsem se že někteří tvrdili že je nudná a že je to moc zapletený, ale můj názor je naprosto odlišný.Doporučuji.

todilka
16.07.2015 4 z 5

Dobrodružná knížka, určitě lepší než film (jako ostatně skoro vždy)...na mě možná místy až příliš klučičí (ten jejich jazyk apod.), ale určitě jedna z těch lepších dystopií...chystám se na další díl.

ChristineP
14.07.2015 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Děj byl napínavý a akční, stále se tam něco dělo a díky tomu stránky ubíhaly jako na běžícím páse.
Skvělý příběh na léto!

Vevous
13.07.2015 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film, a tak jsem si musela přečíst i knihu. Kniha byla oproti filmu jiná, ale tak to většinou bývá. Jinak se mi knížka líbila, byla čtivá a skončí tak, že chcete číst další díl.

FreckledCathy
11.07.2015 4 z 5

Na knížku jsem se hodně těšila, proto mě trošku mrzelo, že jsem se do čtení musela chvilkama nutit. Naopak tam ale byly pasáže, které jsem hltala jedním dechem. Líbily se mi telepatické rozhovory Thomase a Teresy a poslední třetina knihy s koncem, který prostě vybízí k sáhnutí po dalším pokračování. Za mě první díl slabší 4*.

Valja
07.07.2015

Když jsem si Labyrint kupovala, trochu mě zarazilo, že je určen pro "-náctileté".. Ale už jsem zažila, že moje "-sátiletá" duše si skvěle pochutná i na knížkách pro mládež a musím si gratulovat, že jsem si tuto knížku přečetla.. Velmi osvěžující, čtivá, nečekané zvraty.. No, hned jsem se začala pídit po druhém dílu!

JirkaDitt
05.07.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četl :)

Z celé série je, myslím, tenhle díl nejlepší :)

Knížkařka
02.07.2015 4 z 5

Před knihou jsem viděla film, který je sice perfektní, ale úplně jiný! Základy jsou dá se říct stejné, ale někdy až překvapí jak moc to občas pozměnili...
Kniha je dobrá, čtivá, akční, emoční, logická a dalších x kladných přídavných jmen! Co se mi na ni líbí, je to, že většina knih se již dnes neobejde(nemyslím Krtečka atd.) bez zbytečných líbaček atd. Abyste pochopili-mě nevadí romantika, ale čeho je moc toho je příliš! A v této knize dá se říci není vůbec žádná romantika(ikdyž se to prý má změnit!) a mě to vůbec nevadí, protože je to příjemné odreagování od všech těch ostatních knih!
Doporučuji, je to fajn kniha...

Klepsi
01.07.2015 5 z 5

Velmi čtivá kniha se zajímavým dějem a postavami, které nenudí :) Konec by byl nečekaný, kdybych před čtením neviděla film, ale i tak se těším na další díl.

LucaMera
24.06.2015 4 z 5

Kniha je napínavá, každá kapitola končí tak, že se ihned musíte pustit do té další abyste honem věděli jak to bude dál, nechyběla tomu ani akce...Sice mi to přišlo trošku těžší na čtení a občasný slang mě trochu pletl ale jinak tomu nemůžu nic vytknout. Nutno dodat že kniha je opravdu plná myšlenek, teorií a pocitů hlavního hrdiny. Možná že bych tuhle knihu klidně doporučila i pro kluky (pro holky taky samozřejmě...) :-)
Oproti druhému dílu se mi tohle líbilo o mnoho víc! Dávám 4 hvězdy.

Markét.t
23.06.2015 3 z 5

Tak nějak si nejsem jistá, jak tuto knihu vlastně ohodnotit.
Čekala jsem víc a místy se do čtení musela nutit, bohužel.
Nápad s vlastním slangem byl sice originální, ale chvílemi už to na mě bylo moc.
Ale jo... fajn kniha.

Rodaw
21.06.2015 3 z 5

Nebylo to špatné, ale zase to nebylo převratné. Fajn dystopie :)

Shinju
18.06.2015 5 z 5

Knížku hodnotím jako skvělý čtenářský zážitek.
Všichni už zde napsali jak je to úžasná, napínavá a čtivá kniha. Mě nezbývá nic jiného než se přidat k těm, kteří knihu hodnotili kladně.

Patouska
17.06.2015 5 z 5

Úžasná, dech beroucí kniha. :) Krasne a svižně napsané
Doporučuji všemi deseti. :)

Laki_Laki
15.06.2015 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Doslova jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Kdykoli jsem myslela, že to nejhorší už se stalo, stalo se něco horšího. Perfektně promyšlená kniha od začátku dokonce. Velmi jsem si oblíbila Thomase, Teresu, Newta a Minha. Vřele doporučuju všem. (občas mi z toho běhal mráz po zádech ale stojí to za to.)

Kyta
13.06.2015 5 z 5

Já prostě nemám slov...
Hned na úvod musím říct, že je to geniální dílo. James Dashner si mě tímhle získal a patří mu můj velký obdiv. Kniha mě vtáhla do příběhu hned u první stránky a dlouho jsem se od ní nemohla odtrhnout. Jednoduše řečeno: hltala jsem stránku za stránkou.
Děj byl opravdu dokonale promyšlený. Každá kapitola mělo něco do sebe a já jsem prostě pořád musela číst dál. Mělo to svoje kouzlo, díky kterému kniha působila tak moc výjimečně a dokonale. Jak prostředí, v němž se příběh odehrával, tak postavy byly... zkrátka úžasné. Celý příběh jsem prožívala spolu s hlavním hrdinou.
James Dashner dokázal skvěle popsat a vystihnout vztahy a pocity mezi celou chlapeckou komunitou - to, jak si se vším pomáhali, drželi při sobě apod... Autor vytvořil hodně působivou a lákavou atmosféru. Jsem nepopsatelně moc nadšená...!

Někdo si může říkat, že je to jen další Hunger Games nebo Divergence, ale skutečnost je jiná. Je pravda, že série mají jisté znaky, kterými jsou hodně podobné, ale podle mě na tom stejně nezáleží.

Všem vřele DOPORUČUJI!!!

Markouš
07.06.2015 5 z 5

Páni. Tak napínavou knížku jsem ještě nečetla. Když už si myslíte, že hrdina zažil to nejhorší, přijde ještě něco mnohem horšího. A tak nevíte do poslední stránky, co máte očekávat a prožíváte celý příběh s Thomasem. :) Ze všech postav jsem si nejvíce oblíbila Newta. Byl prostě boží. :* Vřele doporučuji