Labyrint: Útěk

Labyrint: Útěk
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180973/bmid_labyrint-utek-Rug-180973.jpg 4 2319 2319

Labyrint série

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Maze Runner , 2009

KristýnaM
22.03.2015

Knihu jsem si koupila po přečtení recenze v nějakém časopise. Musím říct, že jsem nelitovala. Knihu jsem přečetla během pár dní. Nejvíc jsem si oblíbila samozřejmě Thomase, ale i Newta a Minha. Z Teresi jsem zpočátku nebyla příliš nadšená, ale i to brzy přešlo. Kniha je plná akce ale i přemýšlení o životě a o přežití. Jestli ke knihám utíkáte, je toto ta správná volba. Jednoznačně doporučuji.

zuzuky56
08.03.2015 5 z 5

Úplně... Awww! I love it! První jsem viděla film, a proto jsem si prostě MUSELA přečíst knihu a teď tahle série patří mezi TOP 10 serií v mém žebříčku. Je to úplně awesome. Okamžitě jsem si našla oblíbence (Minha). On je úplně boží a s ničím se nepáře.☺ A taky se musím přiznat, že chovám nějaké nesympatie, ale i sympatie k Terese. Nevím proč, ale je to tak. Moc se mi líbí a všem můžu doporučit. ♥♥♥♥♥♥♥♥

hromis666
08.03.2015 5 z 5

Kniha poměrně krátká, ale zajímavá. Postavy nápadité hlavně Thomas a Chuck a Později Teresa . Povětšinou kniha napinava a nenudila... Neskutečně rychlá jízda od začátku do konce. Líbilo se mi stupňování napětí a ten konec!!!! Paráda, jednoznačně pět hvězdiček a natesenost na další díly ;)

Vé-Vé
08.03.2015 3 z 5

Autor nám předkládá naprosto suprový nápad, ALE! já se nemůžu přenést přes to, jak jazyk dialogů kontrastuje se zbytkem knihy. To je tak strašný rozdíl, až mi to jednoduše vadí.

Proto to víc jak za tři hvězdičky nebude. Tyhle rozdíly jsou skvělé a mají se stávat, ale musí se to stát v rámci určité harmonie.

Harmonie tu prostě chybí. Uvidíme jak další díly, ale vidím to opakování stejného problému.

Katie46
07.03.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila.Příběh mi přišel originální (alespoň jsem nic podobného zatím nečetla), poutavý a napínavý. Celkově se kniha četla dobře a ráda si přečtu další díly. =)

thuysek
06.03.2015 5 z 5

Musim rict ze je to supr cupr knizka! film byl taky super..

SalomeH
06.03.2015 3 z 5

Místy mi lezlo na nervy, jak spolu ti lidi nebyli ochotní komunikovat. Hlavně proto, že kdyby byli, tak by patrně neměli takové ztráty a knížka mohla být o nemálo stránek kratší. Ale i tak to bylo dobré dobrodružsví a i v kontextu ostatních young adults knížek poměrně neokoukané, byť lehce předvídatelné. Lehce. Na poslední dvě stránky knížky jsem koukala jak husa do flašky, takže další díl si přečtu velmi brzy (ještě že už se tu na mě směje z poličky).

katerina3397
05.03.2015 5 z 5

Skvělá kniha, nemůžu si vynachválit. Prvních 50 stran jsem četla trochu dyl, ale jakmile se děj rozjel, začetla jsem se do knihy a nemohla se odtrhnout. Jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Musím říct, že jsem neudělala tu chybu a nedívala se první na film, který je hrozný. Oceňuju ten nápad, není na tom nic moc složitého a navíc to zaujme. Zamilujete si téměř každou postavu. :3 určitě doporučuji těm, co se líbí podobné knihy typu Hunger Games. :) nebo se prostě celkově zajímají o Sci-fi a to nejen v knihách.

Pejsek007
02.03.2015 5 z 5

Rychlé, jednoduché čtení, ale zajímavé prostředí, napětí, spád a otevřený konec. Jenom na ty rmuty jsem se musel jít podívat do kina. Nějak jsem si je nemohl při čtení pořádně představit.

ctenijenej
01.03.2015 5 z 5

Dříve než knížku jsem viděla film. Líbil se mi tak moc, že jsem ho jen za výkend shlédla 3x. Pak jsem se dozvěděla, že je i knížka a hned jsem si jí chtěla přečíst. Byla jsem na sebe pěkně naštvaná, že jsem se nejdřív koukla na film. Ale knížka byla úplně jiná a k mému potěšení mi zmizely tváře z filmu a fantazie si vytvořila vlastní vzhled pro každou postavu. Byla jsem fakt překvapená a po tolika rozdílech, ve kterých je knížka lepší se mi film trochu zhnusil. U knížky jsem seděla pořád a zhltla jsem jí za dva dny. Jediné, co musím Dashnerovi vyčítat je, že nechal otevřený konec a já musela pokračovat hned dál. Druhý díl taky moc doporučuju.

Teringer
27.02.2015 5 z 5

K této knížce jsem se dostala po tom, co mě nadchlo její filmové zpracování. Kniha je trochu jiná než film, respektive ve filmu bylo několik věcí a událostí vcelku pozměněno, ale to mi vůbec nevadí, ani z knihy ani z filmu nejsem vůbec zklamaná. Ale teď ke knize, nejsem na ČSFD. :) Kniha se mi četla skvěle, do děje jsem se zakousla a doufala jsem, že mi bude trvat, než ho dojím, protože mě bavil. Jen ten slang mi chviličku nešel pod kůži, ale přes to jsem se rychle přenesla.. :) Do postav je snadné se zamilovat, soucítit s nimi a věřit jim každé slovo (nejoblíbenější postava rozhodně Newt). Nemůžu se dočkat na pokračování a na celkové zakončení, které přijde k nám do Čech ale až v květnu. Doporučuji. :)

ivzu77
27.02.2015 4 z 5

Kniha se mi četla velice dobře, téma dystopie mne také bavilo, bylo to zase trošku něco jiného než další dnešní sci-fi romány. Pořád jsem si v hlavě promýšlela, na co by ten Thomas mohl přijít, fandila jsem mu, obdivovala jsem, jak chlapci na Place vybudovali vlastní kolonii a Řád, chtěla jsem vědět, co je za zdí a za Útesem, jak se dostat z Labyrintu....
Konec mne potěšil / nepotěšil, překvapil / nepřekvapil - nicméně je to pěkně připravené pro druhé pokračování a já po něm hned sáhnu :-)
Na filmové zpracování jsem také zvědavá, o víkendu si to hned pustím. A určitě všem čtenářům VŽDY doporučuji si nejdříve přečíst knihu a pak až pustit film.
PO SHLÉDNUTÍ FILMU: Jsem ráda, že se scénář držel knižní předlohy, určitě tam byly odlišnosti, ale nic zásadního, spíše v knize najdete rozvětvený děj a více příběhů. Ale film mne nezklamal.

b.krteckova
25.02.2015 4 z 5

Tyhle náměty miluju. V téhle knize mi občas chybělo víc napětí a načasování. Jinak super. Určitě si přečtu i pokračování.

Ruxandra
25.02.2015 5 z 5

Ze začátku čtení jsem byla trochu ovlivněna filmem, který jsem viděla dříve. Ale postupně byl příběh knihy propracovanější a bylo zde mnoho podstatných rozdílů, které jednoznačně přiklonili mé sympatie ke knize. Placerský slang mě od začátku bavil a dokázal příběhu dodat něco zajímavého, nového. Labyrint je jedna z knih, která mě nutila číst dlouho do noci, zanedbávat ostatní povinnosti a po dočtení se okamžitě pustit do druhého dílu.

dohnálci
24.02.2015 5 z 5

Skvele cteni. Tesim se na pokracovani.

barleyfox
22.02.2015 4 z 5

Nejdřív jsem se vůbec nemohla začíst. Ale vůle mi vydržela a pak už jsem se konečně dostala do fáze, kdy mě kniha pohltila. Přenesu-li se přes ten zdlouhavý začátek, bylo to super. Často mě na těch knihách postapokaliptyckého stylu štve, že toho hodně nedává smysl. Tady to smysl dávalo, napínavé to je, postavy jsou zajímavé... A vůbec nejlepší, co v jentak nějaké knize nenajdu - postavy jednaly racionálně a smysluplně! Prostě se nechovaly tak, že nemůžete uvěřit, kde tu myšlenku vzali, ale chovaly se tak, že je chápete, protože udělají ve většině případů to, co by vám připadalo nejpraktičtější. Takže dávám 5 a jsem zvědavá, co se dočtu dál...

Dandulka
21.02.2015 3 z 5

Tak jak jsem na tento film slyšela jen samou chválu, kniha mne zklamala. Vůbec mě nebavila a tak jsem měla co dělat, abych ji vůbec dočetla.

Petruse21
16.02.2015

První jsem viděla film, ten se mi moc líbil, že jsem si musela objednat knižní předlohu. Ta byla zklamání, nebylo to čtivé.

PierReVesper
15.02.2015 3 z 5

Celkem odlišné od filmu, který jsem viděl dříve, než jsem četl knihu. Jsem zvědavý na druhý díl a finálové odhalení.

ElisR1
14.02.2015 4 z 5

Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, ale to mohlo být tím, že jsem nejdříve viděla film, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout. Doporučuji.