Labyrint: Útěk

Labyrint: Útěk
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180973/bmid_labyrint-utek-Rug-180973.jpg 4 2319 2319

Labyrint série

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Maze Runner , 2009

barbora7889
11.02.2015

knížka je dobrá ale filmem jsem byla hrozně sklamaná

Krissi
10.02.2015 5 z 5

Největší chyba, kterou jsem mohla udělat, bylo shlédnout film dříve než přečtení samotné knihy. Nedělejte to! Film zničil mou vlastní představivost, a kniha pro mě byla prakticky jen rozvíjením faktů a událostí z filmu. Samozřejmě musím říci, že je kniha napsaná úžasný stylem, i když ty Thomasovy pocity mi někdy přišly fakt nekonečně otravné. Každopádně je tam vše popsáno docela detailně a líbí se mi to, že je vyřešení labyrintu a nalezení jeho únikové cesty v knize úplně jiné než ve filmu, takže pro ty, kteří už film viděli a chystají se otevřít knížku - nebojte, budete překvapeni.

Culinka
09.02.2015 4 z 5

Knížka mi přišla čtivá a měla velmi zajímavé téma, ale ten konec! Asi by bylo velký klišé, kdyby nakonec všichni vyběhli na zelenou louku kde svítí slunce, ale možná by mě to uspokojilo víc :-D Až na ten zvláštní konec se mi knížka velmi líbila. Když už jsem přečetla jedničku a vážně si nedovedu si představit, o čem vůbec bude dvojka, tak se na ní stejně vrhnu.

lenka608
06.02.2015 4 z 5

Začátek knihy pro mě byl trochu problém. Stále se mi nedařilo se do ní správně začíst. Vzhledem k tomu, že jsem nejdříve shlédla film (ano, chyba) a až poté přečetla knihu, jsem měla celou dobu problém s tím, abych vše nesrovnávala. Trochu mi vadilo, že autor ponechá čtenáře v absolutní nevědomosti toho, co se vlastně děje a skutečnost na Vás hodí na konci najednou, jako ledovou sprchu. Nicméně ta telepatie, to na mě bylo trochu moc scifi :D Do knihy se mi to nehodilo, vlastně mě to tam chvílema dost štvalo. Ve výsledku se mi kniha líbila, určitě bych si ji ráda přečetla znovu, ale mezi mé nejvíce oblíbené patřit nebude. Z tohoto důvodu 4*

milunka21
06.02.2015 5 z 5

viděla jsem dříve film než sem začla číst,ani sem nevěděla že je kniha,objevila jsem ji náhodou a musim říc že i když sem viděla film tak se mi to krásně četlo,hlavně ve filmu toho dost změnily.Dnes začnu číst druhý díl,už se nemůžu dočkat.Kniha nezklamala.

kocour_mikeš
03.02.2015 3 z 5

Při čtení jsem od knihy nic nečekal, vědouc že je pro náctileté; občas jsou děje nevysvětlené, sem tam nelogičnosti a po dočtení říkám, že i příběh je "mělčí". Nicméně pro teen skupinu bude nejspíš zajímavá, najdou se i napínavé části, kniha má spád a je čtivá. Dávám 50% (pro teen 70%). (napadá mne jistá paralela ke knize Věc pro lidi)

ema57
01.02.2015 5 z 5

Ze začátku mi kniha nepřišla nic moc a měla jsem ji rozečtenou skoro týden na straně 50. Ale pak jsem si ji vzala na delší cestu do vlaku a děj nabral rychlý spád a já jak jsem byla začtená, jsem málem odjela o pět stanic dál. Jenže tím to nekončilo. Děj byl čím dál rychlejší a napínavější a musím uznat, že také depresivnější. Druhou polovinu jsem přečetla doslova najednou, jako mrknutím oka. A upřímně mne to zanechalo v neuvěřitelné depresi. Je to zkrátka shrnutí mé noční můry, totiž že žádná cesta ven z labyrintu utrpení nevede a ani když se zdá, že jsi v bezpečí je to teprve začátek opravdového utrpení. Nevím jestli se po tomhle zážitku vůbec chci pouštět do dalšího dílu. Ale stejně to udělám........

hannah37
01.02.2015 3 z 5

Pod dojmem výtečných kometářů jsem si knihu koupila, ale musím uznat, že tak úžasná mi nepřišla. Měla jsem ji rozečtenou přes 2 měsíce a nic mě nelákalo k dočtení. Prostě to nebyla kniha od které se nemžete odtrhnout a jedním dechem očekáváte poslední stránku.

Strixie
31.01.2015 5 z 5

Jedinečná kniha plná dobrodružství a napětí. Jakmile jsem začala číst, ponořila jsem se hluboko do příběhu a bylo velice těžké přestat. Myšlenky mi pořád běhaly okolo děje. Protože bylo čtení tak zajímavé, brzy jsem si koupila i druhý díl.
Skvělý byl i stejnojmenný film. Ale co si budeme povídat, kniha je skoro vždy lepší.

denuska
30.01.2015 4 z 5

Prázdninové čtení, rychlý spád, dobře čtivé. Včera mi přišel i druhý díl, tak jsem zvědavá.
Konečně jsem po sérii severských detektivek sáhla po jiném žánru a udělala jsem dobře.

tweed
29.01.2015 2 z 5

Na jednu stranu nimrám, že mi to nepřišlo nic moc extra. Zbytečné babrání se v jednoduchém světě, neustále vysvětlování jednoduché hierarchie apod. mi prostě na náladě moc nepřidávaly. Každopádně posledních pár stran mě natěšilo na další díl. Samozřejmě, že vás úplně špatná knížka nemůže ani za nic přimět sáhnout po pokračování, ale s labyrintem to mám v plánu. Takže: něco na ní je!

Veronicius
27.01.2015 4 z 5

Začátek knihy nebyl nic moc, nudně se táhl a popravdě řečeno jsem začínala litovat koupi. Ale poté se děj rozjel na plné obrátky a já se nemohla odtrhnout.

tlapička
27.01.2015

Kniha se mi líbila, má pěkný sloh, zbláštní námět a dobře se čte.

akimamat
26.01.2015 3 z 5

Bohužel musím říct, že kniha mě dostatečně nenatcha. Ano, byla lepší než film... jako vždy, ale měla hromadu nedostatků. Hlavní byl ten, že jsem se do knihy nedokázala začíst, tím pro mě kniha ztratila veliké kouzlo. Hodně mě zklamal moment, kdy sci-fi příběh zkazil prvek fantasy, který tam podle mě neměl co dělat. Dále to zkazilo to, že se člověk vlastně nic nedozvěděl a vše bylo jen o labyrintu, takže si další díl přečtu, protože čekám, jestli se příběh pořádně pořádně rozjede, ale s nejlepším distopickým románem, který jsem četla se to srovnat nedá.
Dávám tedy 3 a půl hvězdy, protože mě kniha zkamala a například s Čistým se nedá srovnat (ať obsahem, ale i stylem psaní).

Tarrei
25.01.2015 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, která se po pár stránkách okamžitě zařadila mezi mé nejoblíbenější.
Neustále se tam něco děje, takže se zaručeně nenudíte, autor píše skvěle a nápad je sice zvláštní, ale podmanil si mě.

muchomurka
24.01.2015 4 z 5

Napínavý příběh, kdy jsem se nemohla dočkat, až se dozvím, jak to dopadne. Ale ten konec jsem nečekala. Byla jsem zklamaná, protože po takovém budování atmosféry jsem čekala něco víc. Navíc autor si oblíbil některé obraty, které velmi často v krátkých úsecích opakoval. Občas bylo zdlouhavé omílání již řečených událostí či faktů. Celkově to vypadá super, jen je zase nutné přečíst další díl, aby člověk věděl, jak to dopadne.

janka2000
24.01.2015 5 z 5

Když jsem knížku dostala byla jsem nadšená. Teď po přečtení jsem ráda,že můžu říct, vlastním knihu Labyrint útěk,protože nezklamala. Než jsem ji četla,jsem se koukala na film a můžu vám říct,že knížka je minimálně 2* lepší.

misa3662
19.01.2015 5 z 5

Skvělá knížka! Nejdřív jsem tedy viděla film a knížku jsem ani neznala, ale po shlédnutí filmu jsem si okamžitě musela sehnat knížku, i pokračování a neodtrhla jsem se od ní až do konce. Určitě doporučuji!

hrubik
16.01.2015 3 z 5

Tak jsem konečně přelouskala ten slavný Labyrint. No přelouskala je opravdu doslovné, protože nemůžu říct, že bych se zrovna od knížky nemohla odtrhnout. Nebyla špatná, to rozhodně ne, byla zajímavá, napínavá, ale přesto mě zas tak úplně nevzala za srdce, že bych ji nemohla odložit a musela číst na jeden zátah. Něco tomu chybělo a ačkoli jsem do poslední chvíle váhala, jestli dám knížce 3 nebo 4 hvězdy, hodnotím ji tou nižší variantou.

Ajka112
16.01.2015

Knihu jsem právě dočetla, netvrdím, že se mi nelíbila, ale občas byla hůře čitelná... Při čtení jsem přemýšlela, proč autor knihu nenapsal v ich formě... Domnívám se, že by to knize prospělo. Tak a teď hurá na film, ať mohu srovnávat:-)