Labyrint: Útěk

Labyrint: Útěk
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180973/bmid_labyrint-utek-Rug-180973.jpg 4 2319 2319

Labyrint série

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Maze Runner , 2009

BarkaS
28.09.2016 3 z 5

Musím se přiznat, že mě to nějak zvlášť nechytlo, připadá mi to takové upatlané, polepené, poskládané. Vlastně dost podobné těm rmutům, co hlavní hrdiny ohrožují.

ivca3710
01.09.2016 4 z 5

Kniha se četla dobře. Byla čtivá, až na nějaké nedostatky, kdy jsem se nudila. První jsem viděla film a taky mi připadal lepší než kniha, ale samotná kniha nebyla špatná. Ale všem fanouškům TMR bych doporučila si knihu přečíst.

knihomolka1607
25.08.2016 5 z 5

Skvěle napínavá kniha, která mi nedala chvilku spát. Po přečtení této knížky jsme musel ahned přejít na další díl. Akce rozhodně nechybí a nějaká lovestory se tam i přimíchá. Vřele doporučuji ! Ale film je propadák...

Nikol18
25.08.2016 5 z 5

Četla jsem dlouho, ale kouzlo knize to nevzalo, protože začátek prostě není moc záživný, musí vás uvést do situace Placerů a ten kdo nemá rád moc složité věci, u knihy nevydrží a je pravda, že se něco pořádně začíná dít až na 200 straně, ale to už k takovýmhle knihám patří. Byla to skvělá kniha a jsem zvědavá na její filmové zpracování, do kterého se pustím.

Alpasstyle
23.08.2016 5 z 5

PERFEKTNÍ... :-) Za mě 5 hvězdiček za autorův nápad. Tohle dílo se čte samo. Z počátku jsou osobností některých hrdinů bezvýrazné, v dalších dílech se dovídáme více. Ale je pravda, že některé postavy jsou skryté a do konce nám budou záhadou, která nás však moc trápit nebude. Nejvíce jde o příběh, který je působivý, už jen pro to, že se jedná o LABYRINT, což je téma, které mě zajímá a je největším důvodem proč tuto knihu mám. Autor mě nezklamal ani náhodou! :-)

Roselunda 1928
23.08.2016 4 z 5

Pět tomu nedám jednoduše proto, že kdybych to měla srovnat si jinými knihami, kterým jsem těch pět dala, tak to je slabší. Ano, bylo to čtivé, děj originální, akční scény plné napětí, obdivovala jsem systém, který si kluci vymysleli (a ano, i já propadla jejich slangu), ale rezervu pro další díly si určitě nechám ;)

KateChatt
22.08.2016

Jsem rozpolcena, první část knihy mě vůbec nebavila a o druhé části jsem se nemohla odtrhnout.

Pasadenka
11.08.2016 3 z 5

Zatím přečten první díl a topím se ve druhém. Celkově musím říct, nic moc. Ani film nebyl nevím jak skvělí. Nerozumím, co na tom všichni mají. Náctileté literatury je hodně a tento kousek rozhodně nepatří k těm nejlepším. Tempo je kolísavé, zápletka chatrná. Postavy, které dostali víc prostoru, nejsou vysloveně špatné, no krom Thoma a Terezy nevýrazné. Malinko se mi vybavil Artemis Fowl, i když je to žánrově někde jinde (Bude to tím neurčitým vztahem kluka a holky). Knížka byla pro mě jednoduše mdlá, jako by si autor povrchně vybral různé žánry a nějak je slepil do ne moc originálního celku.

Aredhelka
02.08.2016 5 z 5

První díl této trilogie je rozhodně také tím nejlepším, nic moc tu nevíme ani o chlapcích ani o Placu a právě tahle nevědomost dělá knihu zajímavou. Občas se tu sice dají najít vyloženě nelogické či nudné části, jako skoro v každé knize, ale můj celkový dojem z knihy to nijak nezměnilo. Jediné s čím určitě neosuhlasím je filmové zpracování, které se sice drželo hlavní dějové linie, spousty informací a věcí se přidrželo, ale rozhodně ne natolik, aby film byl stejně skvělý, jako kniha.

mandrawer
27.07.2016 odpad!

Toto je pekna blbost. Pre citatelov s IQ hojdacieho kona.

blonde_elis
25.07.2016 5 z 5

Labyrint jsem jedním slovem zhltla a musím říct, že jsem opravdu nadšená!
Už skutečně velmi dlouho jsem nečetla žádnou knihu podobného stylu, stejného žánru, a o to více mě příběh chytil. Musím vyzdvihnout skvěle zpracované charaktery postav a vůbec celý námět knihy, která je napsaná skutečně mimořádně čtivě. Snad jen u samotného závěru - rozuzlení - jsem měla možná trošičku smíšené pocity, možná jsem čekala ještě maličko víc, ale i tak se Labyrint rozhodně zařadil mezi mé knižní favority a každému bych ho jen doporučila :).

Ria.
18.07.2016 3 z 5

Musela jsem hodnotit jenom třemi hvězdičkami, příběh byl samozřejmě napínavý, knihu jsem měla hned přečtenou, ale konec mi přišel takový zvláštní, nechci říct, že mě vyloženě nebavil, ale čekala jsem od toho asi víc. Jsem zvědavá na druhý díl.

lukyli154
14.07.2016 5 z 5

První jsem viděla film. Dost mě překvapilo,že se filmový tvůrci knižní předlohy téměř nedrželi. Děj knihy je podle mě mnohem zajímavější a záživnější. Akorát postava Thomase mi byla ve filmu sympatičtější. Sotva jsem dočetla, hned jsem se pustila do druhého dílu.

Atiduj
06.07.2016 5 z 5

Naprosto souhlasím s paja5 ze začátku mi to také přišlo nic moc ale...
Já vážně nemám slov...brečela jsem,smála se,byla naštvaná(na Gallyho)...:DD
Za mě jedna z nejlepších fantasy co jsem četla.

paja5
12.06.2016 5 z 5

Nejprve jsem si myslela, že to bude nic moc, ale! No páni!! Knihu jsem po celou dobu hltala.. Objevuje se zde spousta příležitostí pro pocity, což já mám ráda, protože díky tomu zjistím, zda jsem k postavám "přilnula". U knihy jsem určitě břečela, ale i se několikrát smála a dokonce i bála.. Na stoprocent doporučuji všem, co mají rádi fantasy jako já.. :) Jediné co mě jemně zklamalo, je to, že se jedná o distopickou budoucnost (opět, jako ve většině fantasy) a také tím, že se to na konci zvrhává v podstatě v klasickou zombie apokalypsu... Jinak tedy kniha skvělá, s dokonalým nápadem!

Newtriah
28.05.2016 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala a přečetla jsem ji jedním dechem. Obvzlášť kvůli sympatickým postavám jako je třeba Newt a Chuck. Všem knihu doporučuji.

Marky.F
20.05.2016 5 z 5

Knížka se mi už od začátku dobře četla, jelikož jsem byla zvědavá, co přijde dál (film jsem neviděla). Před přečtením jsem se trochu bála, jestli na knížce nebude až moc znát, že je psána pro mladší věkovou kategorii, ale nakonec to bylo znát jen mírně (například na popisu příšer:)). Ke konci mě knížka bavila o něco méně, čekala jsem, že vyluštění labyrintu bude trochu sofistikovanější. Také mě trochu zklamalo, že v závěru nebyly vysvětleny všechny záhady. Každopádně to ale vypadá, že ty snad budou vysvětleny v dalších dílech, takže si je určitě přečtu:)

vandalindakova
16.05.2016 5 z 5

Když jsem Labyrint rozečetla, nutilo mě to se ke knize pořád vracet,dokud jsem jí nedočetla. Skvělý námět, kniha se četla moc dobře a divila jsem se, že už jsem na konci. Hned otevírám další díl, protože bych to nevydržela.

Jane007
16.05.2016 5 z 5

Na tuto knížku jsem narazila naprosto náhodou. Kamarádka ji chtěla vrátit sestře a poslala to po mě. Už název o sobě mě zaujal a přečetla jsem to jedním dechem. Na jednu stranu je to trošku podobné Hunger games (ale naštěstí jen v málo věcech), na stranu druhou je to samo o sobě dokonalé. Po přečtení jsem si musela pustit film. Doporučuji nekoukat, protože se knížky vůbec nedrží.

PandaKombajn
07.05.2016 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou a jsem za to ráda. Nic podobného jsem v životě nečetla a podle mě je to jedna z nejlepších dystopii. Je pravda že chvíly na začátku se to docela vleklo ale pak se to rozjelo a já musela číst ve dne v noci. Knize jsem jako jedné z prvních tady dala všechny hvězdy.