Lekáreň zvaná púšť

Lekáreň zvaná púšť
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390740/bmid_lekaren-zvana-pust-pEy-390740.jpg 5 10 10

Danielovi Oliverovi Bachmannovi sa na 8-tisíc kilometrov dlhej dobrodružnej výprave cez púštne oblasti Namíbie otvára magický svet, v ktorom sa spája svetské s posvätným a v ktorom je všetko inak, ako sa zdá na prvý pohľad. Cestou spoznáva ľudí z najrôznejších kmeňov, a znalci byliniek, medicínmani, akým je aj poverami opradený doktor Kuvare, ho zasväcujú do posvätných rituálnych praktík otvárajú pred ním nové, nepoznané sféry liečenia. Správy o pozoruhodných liečebných výsledkoch, ktoré dosiahli rastlinami púšte (čertov pazúr, hoodia a sutherlandia), prenikli aj do západného sveta. "Púštna lekáreň" rozpútala nemilosrdný boj medzi bezohľadnými farmaceutickými koncernami a ochrancami prírody, ktorým záleží na zachovaní vzácnych rastlín nielen v záujme domáceho obyvateľstva, ale aj miliónov ľudí na celom svete, odkázaných na ich liečivú silu. Daniel Oliver Bachmann napísal napínavý dokument o vzrušujúcej ceste po južnej Afrike, o hľadaní tajuplnej "púštnej lekárene", plný nezabudnuteľných dobrodružstiev.... celý text

Literatura faktu Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (SK)

Die Wüstenapotheke, 2007

Jordanka9
28.12.2020 5 z 5

Podtitul knihy :
Léčitelska tajemství jihoafrických Krovaku .
Autor se na dlouhé cestě pouští Namibie setkává s příslušníky různých kmenů, léčiteli znalých účinku afrických bylin, nechá se zasvětit do prastarých rituálů presahujicich dimenzi poznání evropského chápání. Kritizuje farmaceutické koncerny v jejich honbě za ziskem a drancování cenných poustnich biotopu.
Autor připomíná, že Afrika je kolébka lidstva a místo, odkud všichni pocházíme.
Pozorný a citlivý čtenář se kromě získání cenných poznatků o jednotlivých rostlinách, z nichž řada je již zařazena do poslední verze
Evropského lekopisu, musí zamyslet nad osudem původního afrického obyvatelstva a srovnat se s pocitem viny nás Evropanů. A popřemýšlet nad splácením dluhů této zemi červeného ticha.

Uroborus
11.03.2018 4 z 5

Celkom zaujímavá cesta, za zvláštnymi liečivými rastlinami a tradičnými liečiteľmi, do Namíbie. Dobre sa to číta... Oceňujem aj prítomnosť fotoprílohy. Mám slovenskú verziu.