Pán hory

Pán hory
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527339/bmid_pan-hory-657828d5eeeba.jpg 5 403 403

Leo Askerová série

Novinka od mistra krimi, tentokrát pro fanoušky severských thrillerů – stejně jako klasici Jo Nesbo a Stieg Larsson nás nechá nahlédnout do temných stránek lidského nitra. Inspektorka Leonore Askerová s kolegy moc nevychází, proto ji odsunuli do Oddělení ztracených duší, kde se zabývá odloženými případy. Ale i tam se začne řešit aktuální zmizení místní dívky. Jak to souvisí s maketou města, kam zničehonic přibyla nenápadná figurka? S opuštěnými budovami a zákoutími, jejichž objevování se pro někoho stalo vášní? Leo se brzy ocitá na stopě sériového únosce. Je odhodlaná ho chytit. A on prahne po další trofeji... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Bortbytaren, 2022

Ka-čí
20.06.2024 1 z 5

Vůbec nechápu halo okolo této knihy. ..zase reklama jako hrom a kniha průměrná...předvídatelná...postrádala jsem napětí ... je to taková spatlanina několika autorů a ještě se to nepovedlo...pochopila bych,kdyby kniha byla prvotina..... 512 stránek a teda fakt bída...další díl si nejspíš nepřečtu.

Christie2020
19.06.2024 2 z 5

Tak já půjdu proti zdejšímu proudu. Za mě úplně obyčejná, ničím zvlášť zajímavá kniha. Dala jsem na zdejší pochvalné recenze a tuto knihu koupila, přestože jsem si po poslední autorově knize řekla, že už do další nepůjdu. A měla jsem to dodržet.

Jenny46
19.06.2024 5 z 5

Páni!!! Já četla až do rána to se nedalo odložit. Autora mám dlouho na seznamu a první seznámení s takovou peckou fantastické a promýšlené do poslední stránky!!! Leo je úžasná sympatická a silná postava, příběh zajímavý. Nemá cenu už víc psát je tu už vše napsáno. Já vřele doporučuji a těším se na další případ z poslední věty na konci je jasné kam příběh bude směřovat, nemůžu se dočkat...

Zonia0118
18.06.2024 5 z 5

Tento spisovatel je zkrátka záruka kvality! Miluju jeho knihy a tato kniha byla opět perfektní.

harena
18.06.2024 5 z 5

Naprosto skvělá, svižná detektivka, kde sympatická inspektorka Lea je také díky ambicióznímu a arogantnímu Jonasovi z národního operačního centra převedena do podřadného Oddělení zdrojů, umístěného ve sklepě, kde po nich nikdo nic nechce a může si tam každý dělat, co se mu zlíbí. To ovšem neznají Leu a my už jen se zatajeným dechem sledujeme její napínavé pátrání po vrahovi, který si říká Vyměňovač - Pán hory. Promyšlený a originální příběh, maximálně čtivý až do konce. Prý bude brzy druhý díl, těším se.

Marekh
17.06.2024 5 z 5

Jedná se o první díl ze série LEO ASKEROVÁ a jelikož se mi kniha hodně líbila, určitě si přečtu druhý díl SKLENĚNÝ MUŽ. Ačkoliv je to bichle (600 stran), tak si myslím, že četba bude stát za to a nebude to ztracený čas. Tato série má mít celkově 4 díly.

Hlavní postavou je inspektorka LEONORE ASKEROVÁ, která vyšetřuje pohřešování dívky SMILLY HOLSTOVÉ, která pochází z bohaté rodiny.

Leo příliš nevychází se svými kolegy, a proto ji přesunuli do Oddělení ztracených duší, ve kterém se zabývají odloženými případy. Zde se seznamuje s novými kolegy. Nicméně její prioritou je, aby vyšetřila aktuální případ. Brzy se ocitá na stopě únosce a jestli jej dopadne či nikoliv se už dočtete v této knize.

Leo neměla jednoduché dětství a dospívání. Vystudovala právnickou fakultu, ale stále ji to táhlo k policii. Nakonec začala pracovat u policie. Má elektromobil, se kterým je spokojená. Ráda si zaběhá. Na zevnějšku Leo jsou zvláštní její oči, protože levé a pravé oko má jinou barvu a někteří lidé nevydrží upřený pohled do jejích očí. Je akční a přemýšlí o problémech. Jde si tvrdě za svým a užívá k tomu různých prostředků. Dokáže se zastat slabších lidí, což se mi líbilo.

Některé postavy z vyšetřování mi byly protivné a nesympatické. Líbila se mi postava HILLA.

Kniha má krátké kapitoly. Jednotlivé kapitoly jsou vyprávěny z různých úhlů pohledů hlavních postav včetně pachatele, který má prsty za zmizením Smilly. Kniha je čtivá a napínavá. V knize se nacházejí pohledy do minulosti. Samozřejmě jsem si vytvářel různé teorie, kdo je pachatelem. Přemýšlel jsem nad jednou osobou, ale nakonec jsem to zavrhnul, a přece jen se ukázalo, že můj instinkt byl na počátku správný. Do posledního okamžiku jsem nevěděl, jak to skončí. V jistých okamžicích mě mrazilo a měl jsem stísněné pocity.

Po dlouhé době kriminální román, který stojí za přečtení. Budu zvědavý na druhý díl SKLĚNÝ MUŽ, jak se budou vyvíjet hlavní postavy a samozřejmě na nový případ.

V závěru knihu se nachází PODĚKOVÁNÍ AUTORA.

Vikk
17.06.2024 4 z 5

Velmi dobré, ale "Podzimní případ" se mi od tohoto autora líbil výrazně víc. Tohle už je na mě nějak trochu moc. Trochu moc mrtvol, trochu moc "divná" hlavní hrdinka, trochu moc nepravděpodobných náhod, trochu moc "velký macho hlavní vyšetřovatel" trochu moc "idioti jeho zaslepení nohsledi"... Ale čtení velmi zábavné. Doporučuju s čistým svědomím.

Květi62
07.06.2024 5 z 5

Možná jsem čekala "poklidnou" detektivku, jakou byla kniha Smrt přichází na prohlídku. Ale hned od první stránky jsem poznala, jak jsem se mýlila. Knížka vás od začátku drží v napětí. Inspektorka Leo Askerová má jasno ve zmizení Smilly Holstové, místní dívky z bohaté rodiny. Neodradí ji ani to, že je přeřazena na Oddělení ztracených duší, aby se zabývala odloženými případy. Leo jde jako "buldok" za svým cílem. Propojí nepropojitelné a brzy se ocitá na stopě únosce. Knížka, která vás nepustí. A také splňuje několik témat letošní výzvy /8.,13,16,20, okrajově i 12/. Již se těším na další díl série.

Mona-Lisa
03.06.2024 5 z 5

Chápu oblíbenost autora i vysoké hodnocení této novinky. Já se k opěvovačům přidávám.
Svižná detektivka ze Švédska s dychtivou vyšetřovatelkou splnila má očekávání.
Lidé se začnou pohřešovat v oblasti Malmö a tebe to nenechává chladným, díky vhodně dávkovaným drobečkům indicií.
Celou dobu, jsem trnula, aby vyšetřování dávalo smysl a nic mě neštvalo.
Tento žánr u mě totiž chudák celkem naráží a dostává kolem 3 hvězd.
Tady ale nebyl důvod k tomu přistoupit.
Leo mi nezavdala příčinu protáčet panenky, až na rozhodnutí na konci, které teda z mého pohledu nekorespondovalo s ostražitým chováním vyšetřovatelky ve zbytku knihy.
Nenajdete tu nějakou hlubokou psychologii postav, odborné expertizy, nebo třeba důvod měnit si top 10 nejlepších knih.
Krátké kapitoly už víte, že miluju, byly tu. Ke konci to gradovalo, až člověku přišlo líto odbyté perspektivy pachatele.
Na toho mimochodem můžeš dojít, narozdíl ode mě.
Druhý díl žeprý brzo vyjde. No těším se moc. Fakt mě to chytlo.

PetrMalas
28.05.2024 5 z 5

Knihu jsem teprve začal číst, ale už teď se mi to líbí nejvíc z toho, co jsem dosud od autora četl. Napětím nedýchám. Absolutně skvěle napsané.

Miretti
26.05.2024 5 z 5

Novinku od svého oblíbeného autora jsem si nemohla nechat ujít. Pohltila mě od prvních stránek, vyhovují mi krátké kapitoly. Leo bude další mou oblíbenou hrdinkou z krimi sérií. Tady se mi líbilo střídání perspektiv vyprávění z pohledu více osob, včetně samotného vraha, aniž by byl prozrazen. V ději se objeví spousta postav, autor si tak se čtenářem bravurně pohrává. Já jsem se snažila číst opravdu pozorně, ale i tak bylo rozuzlení nečekané. Těším se na další díl.

alzbeta4340
24.05.2024 5 z 5

Stojí za přečtení, postavy jsou plastické a děj promyšlený a poutavý. Navíc téma urbexu, neboli zkoumání moderních ruin, je pro detektivku jako stvořené. Askerové jsem držela ze všech sil palce, doufám, že se s touto zajímavou policistkou ještě čtenářsky potkám. Konec konců i s jejími kolegy z oddělení odložených případů (na zjevnou inspiraci oddělením Q Adlera Olsena myslet nebudu :-).)

Nelly
21.05.2024 5 z 5

Hodně napínavé počteníčko. - Že já se do těch nových sérií vůbec pouštím - hlavní hrdinka je super, takže určitě budu nedočkavě vyhlížet další díl.

sarka0505
16.05.2024 4 z 5

Pane jo, tak tohle byla jízda. Dvě odpoledne jsem spěchala z práce, abych už byla u knihy. Večer jsem se sice bála usnout, ale stálo to za to. Leo je sympatická, ač díky traumatickému dětství dost asociální. Pán hor byl fakt děsivý - opuštěný labyrint starých chodeb, mrtví motýli ve sklenicích, mrtví lidé v pytlích.... A i když nemám příliš v oblibě texty plné násilí, tady to tak nějak přirozeně zapadalo do děje. Moc se těším na další díl.

Jaklová.katka
10.05.2024 5 z 5

Super.
Jsem nadšená.
Přečteno jedním dechem.
Těším se na 2 díl.
Hlavní hrdinka Leo je chytrá a umí se porvat s nepřízní osudu.

astra3
04.05.2024 5 z 5

Slibný začátek nové série. Jen tak dál. Na autora je spolehnutí. Jeho knihy jsou super.

martineden
04.05.2024 5 z 5

Vynikající záležitost. Trochu jsem tušila, jak to bude, ale přesto docela překvapení. A teda vždycky trnu, když se někdo někam vypraví na vlastní pěst, nadávám.. Ale to by pak nebylo napínavý. Těším se na další díl!

Racík
01.05.2024 5 z 5

Výborně napsaná detektivka, plná napětí. Souhlasím s názory v jiných komentářích, že se ale nejedná o příběh ve stylu Nesba nebo Larssona. Nicméně do temných stránek lidských osobností nahlédneme opravdu bohatě a velmi čtivě. Vše je ještě umocněno prostředím příběhu. Skvělé čtení, které je plné temnoty a napětí. Brutalita je v příběhu také, ale není popisována úplně přímočaře, spíš se vám dostává postupně pod kůži.

cetriolo
28.04.2024 4 z 5

(SPOILER) Bylo to dobré, děj měl spád, zajímavé postavy. Co se týče rozuzlení tak mě neposadilo tolik na zadek jako u jiných detektivek (např. u My jsem z ni měl blbý pocit už když jeli do jeskyně), ale to zase tolik nevadí. Nesedělo mi jak Askerová porušovala neustále pravidla a neustále jí to procházelo, taktéž to že jdou do nebezpečné situace (jak Askerová tak Martin) a nikomu nic neřeknou... (proto ta hvězda dolů). Některé věci taktéž zůstaly nedořešené (např. co se vlastně stalo Vyměňovači v prologu). Co se mi naopak líbilo byly flashbacky z dětství a hlavou mi tak běželo že by vlastně bylo fajn kdyby si tím autor budoval cestičku pro zapojení otce v budoucích románech (čili jsem doufal, že nebude zapletený do současného případu). Což se poslední větou potvrdilo :)

sarkafarka1900
27.04.2024 4 z 5

Chybělo málo a bylo by to z mé strany za plných 100 %. Problémem z mého pohledu byla jedna nekonzistence z hlediska "nastavení" příběhu a charakteru a schopností jednotlivých postav. Z tohoto hlediska je nesmysl, že hlavní hrdinka nereaguje na své sledování podezřelým automobilem tím, že se vydá opět na místo, kde ten automobil viděla zaparkovaný a také nepověří svou kolegyni prohledáním policejní databáze, jestli někdo z podezřelých podobný automobil nevlastní. Ano, i sebeschopnější vyšetřovatelé dělají chyby, ale pak by zapracování tohoto bodu zápletky pro zachování vnitřní konzistence mělo vypadat jinak. Také ta zápletka s modelem domku není úplně uvěřitelná. Já vím, z hlediska celé knihy to je jen pár odstavců, ale mně se to po zbytek četby knihy pořád "vracelo".