Dieťa 44

Dieťa 44
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251467/mid_dieta-44-J6W-251467.jpeg 5 2298 2298

Lev Děmidov série

Film natočený podľa tejto úspešnej knižnej predlohy očakávame v slovenských kinách už 4.6.2015. Lev Demidov je dôstojník Ministerstva štátnej bezpečnosti, predchodcu neslávne známej tajnej polície KGB. Je síce charakterný a poctivý, no Stalinove politické praktiky z neho urobili chladného vykonávateľa rozkazov svojich nadriadených. Tí mu pripomínajú, že v Sovietskom zväze bola odstránená každá forma vykorisťovania, preto v spoločnosti neexistuje zločin. Lev je ochotný uveriť tejto ilúzii, napriek tomu, že prenasleduje a trestá zradcov mladého štátu. Keď sa na železničnej trati v Moskve objaví telo mŕtveho chlapca, Demidova okamžite informujú, že išlo o nehodu, nie o zločin. V tomto duchu a z pozície svojej moci presvedčí chlapcovu rodinu aj očitých svedkov, že sa zločin nestal. Postupne si však uvedomí, že v „dokonalom“ Rusku 50-tych rokov vyčíňa masový vrah, a tak neposlúchne rozkaz a pokračuje v pátraní na vlastnú päsť. Prípad nadobúda čoraz jasnejšie kontúry a Demidov upadá do nemilosti. Jeho žene Raise hrozí nebezpečenstvo a situáciu komplikuje nález ďalšieho brutálne zavraždeného dieťaťa…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Child 44, 2008

Katka81
13.04.2016 5 z 5

Thriller, který se vymyká průměru. Četl se jedním dechem. Doporučuji a ihned čtu další díl trilogie.

MirkaM
08.04.2016

Kniha se mi moc líbila, teď jsem měla možnost shlédnout film a ten mě teda moc nenadchl. Určitě doporučuji nejdříve číst knihu a pak až se podívat na film. Nebo film úplně vynechat.:-))

1v8na
06.04.2016 4 z 5

Ze začátku kniha nabízela výborný příběh, který bude mít parádní děj, akci a napětí. Nicméně ve chvíli, kdy Lev ukončil výslech jednoho špiona, tak od této části mě to začalo trošku nudit. Musela jsem se prokousat až na stranu 210, kde jsem se opět chytla.
U většiny sérií se říká, že první díl je lepší než druhý, nicméně v této mi to přišlo naopak.
Mám v plánu podívat se i na film -dost by mě zajímalo, jak bude vypadat filmová verze.

Meebo87
03.04.2016 5 z 5

Ještě lepší zápletka než ve filmu :)

petulienka126
29.03.2016 5 z 5

Dokonalost

jakulka
24.03.2016 5 z 5

Velmi strhující kniha, která mě nenechala spát do té doby než jsem ji dočetla

Didi15
24.03.2016 4 z 5

Nejdřív jsem byla přinucena zkouknout film. To jsem neměla dělat,bylo to otřesné. Poté jsem si řekla,že musím zkusit knihu , protože příběh je to každopádně zajímavý. Nelituju, kniha výborná,už se těším až vyjde Farma.

SedllY
23.03.2016 5 z 5

Atmosféra z knihy přímo sršela.. :) Perfektní!
Nedoporučuji se dívat na film. Je to propadák.. :D

oskarka
23.03.2016 5 z 5

Vynikající knížka. Víc než ta detektivní část mi nedal spát popis života v Rusku. Dokonalá deprese.

Denn896
23.03.2016 4 z 5

Kniha, ke které se ráda vrátím! Námět a celkový obsah knihy mě dost bavil. Pokud někdo váháte, jestli si knihu přečíst, tak neváhejte! :-)

Mruskulka
12.03.2016 5 z 5

Musím poděkovat kamarádovi, který mě měsíce nabádal, abych si tuto knihu přečetla a při každém setkání se mě ptal, jestli už ji mám přečtenou. Už můžu říct: Mám. Hodně zajímavý a silný příběh, knížka se četla snadno a nešlo mi odtrhnout oči ze stránek. Doporučuji

hany77
08.03.2016 2 z 5

Nedočteno....na moji náturu příliš silný příběh....takže nehodnotím, tohle nechám na jiných.

Michi.01
06.03.2016 4 z 5

O knize jsem slyšela už dříve, ale teprve Čtenářská výzva mě přiměla se do ní už konečně pustit.. Skoro na každé straně se mi svíral žaludek - ať už popisovanými krutými praktikami nebo krutostí vraha. Nejdříve jsem ani neměla chuť ji číst, ale jakmile vás děj jednou pohltí, už se nedokážete odtrhnout. Nakonec jsem přečetla jedním dechem!!!

amysa
05.03.2016 4 z 5

Nebylo to špatné, přečetla jsem na jeden zátah. Detektivky čtu moc ráda a pokud je příběh zasazen do skutečných reálií, tím je to pro mne ještě lepší... Pět hvězdiček nedávám z důvodu, že se mi místy zdál příběh lehce krkolomný, místy až neuvěřitelný a Lev mi chvílemi připadal neohrožený jako James Bond:-) Ale jo, pokračování si přečtu ráda, hodně mě zajímá i ta osobní rovina hlavního hrdiny... Ale teď si od těch ruských krutostí raději chvíli odpočinu...

Majkrofon
03.03.2016 4 z 5

Veľmi skvelo a uveritelne popísaný stalinistický režim. Vidieť, že autor sa inšpiroval Orwellom a prvá tretina knihy je páradna, najmä časť, kde Ľev loví Brodskeho. V polovici knihy som však často pociťoval nudu, až som mal pocit, že nedočítam, musel som sa miestami premáhať. Ale inak fajn, poctivé 4 hviezdy.

Mark.
29.02.2016 5 z 5

Daná kniha nepatří k mým tématům, a můj ročník tuto dobu nezažil. Delší dobu jsem se k ní přemáhala a pak jsem ji s hrůzou četla jedním dechem. To co nás učili ve škole, se té knize ani zdaleka nevyrovná. Výborně napsaná

Kamil2
28.02.2016 5 z 5

Jsou knihy, kterým bych dal i více než pět hvězdiček - a tahle mezi ně rozhodně patří. Skvělý příběh na pozadí stalinistického Ruska. Směle zařazuji mezi TOP knihy, které jsem doposud četl.

Lena79
27.02.2016 5 z 5

Knihu jsem si vybrala v rámci čtenářské výzvy a upřímně řečeno, docela mi naháněla hrůzu. Sovětský svaz přeci jen není můj šálek kávy....Ale po několika stránkách jsem opravdu příjemně překvapena. Četla se téměř sama. Napínavý děj obohacený o nechutné praktiky tehdejšího režimu. Mohu jen doporučit.

stefinam
25.02.2016 4 z 5

Silný příběh, bravurně popsáno.

montaana219
22.02.2016 4 z 5

Začátek trochu pomalejší, později jsem se nemohla odtrhnout. Dítě číslo 44 je velmi dobrá kniha, přesto, konec mě trochu zklamal....připadal mi lehce absurdní.