Dieťa 44

Dieťa 44
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251467/mid_dieta-44-J6W-251467.jpeg 5 2298 2298

Lev Děmidov série

Film natočený podľa tejto úspešnej knižnej predlohy očakávame v slovenských kinách už 4.6.2015. Lev Demidov je dôstojník Ministerstva štátnej bezpečnosti, predchodcu neslávne známej tajnej polície KGB. Je síce charakterný a poctivý, no Stalinove politické praktiky z neho urobili chladného vykonávateľa rozkazov svojich nadriadených. Tí mu pripomínajú, že v Sovietskom zväze bola odstránená každá forma vykorisťovania, preto v spoločnosti neexistuje zločin. Lev je ochotný uveriť tejto ilúzii, napriek tomu, že prenasleduje a trestá zradcov mladého štátu. Keď sa na železničnej trati v Moskve objaví telo mŕtveho chlapca, Demidova okamžite informujú, že išlo o nehodu, nie o zločin. V tomto duchu a z pozície svojej moci presvedčí chlapcovu rodinu aj očitých svedkov, že sa zločin nestal. Postupne si však uvedomí, že v „dokonalom“ Rusku 50-tych rokov vyčíňa masový vrah, a tak neposlúchne rozkaz a pokračuje v pátraní na vlastnú päsť. Prípad nadobúda čoraz jasnejšie kontúry a Demidov upadá do nemilosti. Jeho žene Raise hrozí nebezpečenstvo a situáciu komplikuje nález ďalšieho brutálne zavraždeného dieťaťa…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Child 44, 2008

Jarcaa
12.10.2015 5 z 5

Nemám ráda detektivky, ale tato kniha...wau neuvěřitelná a pro mě i nepopsatelná... Četla jsem jedním dechem.

Ladinek
11.10.2015 4 z 5

Řek bych, že je to pro silnější povahy. Nevím, co byla větší hrůza, jestli ty vraždy dětí, nebo stav Sovětské společnosti. Ale rozhodně je to velice poctivě a kvalitně napsaný příběh.

Mesič
09.10.2015 5 z 5

Někdo tady psal, že jsou situace překombinované a neuskutečnitelné. Možná trochu ano, ale za tu čtivost a zábavu s knihou od první do poslední stránky to stojí.
Začala jsem ji číst hlavně proto, že jsem nic jiného po ruce neměla a taky jsem ji z ruky nedala, dokud jsem ji nedočetla :-) A popis doby mě tak strhl, že jsem si pak dodatečně začala rozšiřovat své znalosti o historii Ruska.

janicka12362
06.10.2015

Nejlepsi kniha,kterou jsem cetla od zacatku do konce super super super uz se tesim na knihu Farma

tomas2582
05.10.2015 4 z 5

Mé přesné hodnocení je spíše 4,5*. Proč ne 5*? Občas mi přišel Lev skoro až jako terminátor, ale jinak za mně hodně povedená knížka. Čtivá, akční, napínavá a kdybych nevěděl vůbec kdo je Andrej Čikatilo, pak bych dal nejspíše 5* určitě. Užil jsem si tu knihu a všem ji jen můžu doporučit.

kokina74
04.10.2015 5 z 5

Velice zajímavě napsaná kniha se zajímavým tématem. Doporučuji

JessyPitt
30.09.2015 5 z 5

Musím říct, že jsem se ke čtení knihy dlouho odhodlávala, až jsem se odhodlala. Odrazovalo mě trošku počet stránek a i téma, vraha dětí..Ale nelituji toho , že jsem se do čtení pustila. Knihu jsem nepustila dokud jsem jí celou nedočetla. Za mě perfektně zpracované téma, po celou dobu je udržováno napětí a až do samotného konce vlastně nevíte jak příběh dopadne. Filmové zpracování je jen slabý odvar výborně zpracované knihy. Doporučuji

Mesič
29.09.2015 5 z 5

Za mě skvělé! Nebylo to až tak o hledání vraha, ale o popisu a pochopení doby a to pro mě bylo velmi příjemné.

klarence
12.09.2015 4 z 5

Tuto knihu jsem zahlédla někde v upoutávce s tím, že jde o strhující příběh. Měla jsem obavy, že bude drsnějšího rázu. A i přes počáteční obavy jsem se nenechala odradit ani začátkem knihy a nechala se strhnout příběhem s drsného Ruska. Musím přiznat, že se mi kniha líbila a dobře se mi četla.

Salchicha
10.09.2015 3 z 5

Najprv som si pozrela film a ten ma velmi neoslovil, ale hovorim si ,ze dam sancu aj knihe, mozno ze to bude lepsie. Sice ma kniha zaujala o nieco viac ako film, ale stale to nebolo ono. Nejak ma to neuchvatilo ani nevtiahlo do deja. Dej ako taky je dobry, ale nie velmi dobre spracovany, ako vo filme tak aj v knihe.

marlowe
07.09.2015 4 z 5

Napínavé ano, uvěřitelné už méně (mám na mysli celou tu "útěkovou" anabázi)…
A zvláštní, těžkopádný styl, na který jsem si jen těžko zvykal…
Nicméně velká pochvala autorovi za to, že prostřednictvím "dobrodružného" příběhu (který si mnozí přečtou PRÁVĚ pro tuto jeho "dobrodružnost") tak barvitě a věrohodně vylíčil nepředstavitelnou zrůdnost (ne)fungování totalitního státu…

ondrash77
05.09.2015

Tom Rob Smith si nevystačil jenom s popisem událostí, ale věnuje se i Lvovým úvahám a pochybnostem o jeho manželství. Stále více si uvědomuje, že s Raisou žijí spíš vedle sebe než spolu. Nemají nic společného, navíc ji podezírá z nevěry a nechává ji sledovat. Cestu k sobě paradoxně začnou nacházet ve chvíli, kdy kromě holých životů nemají nic.

Clara del Valle
27.08.2015 4 z 5

Po pár stránkách jsem knihu chtěla odložit, zásadně se vyhýbám detektivkám, ve kterých jsou zabíjeny děti nebo jim je nějak ubližováno, takže mne první dvě kapitoly hodně zaskočily a bylo mi opravdu těžko.Množství kladných hodnocení však dávalo tušit zajímavý čtenářský zážitek, takže jsem udělala vyjímku. Kniha mne opravdu hodně zasáhla, zvlášť pokud člověk uváží, že vychází ze skutečných reálií, to zobrazení krutostí nelidského režimu bylo tak děsivé, že to budu dlouho vydýchávat. Škoda, že některé zajímavé momenty byly jen rychle odbyty /konkrétně myslím učitele Ivana a jeho roli v celém tom šíleném nelidském soukolí/. Zároveň mne trochu zklamalo rozuzlení, přišlo mi nelogické a nevěrohodné /klidně bych se spokojila s prostým odhalením šíleného zločince, toto bylo opravdu překomplikované, nicméně pro někoho určitě velmi efektní/, stejně tak jako závěrečné zůčtování ve sklepě bylo pro mne zbytečně patetické. Přesto však knihu hodnotím jako jednu z nejzajímavějších detektivek, jaké jsem v poslední době četla. Hned začínám s pokračováními, jsem zvědavá, jestli do osudů Lva a jeho rodiny nějak zasáhne Naďa.

acupoflucy
24.08.2015 5 z 5

Škoda, že nemohu dát šest hvězdiček. Opravdu skvělá kniha, kterou by si každý člověk měl přečíst. Určitě doporučuji.

kejss044
19.08.2015 3 z 5

Bohužel mi nesedl styl autora.
Pořád jsem se do knihy nemohla začíst a užít si ji.Pořád jsem čekala,ale jednoho dne jsem to vzdala.
Co musím uznat,že příběh je skvělý,ale k čemu mi je geniální příběh,který mě nevtáhne.

kyslikova
19.08.2015 4 z 5

Neotřelý příběh a k tomu moc dobře napsaný:-)

Lucie Luu
18.08.2015

Ruské válečné historické knížky mě nezajímají. Předem jsem se děsila toho, jak budu přeskakovat nudné pasáže. Ve skutečnosti jsem se nemohla dočkat, až otočím stránku a knihu přečetla za 2 dny. Děj v poválečném Rusku je mi známý obecně z dějepisu, ale díky knížce se na to dívám úplně jinak, Dnes si člověk skutečně neuvědomuje a hlavně neváží svobody slova a myšlení. Určitě si přečtu více knih podobného tématu a i další díly od autora DÍTĚ ČÍSLO 44.. Knížku skutečně všem doporučuji. A PS: absolutně mě ta souvislost nedošla :) Konec byl proto fakt překvapující.

kleria
17.08.2015 5 z 5

Tak nakonec se mi to hodně líbilo :). Především konec byl vážně skvělý a překvapující a proto jsem knize i musela dát nakonec 5 hvězdiček. VŠEM KNIHU MŮŽU JENOM DOPORUČIT!! :)

Evelin13
17.08.2015 5 z 5

Skvělá kniha! Nejdříve jsem četla 3 díl (Agent 6) a děj mě zaujal, proto jsem si musela přečíst i předchozí 2 díly. Ve srovnání má Dítě č. 44 rozhodně na začátku poutavější děj. Místy mi přijdou některé pasáže málo věrohodné, ale celkový obraz příběhu je výborný. Napínavé od začátku do konce, pokud nedočtete nikdy nezjistíte závěr :).

Jordyz
17.08.2015 5 z 5

Neskutečná kniha - přečtená jedním dechem! Neskutečně napínavá, děj zasazen do doby a místa o kterém jsem dosud až tolik nevěděla.....člověk má trochu představu o obojím,ale hodně věcí mě teda šokovalo....Doporučuju!