Dítě číslo 44

Dítě číslo 44
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198770/dite-cislo-44-198770.jpg 5 2281 2281

Lev Děmidov série

Román Dítě číslo 44, zdařilý a oceňovaný debut mladého britského autora Toma Roba Smithe, vychází ze skutečného případu sériového vraha Andreje Čikatyla. Příslušník MGB Lev Děmidov pátrá po pachateli vražd dětí, ačkoli tím porušuje veškerá nařízení svého úřadu, ruské tajné policie, a nakonec riskuje život. Thriller s reálným pozadím odehrávající se v Rusku na počátku 50. let nabízí kromě strhujícího kriminálního příběhu i děsivý obraz diktatury, která se drží u moci jen díky stupňovanému teroru.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Child 44 , 2008

Veve131
17.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha, přečetla jsem jedním dechem. Knihu jsem dočítala v noci od 3 hod do rána. Skvěle popsaný režim v Sovětském svazu, až z toho mrazí v zádech. Všem doporučuji. Děkuji ostatním čtenářům, kteří nedoporučují film. Využiji čas lépe.

Werčíík
14.11.2017 4 z 5

Ze začátku to měl o slabší chvilky a nemohla jsem se začíst, ale nakonec to byla jízda! Film rozhodně nedoporučuji, to se opravdu nepovedlo...

Kropacova.terez
13.11.2017 5 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knížky začetla, ale pak jsem se od ní nemohla odtrhnout a určitě stojí za přečtení. Film podle knihy je ale strašný. Takže jedině kniha, na film se ani nedívejte

PADA123
01.11.2017 4 z 5

Velmi čtivá kniha se skvělým příběhem. Skvěle popsaný režim v Sovětském svazu. Filmové zpracování této knihy je, ale naprosto TRAGICKÉ!

aknitramk
31.10.2017 5 z 5

Nemám slov.... výborná kniha!!! Absolutně si nedokážu představit žít v této době. Psychicky bych to nezvládla a skončila bych stejně jako Alexandr... Psát komentář po přečtení je hodně těžké, člověk prostě nemá slov.

Ajrad1981
30.10.2017 4 z 5

V první půlce jsem vůbec nebyla schopná hodnotit příběh, jediné, co mi stále vězelo v hlavě, byly praktiky MGB. Rozum se vzpírá uvěřit, že by se to opravdu mohlo dít, podvědomí ale ví, že lidé jsou toho schopní.
Po přestěhování Lva na Ural mě kniha už zdaleka tolik nebavila, nedokázala jsem si tam nic najít. Když byla čtenářům odhalena postava pachatele, asi mě to mělo udivit, ale nestalo se tak. No, možná jsem jen nebyla v kondici. Naproti tomu odhalení Lva opravdu překvapilo.
No, a konec... Od zatčení Něstěrova a Lva to zase na chvíli nabere spád, ale Vasilijova nenávist už mi přijde spíš jako ze setrvačnosti, setkání Lva a vraha nemá jiskru, emoce a ten úplný závěr mi vzhledem k dosavadnímu průběhu a popisům moc nesedí. Líbilo by se mi to úplně jinak, ale když jsem teď zjistila, že Lev Děmidov je spojovacím prvkem série, tak je mi jasné, že moje představa o zakončení neměla šanci.

P.S. Za mě rozhodně lepší počtení než Farma.

Bolomsson
24.10.2017 3 z 5

Kde začít....první půlka knihy se mi opravdu líbila. Věrohodné vykreslení totalitního režimu v Rusku, všudypřítomný strach a obavy z každé druhé osoby na ulici, která se na vás dívá déle, než jen na pár vteřin. Styl psaní mi sedl, velmi jednoduchý a kniha plyne tak, jak má.
Ovšem jakmile se kniha přehoupne do své druhé poloviny, začne autor z tohoto zajímavého díla dělat neskutečnou slátaninu, až jsem si říkal, zda to skutečně píše jeden a ten samý autor, co mě svým dějem v úvodu knihy tak zaujal.
Děj je v závěru neskutečně překombinovaný, chaotický, těžko uvěřitelný a k motivu konání sériového vraha se raději ani vyjadřovat nebudu.
Je strašná škoda, že autor nedokázal udržet vysoko nastavenou a věrohodnou laťku z první půlky knihy až do samotného závěru, bylo by to opravdu zajímavé dílo, ale právě podprůměrná druhá půlka knihy mě přesvědčila o tom, že další díly této série pro mě zřejmě zůstanou nepřečteny. Hodnocení 65%.

Icca
23.10.2017 4 z 5

Silny pribeh, precetla jsem jednim dechem, jen me bohuzel zklamal romanovy konec. Celkove mi zkazil dojem z pribehu, o kterem jsem doufala, ze se bude drzet skutecne udalosti... Jinak opravdu perfektni vykresleni atmosfery a detailu

iveetka
17.10.2017 5 z 5

Fantastický příběh!! Autorem vykreslené prostředí mě absolutně strhlo.

Danca196
15.10.2017 5 z 5

Velmi napínavý příběh, který vám nedovolí knihu odložit. Rozhodně doporučuji knihu si přečíst, i když vám bude běhat mráz po zádech...

janicka12362
11.10.2017

Jedna z nejlepsich knih,ktere jsem cetla,proste super super super,neni co vytknout,davam 100 procent.

danazeskolky
20.09.2017 5 z 5

Dávám plný počet hvězdiček, i když jsem knihu nedočetla. Nemohla jsem. Bylo to tak silné a dostávalo se mi to víc a víc pod kůži, že jsem z toho nemohla spát. A když jsem usnula, vstupovaly mi hlavní postavy do snu. Prostě některé knihy jsou pro mě nebezpečné.

Elgin
19.09.2017 5 z 5

Brutalnost a krutost dominuji v dobach stalinismu. Ma to neuveritelny spad, uveritelne postavy a mrazive pocasi velike Rusi na nas dechne skrze papir. Tato knizka nabizi strhujici pribeh prislusnika statni moci a jeho soukrome vysetrovani i navzdory politickemu systemu. Obsahuje i nekolik nedotazenych much ale pres to vsechno davam nejvyssi hodnoceni za brilantni vykresleni te desne doby za vlady Josefa Visarionovice.

Ďumbierka
15.09.2017 5 z 5

K tejto knižke nemám slov. Taký opis režimu, až vás mrazí a divíte sa keď počujete niekoho ako hovorí - ako bolo vtedy dobre. Knihu som hltala a bola to jedna z naj za rok 2016, ktoré som prečítala.
Neustále napätie, neviete aké rozhodnutia padnú ...

piittii
12.09.2017 5 z 5

Jeden z nejsilnějších příběhů, jaké jsem kdy četla. Stále čekáte, že už nepřijde nic, co by hlavnímu hrdinovi ztížilo situaci, ale stále se takové zvraty objevují. Musíte číst a nemůžete se odtrhnout - prostě to nejde :) Hned se chystám na pokračování - Utajovaný projev.

coquus
07.09.2017 5 z 5

Tato kniha je jedna z těch, na jejíž čtení se člověk doslova těší. Překvapilo mě, že i tak banální věci, jako je třeba dětská koulovačka dokáže autor popsat neobyčejně poutavě. Totéž se týká i popisovaných motivů jednání postav, anebo vývoje vztahu hlavních hrdinů. Nic rozvláčně unavujícího, a přesto jdoucí do hloubky a zároveň čtivé. To vše umocňuje zajímavý námět umístěný do velice specifického prostředí a doby.

claire168
31.08.2017 5 z 5

Perfektní kniha s velmi silným dějem. Musím říct, že jsem byla napjatá od začátku do konce, k téhle knize se určitě vrátím.

helenkan
20.08.2017 5 z 5

Začnete a nemůžete přestat. Super čtení. Žití v Rusku v padesátých letech naprosto nepředstavitelné!

Jitkarka
14.08.2017 5 z 5

Teda za mě naprosto perfektní... Rusko a padesátá léta, hrozný! Děj mě vtáhl a nepustil, navíc vrah dětí... Napínavé, úžasné a perfektně napsané. Super, doporučuji..

ddian
13.08.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Jak už tu bylo psáno, není to klasická detektivka. Ale popis tehdejší doby v Rusku vás vtáhne a nepustí. Události, které jsou v knize popsané, jsou naprosto šílené, rozum nechce připustit, že se tohle doopravdy dělo. V polovině knihy mě napadlo, kdo by mohl být vrah a o to více jsem hltala každou stránku a fandila hlavním hrdinům v boji proti režimu. I když ten konec...vraha mi bylo skoro líto.