Listy, ktoré nikto nečítal

Listy, ktoré nikto nečítal
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418093/bmid_listy-ktore-nikto-necital-FJ4-418093.jpg 5 1585 1585

Dve doby, dva príbehy a jeden list, ktorý všetko spája... Píše sa rok 1943 a vo vojnou zmietanom Londýne sa stretávajú dvaja mladí ľudia: nešťastne vydatá Stella a pilot amerického letectva Dan. V časoch, kedy si nikto nie je istý tým, čo bude zajtra, sa do seba bezhlavo zamilujú. Lenže chvíle, keď spolu môžu byť šťastní, trvajú veľmi krátko. Dan odchádza bojovať, ale sľubuje, že sa po Stellu po vojne vráti. O sedemdesiat rokov neskôr Dan vhadzuje do schránky posledný list. Jeden z mnohých, ktorý poslal Stelle a na ktoré mu nikdy neodpovedala. Otvára ho však Jess, mladé dievča, ktoré v opustenom dome hľadá úkryt pred svojím násilníckym priateľom. Keď si prečíta Danove nádherné listy, rozhodne sa, že sa pokúsi jeho stratenú lásku nájsť...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Lindeni

Letters to the Lost, 2015

Venny345
25.01.2019 3 z 5

Do knihy jsem se začetla rychle a snadno, byla jsem plná očekávání a to byla asi trochu chyba. Děj byl snadno předpovídatelný a měla jsem pocit, jako bych už to někde četla. Jako by autorka psala podle předem dané univerzální předlohy. Avšak nápad knihy byl hodně dobrý a moc se mi líbilo paralelní prolínání dvou příběhů, které vlastně byly jedním zapadajícím celkem. :)
P. S. Dan Rosinski si velmi získal mé sympatie, obdivuji jeho respekt a toleranci...a vlastně celkově jeho povahu. :)

serhoolka
23.01.2019 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začít, ale pak mě příběh pohltil. Akorát smutný konec.

hanicka5541
21.01.2019

Krásný příběh, sice smutný, ale svým způsobem šťastný. Ze začátku mi chvíli trvalo než jsem se začetla a pochopila kdo je kdo a o co jde, ale pak jsem nemohla přestat... :)

majule
20.01.2019 5 z 5

Pro mě kniha s velkým "k". Mezi řádky ukazuje, jak si vážit každého okamžiku, jak dojít ke smíření sám se sebou. Nádherný příběh.

Sasanka173
14.01.2019 5 z 5

Kniha mě dostala... Krásný, ale smutný příběh... I tak to někdy v životě bývá, bohužel :-( .. Přečtěte si, aby jste věděli :-)

Peti081
07.01.2019 5 z 5

Kniha mě dostala,krásný ač smutný příběh,moc jsem jim fandila a hltala každou stránku,nedalo se odtrhnout. Závěr mě dohnal k slzám. Určitě stojí za přečtení.

fis.rena
04.01.2019 3 z 5

Jess a Will,Stella a Dan...dvě dějové linky,romantika v době války,odpočinkové čtení bez překvapení. Ale jo,příběh pěkný, taková pohádka.

Zuzka222
27.12.2018 5 z 5

Tahle kniha mě po dlouhé době chytla za srdce. Musíte přečíst, abyste pochopili...

Marfuška89
22.12.2018 5 z 5

Nádherná kniha ;-) ... I slzička ukápla :-) ... Miluji Stellu, Dana a Jess, Willa ❤ !
Doporučuji :-) !

bigben
20.12.2018 3 z 5

Po všech těch morbidních detektivkách trocha červené knihovny. Kdo má rád HLP, přijde si na své.

MíšaS.
19.12.2018 3 z 5

Příběh se mi líbil, ale že by mě nějak speciálně zaujal říct nemohu. Takže takové klasické odpočinkové čtení.

simona5r
18.12.2018 5 z 5

Ano, takovéhle knížky přesně můžu! :-) Osud muže a ženy na pozadí války. Války nenáviděné i částečně opěvované, protože jinak by se ti dva nepotkali a neprožili tak silnou lásku. Moc mě mrzelo, že jim nebylo dáno více společného času, jelikož jim doba nepřála. Víc už prozrazovat nebude. Knihu si určitě přečtěte, silný příběh vás vtáhne a nepustí.

Anahk1
08.12.2018 5 z 5

Malinko červená knihovna ( ale opravdu malinko :-) ), krásný, ikdyž smutný příběh jedné lásky každopádně stojí za přečtení..

katerina2660
03.12.2018 4 z 5

Krásná knížka, skvělé téma... to se prostě mohlo stát a o to je to hezčí zážitek...

Kaktus613
28.11.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy četla! Poutavá hned od začátku! Úžasný děj, nabitá emocemi. Rozhodně doporučuji!

lite
19.11.2018 5 z 5

Krásná kniha, kterou si ráda přečtu znova a vřele doporučuji,pokud máte rádi tento žánr.

stavinohova
11.11.2018 5 z 5

Krasna romanticka krizka ;) moc dobre se cte

kathla
01.11.2018 4 z 5

Velmi čtivá a dojemná kniha. Příběh se mi líbil, určitě se k němu ráda jednou vrátím, ale mám raději trochu složitější zápletku a napínavější děj, bohužel na Kate Morton, a její knihu s obdobnou tematikou (2.sv.válka a prolínání více časových linek), to nemá :-)

martousek
30.10.2018 5 z 5

A ještě mám spousty otázek? Jaký byl vlastně život Nancy? Co Vivien? Celá kniha je jedna velká "pohádka", čte se dobře, má spád a časové přechody jsou přehledné. Nejedná se o nic náročného, je to spíš oddychové čtení;-).

Makyny
30.10.2018 5 z 5

Ach... To byla zase nádherná kniha... Právě jsem dočetla, utírám slzy a rozplývám se... Příběh krásné, čisté ale nenaplněné lásky nakonec končí hořkosladce. I když konec byl celkem předvídatelný, nechtěla jsem, aby to tak skončilo a tak moc jsem si přála aby, Stella s Danem dostali mnohem více času. Ani jednou jsem se nenudila, příběh se četl velmi dobře a postavy Stelly a Dana mi byly velmi sympatické. Prolínání minulosti se současností mi vůbec nevadilo. Nádherné, silné, srdcervoucí, láskyplné... Takovouhle lásku by měl zažít každý z nás...