Lobo versus Maska a další řežba
John Arcudi , Alan Grant
Oba nezničitelní, oba psychopatičtí, oba destruktivní. Souboj století: Lobo versus Maska. A do toho ještě další lobovský speciál, ve kterém skončí Lobo za katrem – Lobo spoutaný! Nejde o to, jestli Lobo může přežít vězení... jde o to, jestli může vězení přežít Loba!
Přidat komentář
Na jedno prečítanie fajn, bolo to zábavné, šialené, humorné, ale žiaľ na môj vkus príliš krvavé a brutálne. Takéto násilie nemám rád a nebolo to pre mňa, preto dve hviezdičky. Zajtra už nebudem vedieť o čom ten komiks bol. Aspoň viem prečo Loba nečítam. A Maska tu bola faktže načisto šialená oproti filmu.
Asi nejsem zrovna cílovka tohohle komiksu, protože mi to od začátku do konce připadalo jako nelogická řežba, která nemá hlavu ani patu. Popravdě jsem nepochopil, proč spolu bojují, proti čemu bojují a o co jim jde. Chvilku jsou spolu, pak jsou proti sobě, ale hlavně co nejvíc blbnout a nelogicky ničit a kreslit co je napadne... Docvaklo mi to s Lobem a cestováním časem, ale na zadek jsem si z toho nesednul. Celkově mě pak nezaujaly osobnosti ani jedné z hlavních postav a nebavilo mě to číst ani sledovat. Nenacházím v tom nějaký větší smysl a ani to nebylo moc vtipné. Jsem nakonec rád, že série Loba nekupuju, o nic nepřicházím... Doplňkový komiks s Lobem u soudu taky o ničem a jen doplnění jinak tenčího čísla. Zklamání docela, alespoň nějaké popkulturní odkazy ušly. Masku mám rád hlavně z filmu, kde to nebyl vraždící magor, takže tohle mě až překvapilo...
To je ale hrozná ptákovina. Jedna hvězdička za pěkné barvičky a druhá za to, že si autoři ze sebe dělají legraci. Už si asi s Lobem nic půjčovat nebudu.
Oproti původnímu vydání mám pocit, že se trochu změnil překlad a to k lepšímu. Jinak druhý sešit titulního příběhu je slabota. Nebýt tam navíc ten příběh z krimu, co vyšel kdysi v Crwi, dal bych 2*.
Lobo versus Maska, dva nezničitelní magoři proti sobě, to je solidní masakr. Přítomnost Masky navíc umožnila scénáristům (John Arcudi, Alan Grant) vyvádět psí kusy jako třeba bez vysvětlení proskákat několika různýma scénama nebo prostřednictvím svýho avatára komentovat dění v komiksu. Kresba (Dough Mahnke) byla dobrá, ale barvy (Keith Williams), ač typicky lobácký, mě kdovíproč trochu dráždily.
Druhej příběh, Lobo spoutaný, napsal Alan Grant sám a je o poznání přímočařejší – je to vlastně Lobo versus věznice a díky příznačnýmu ultrabrutálnímu humoru a řádně nabouchané kresbě Rafaela Garrése se jedná o naprostou lahůdku.
Oba komiksy přeložil Pavel Dort a musím říct, že si čím dál víc užívám jeho vynikající práci. Asi bych měl Loba číst častejc.
Absolutní klasika. Lobo vs. Maska patří k tomu nejlepšímu, co kdy bylo nakresleno a když je kniha navíc doplněna i o luxusní Lobo spoutaný, tak to prostě nemůže dopadnout špatně!
Loba úplně nemusím a toto byl pro mě zatím nejhorší díl - ještě o pár úrovní pod vším, co v češtině vyšlo.
Prostě hromada mlácení, mrzačení, zabíjení, atd. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/08/1240-lobo-versus-maska-dalsi-rezba-65.html
Abych se přiznal tak mě Lobáč vs. Maska zase tak moc nedostal. Byl šílený, infantilní, ale tak nějak se držel zpátky. Hlášky jsou samozřejmě vytříbené, o tom žádná, ale asi je to už na můj vkus málo krvavé. Krvavost nám ovšem vynahrazuje vynikající Lobo v lochu, gde se mytič urve ze řetězu a muklové konečně dojdou na konec životní cesty (po kouskách) + třešnička na závěr.
Ja už som na takéto blbinky asi pristarý. Možno ak by som mal 14... ale mám 42. Nebolo to moje prvé stretnutie s Lobom. Prvýkrát som ho čítal ešte v deväťdesiatkach, keď vychádzal v časopise Crew na pokračovanie. Vtedy som mal sladkých cca 16, čo je povedal by som ideálny vek na čítanie takýchto masakrov. Hoc, pravdupovediac, už vtedy ma bláznivý militantný czarnianský magor nechytil. S Maskou som sa stretol prvý raz až práve vďaka tomuto crossoveru, ak teda nerátam film s Jimom Carreym, o ktorom každý strašne tvrdil, aký je na hony vzdialený komiksovej predlohe a pritom ak dáme bokom nadávky a násilie, tak mi to pripadá na podobnej úrovni. Crossover Loba a Masky ma veru na kolená nedostal, takže je možné, že je to na roky rokúce moje posledné stretnutie s pánmi. Jedine, že by sa nečakane na trhu objavila nejaká pecka, ale myslím si, že ak by si Maska mala zachovať svoj charakter, tak pecka nehrozí, pretože Maska má byť už zo svojej podstaty bláznivá hovadinka, z toho druhý Arkham – Pochmurný dům v pochmurném světě proste nevykrešete, ak to brutálnym spôsobom neinovujete, ale bola by to potom ešte Maska? Najzábavnejšie mi napokon paradoxne pripadali citáty na zadnej strane obálky, hra so slovíčkami a vymýšľanie jedinečných nadávok a slovných spojení (vysmrď, skorozhebloň). Škoda, že tu nebolo viac takých skvelých momentov, ako cameo JLA. Potešia plné hrste farieb a vskutku nabúchaná a divoká kresba, ktorá ale samozrejme nesadne každému. Tak, ako ostatne celý komiks.