Lucia

Lucia
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502891/bmid_lucia-4pi-502891.jpg 4 411 411

Lucia Guerrero série

Mrazivý triler obľúbeného Bernarda Miniera! Zlo sa nezastaví pred ničím. Preto ho musí zastaviť ona. Skupina študentov kriminológie odhalí existenciu vraha, ktorý svoje obete aranžuje podľa renesančných obrazov. Je možné, že vraždil znova? Keď polícia nájde brutálne ukrižovaného madridského vyšetrovateľa, zdá sa, že sa nemýlili. Jeho partnerka Lucia Guerrero sa s pomocou študentov púšťa do zložitého vyšetrovania. Spoločne budú čeliť svojim najhorším obavám, vlastnej minulosti – a pravde, ktorá je odpornejšia než všetky zverstvá z legiend a mýtov.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Lucia, 2022

Šárka.Šála
26.11.2022 4 z 5

Na plný počet hvězdiček to není. Minier to umí i lépe.

Didi15
25.11.2022 4 z 5

První díly se Servazem byly prostě nejlepší . Nepíšu, že by tato kniha byla nějak špatná , četla se dobře , děj byl zajímavý , ale prostě tomu něco chybělo . Vraha jsem tak trochu odhadla už na začátku . Ale i tak kniha stojí za přečtení, ztráta času to není :)

KikaTeeBee
23.11.2022 5 z 5

Nová vyšetřovatelka! Žena! Nádherně popsané reálie! Španělské! Vrah! (Skoro) umělec! Minier ve své nejlepší formě. Je potřeba něco dodávat? Ne.

JustWomen
17.11.2022 1 z 5

Naprosté zklamání, slátanina, spousta zbytečných zápletek a vedlejších dějů, nesympatické postavy včetně Lucii, zbytečně podrobné popisy knih, obrazů, historie, nelogická obvinění a konec, který byl vykonstruován tak, aby šokoval. Druhá půlka knihy podstatně horší a konec naprosto nejhorší.

Tupoun
16.11.2022 3 z 5

Už vždy budu otevírat nového Miniera s nadějí, že se vrátí na začátek, k prvním třem čtyřem knihám. Bohužel, zatím čekám marně a se mnou asi spousta fanoušků vzpomínajících na staré dobré Minierovy časy. U tohoto autora je kvalita psaní poněkud jiná než u druhých. Začal na vrcholu mezi osmitisícovkami, který se táhl poměrně dlouhým hřebenem ve stejné výšce. Pak následoval např. v roce 2017 strmý sešup, kde se autor v názvu ohodnotil nejlépe jak mohl - Zkurvenej příběh. A pak už se, až dodnes, s Minierem ocitáme na houpačce. Trochu nahoru v knize Lov (sic uspěchané a poměrně krátké), zase dolů s Na okraji propasti, pak trošku výše s Údolím... Strašlivě nevyrovnané výkony asi jako Kvitová.
No a Lucia je dle mého názoru zase jedna z těch snah o zdolání vlastního autorova vrcholu, byť v globále zůstává asi tak v polovině. Na co jsem si pořád ještě nezvykl, že ani Minier se neubránil cenzorům dneška a v zájmu úspěchu knihy se i zde protáhnou nějací gayové. Být to přirozený výsledek tvorby, ani neceknu. Ale takhle to je stejné jako nucené pasáže v socialistické tvorbě. Navíc ta dvojice je tam opravdu jen trapně připlácnutá bez jakéhokoliv vztahu k příběhu. Prostě aby se vlk nažral a koza zůstala celá.
Nejen u Miniera, ale dnes skoro v každém thrilleru bývá vyšeřovatel, jedno zda muž či žena, větší psychouš než pachatelé. Taky Lucia je solidní hysterka, čímž dovede podělat vyšetřování a vztahy, kde se podívá. Děj knihy je jako Minierova tvorba, nahoru, dolů. Dosti dějových linek vyšumí, je zapomenuto. Divíte se, když Lucia odhalí drtivě nechutnou a závažnou a dokonce léta se táhnoucí zločinnou činnost, že odjezdem z místa končí i tato větev. Jako by se nechumelilo. Nezájem. A podobně je poskládaná po částech celá kniha. Hop sem, hop tam, nedovysvětlené, nedodělané. Ale jako celek bych přesto knihu zařadil k průměru celé Minierovy tvorby s náznaky lepších časů. Prostě číst se to dá bez problémů, pokud nejste příliš přísnými hodnotiteli. Já jsem a přežil jsem to. :-) No, přežil...

ddkk
14.11.2022 3 z 5

Přečetla jsem všechny autorovy knihy, které u nás dosud vyšly. Žádnou jsem nebyla zklamaná, všechny mě bavily, i když se příběhy Martina Servaze občas blížily hranici uvěřitelnosti...Lucia bohužel tuhle hranici překročila.

MOŽNÁ SPOILER: Kniha je neskutečným spletencem minulých i současných zločinů, které řeší trochu nešťastná kriminalistka Lucia, o které toho ale moc nevíme. Je tu parta geniálních studentů, kteří vyvíjejí nový kriminalistický software, je tu i odhalené hnízdo pedofilů a podezření na unesené děti (kampak se ale poděly? nikdo to neřešil?), dovídáme se o zřejmé vrahově inspiraci Ovidiovými Proměnami...A na závěr je tu hlavně podivné a pro všechny nečekané konečné odhalení, k němuž až do posledních stránek nevedou žádné indicie...

Kdyby se příběh neodehrával v překrásné Salamance a Segovii, v krajině, která je mému srdci blízká, dala bych ještě o jednu hvězdičku méně.

makke
13.11.2022 5 z 5

Čtivé, napínavé, nějaké mouchy by se v ději našly, ale výsledný dojem veskrze kladný. Děj měl spád a Lucia jako vyšetřovatelka je velmi sympatická se schopností brilantní analýzy osob. Těším se na další díl, kde budou pokračovat naznačené dějové linie.

kahuda01
13.11.2022 4 z 5

Moc jsem se na novou knihu těšil, ale nebylo to úplně to, co jsem čekal. Začátek byl parádní, postupně však nastavená laťka upadala a konec to nevytáhl. Přesto se dílo četlo dobře a rychle, je to tak na 3,5 hvězdy.

Pavlína2019
12.11.2022 2 z 5

Vždycky se na novou knihu moc těším, tohoto autora mám moc ráda.

I tato se mi četla velmi lehce, ejhle a půlka byla za mnou.
Tentokrát Španělsko, což mě překvapilo. Popisy krajiny a přírody jako obvykle, což je fajn.

Jen to nebylo úplně to nej nej, abych tak řekla.
Takové to jé, jako jsem měla u předešlých knih.
Nápad určitě zajímavý, netypický - a hlavně rozuzlení - opravdu překvapivé.

Fajn, ale předešlé příběhy byly lepší...

iveta3689
11.11.2022 4 z 5

Dobře napsané, děj je svižný a čtivý. Závěr je bohužel dost velká bramboračka, trochu to kazí celkový dojem. Ale bavila jsem se a můžu doporučit

soukroma
08.11.2022 3 z 5

Za vlasy přitažené, neuvěřitelné (vteřinové lepidlo?), krkolomně rozuzlené, ale ne úplně (co ty děti?). U knihy mne udržela snad jen místa děje, má oblíbená španělská města (a že se něco najezdili na trase Salamanca - Segovia - Madrid - Pyreneje).
Za Španělsko přidávám na hodnocení, autor se snažil i nějaké informace o místech, dějinách a architektuře čtenáři podsunout, stejně jako o Ovidiovi a jeho Proměnách.

Překlad ale opravdu není brilantní, jak pěje chválu text na obálce: slovo "finca" je vcelku známé a jistě jej není nutné podivně uchovávat jako nesklonné vedle ostatních vesele skloňovaných cizích slov a jmen.
A "pár dnů zpět" je opravdu zhůvěřilost - co se neujalo v hovorové mluvě jako rusismus (назад) ani po dlouhých 40 letech, to se překvapivě ve stejném podání okamžitě ujalo po revoluci jako ... anglicismus (ago). Ohavné, rozhodně nečeské a do literatury to nepatří.

astroweb
07.11.2022 2 z 5

Pro mě nejslabší a nejhůře čitelné dílo mého, přitom oblíbeného, autora. Asi jsem zrovna neměl náladu pročítat výkony opět neskonale geniálního zlosyna.

Mája777
06.11.2022 5 z 5

Paráda. Tohle se opravdu povedlo. Lucia je sympatická a padouch ... Je fakt, že podezření jsem měla asi od poloviny knihy, ale stále jsem si říkala, že to přece ne.
Mám ráda sérii se ,,Sverázem", ale tady bylo i něco víc. Dokonce jsem hledala na internetu.
Těším se na pokračování, pokud bude. A doporučuji.
(6. 11. 22 - 25 247 - 58)

tulip131
02.11.2022 4 z 5

Vyšetřovatelka Lucia a sériový vrah. Čtenář se dozví drobnosti že soukromí Lucie, ale ne zbytečně moc, příběh se opravdu zaměřuje na objasnění vražd. Během vyšetřování rozkrývá i jiné případy. Četlo se to samo. Bude snad nějaké pokračování v hlavní roli s Lucií?

Merlin_CZ
30.10.2022 4 z 5

Serii s Martinem Servazem mam opravdu rad, tohle me bavilo take, ale uz ne tolik, prislo mi to ponekud slabsi.
nicmene fajn cteni na dlouhe vecery :D

Katulinka69
28.10.2022 3 z 5

Miluju Miniera,ale tahle knížka mi za mě za plný počet hvězdiček není

bush8799
22.10.2022 5 z 5

Minera mohu vždy. Opět nezklamal.

Jenny46
15.10.2022 5 z 5

Kniha je velmi čtivá a skvěle napsaná. Autor nás zavede do Španělska po stopách sériového vraha. Zápletka zajímavá vtáhne velmi rychle do děje...
Vyšetřovatelka Lucia G. se spojí s univerzitou v Salamance, kde studenti kriminologie dělají v laboratoři výzkum a odhalí existenci vraha podle renesančních obrazů...
Začíná složité vyšetřování, Lucia G. je zvláštní silná žena dost tvrdohlavá má své metody a jsem zvědavá jestli autor s novou hrdinkou bude pokračovat, ráda bych se dozvěděla více o Lucii. Věděla jsem brzo, kdo je za vším, ale i tak děj si užila.
Určitě doporučuji