Mafián

Mafián
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545066/bmid_mafian.png 4 8 8

Ema Molnárová, čerstvá absolventka umeleckej školy, žije vo svete plnom farieb napriek tomu, že jej minulosť poznamenal tieň. Ten sa po rokoch vracia v podobe človeka, ktorý je odhodlaný získať späť všetko, čo mu patrí. Keď do jej obyčajného života vstúpi Nikolas Varga, sebavedomý a príťažlivý muž, ktorý riadi jedno z najväčších kasín na východnom Slovensku, Ema sa nevedomky ocitá vo svete, do ktorého obyčajní smrteľníci len tak nevkročia. Vo svete, kde vládne zákon mlčanlivosti, lojalita a kde každé rozhodnutie môže byť otázkou života a smrti. Slovenské podsvetie je plné gangstrov a Nikolas je telom aj dušou jedným z nich. Preferuje život v temnote, obklopený luxusom a krásnymi ženami. Ema, ktorá má byť len figúrkou v jeho nebezpečnej hre, v ňom nečakane prebudí viac než len žiadostivosť. Zákony mafie však majú svoje pravidlá a on ich musí dodržiavať. Dokáže odolať zakázanej túžbe, alebo sa mu jeho chybný krok stane osudným?... celý text

Matri
20.10.2024 4 z 5

Autorka v tomto príbehu spojila pre mňa neodolateľné atribúty - mafia, príťažlivý mafián a éterická umelkyňa.

Priznávam, spočiatku som bola z čítania mierne zmätená. No postupom času sa môj zmätok vytratil a všetko nadobudlo svoj význam. Čo sa mi páčilo, bol veľmi prirodzený a uveriteľný vývoj vzťahu hlavných hrdinov. Ja som Eme verila a chápala jej počiatočnú nedôveru, až po podľahnutie mužovi, akým je Nikolas. Je to gentleman, pozorný, krásny, vtipný, štedrý, vášnivý a odhodlaný (nenápadne) získať to, po čom túži.

Ema je umelkyňa, absolútne neskúsená vo vzťahoh s mužmi. Jej prílišná neskúsenosť, odmeranosť a strach zo vzťahu mi, priznám sa, trošku liezli na nervy. Tvrdohlavo odmietala akékoľvek zblíženie a bolo to už miestami máličko otravné. Až som sa musela čudovať Nikolasovej trpezlivosti.
No na druhej strane, chápem aj jeho záujem o ňu - je naozaj úplne iná, ako jeho bežný tip. Po prekonaní tejto prekážky však príbeh nadobudol úplne iný rozmer a z Emy sa stala dosť vášnivá žena.

Druhá polovica knihy bola za mňa oveľa lepšia. Páčilo sa mi, že konečne dostávame viac mafie, viac tajomstiev a dynamickejší dej. Dokonca ma autorka dokázala hneď koľkokrát prekvapiť.

Vzhľadom na naozaj pomalý rozbeh knihy, mi paradoxne záver prišiel trošku rýchly. Avšak nemôžem povedať, že by som s ním nebola spokojná.
Teraz však očakávam príbehy aj zvyšných dvoch bratov Vargovcov.

Autorovy knížky

2024  85%Mafián