Maková panenka a motýl Emanuel
Václav Čtvrtek (p)
Třináct pohádkových příběhů známých z oblíbených televizních večerníčků. Vyprávějí o tom, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela a co všechno spolu zažívají. Původní text pro knižní vydání upravila a čtyři povídky podle televizních scénářů převyprávěla Hana Doskočilová.... celý text
Přidat komentář
Jedny z prvních oblíbených večerníčků. Texty by myslím obstály i u vnoučat, nejsou hloupé, ale křehké a milé. Zkouknuto v Českém Krumlově v Kavárně u spokojené matky... vnoučata u toho už bohužel nebyla...přesto vzpomínka na dětství byla dokonalá.
5/5
Mám pocit, že jako večerníček Maková panenka nebyla úplně můj top. Knížka se nám četla skvěle,na pár dnů u nás bude nejvíc v kurzu přesnídávka s obrázkem z této knížky :-)
Oproti večerníčku s hovorovými a do jisté míry i nářečními dialogy, v podání Vlastimila Brodského opravdu skvěle znějícícími, je kniha "umravněná" do nudně spisovné podoby. Mimo to jsou příběhy oproti večerníčkové předloze většinou zkrácené a zjednodušené. Kvůli obojímu nemohu knize dát víc než čtyři hvězdičky, přestože originál si jich pět jistě zaslouží...
Prvně jsem četla dcerkám já (několikrát), protože kreslený večerníček milovaly a nyní mi to už starší dcerka přečetla celé sama, pohádky mají své kouzlo a navíc je knížka obohacená o krásné obrázky.
Moc hezké pohádky Václava Čtvrtka o Makové panence a motýlovi Emanuelovi zpestřovaly moje dětství hlavně v podvečer jako večerníčky. Tyto příběhy jsou takové trochu jemnější, ještě více se mi líbí např. Rumcajs nebo Křemílek a Vochomůrka.
Krásné příběhy známé pohádkové panenky a jejího kamaráda Emanuela. Kniha doplněná obrázky, které si děti tak rády prohlíží. Rozhodně to nebylo naposledy, kdy jsme otočili poslední stránku knihy
Jednu dobu to byla u nás nejčtenější a nejprohlíženější kniha, která s námi musela všude. Krásné ilustrace, zábavný text tak akorát dlouhý na uspání. Miluji večerníčkovou verzi a doufám, že si ji jednou zamiluje i dcera.
Krásné kresby, úžasné postavičky, skvělé vyprávění. Samozřejmě takhle klasika nepotřebuje žádný komentář. Vše již bylo řečeno.
Těmto pohádkám od Václava Čtvrtka musím dát nižší hodnocení, protože mám mnohem raději les Řáholec s Rumcajsem, Mankou a Cipískem nebo i Křemílka a Vochomůrku. A stejný názor kupodivu zastávala kdysi dávno i dcera a teď se připojily i moje vnučky.
Když už jsem byla odrostlejší, začaly v televizi večerníčky s těmito dvěma postavičkami. Upoutali mě určitě méně než třeba Křemílek a Vochomůrka.
Taky mi moje maminka předčítala z této knihy, ale měla jsem ráda večerníčky. Jako malá jsem chtěla její sukničku, abych mohla tancovat jako maková panenka.
Tyhle pohádky se snad nikdy neomrzí. Tím spíše, když jsou v podobě večerníčků a děti je milují.
Maminka mi tuto knížku četla jako malé, protože jsem milovala ten večerníček. Doteď si na to pamatuju, a knihu mám pořád v oblibě.
Také tato klasika dětství patřila a stále patří k těm nejmilejším. Pamatuji si, jak máma šila oblek Emanuela pro bráchu, totožné šaty Makové panenky pro jeho spolužačku na karneval. Tam pak vyhráli 1.cenu nejhezčí masky dvojice. Trošku jsem jim tehdy záviděla.
Štítky knihy
pohádky láska pro děti zfilmováno leporela česká literatura motýli dobrodružství Večerníček víly, rusalky čeští spisovatelé české pohádky panenky ilustrace, knižní malbaAutorovy další knížky
1981 | Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky |
2009 | Maková panenka a motýl Emanuel |
1979 | Cipísek |
2010 | Křemílek a Vochomůrka |
1984 | Jak si Slávek načaroval dubového mužíčka |
Nestárnoucí vyprávění o Makové panence a jejích přátelích krásně zpracoval Václav Čtvrtek. Všichni ji známe z televizních animovaných večerníčků.