Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5168 5168

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

střapatá
21.07.2017 4 z 5

Po nepříliš vyvedeném Prvoku (...) se mi tato kniha až překvapivě líbila a alespoň zčásti jsem pochopila ten humbuk kolem Hartla. Malý pražský erotikon je ideální kniha na prázdniny, kterou můžete číst několik hodin v kuse a nejste z ní unaveni. Jsou to takové příběhy ze života, nad kterými se člověk pousměje a doufá, že zrovna mu se takový osud vyhne.

carkaaa
20.07.2017 5 z 5

Hartl nezklamal. Poutavé, vtipné čtení. Doporučuji!

patroklos
20.07.2017 5 z 5

Přátelé, tak tohle byla špica. Jestli podle Malého pražského erotikonu natočí film, nové Pelíšky budou na světě. Od začátku do konce se mi knížka moc dobře četla, byla takříkajíc "ze života", který žijeme všichni.

Blondi
19.07.2017 2 z 5

Aaaa to neee. Velke zklamani. Pan Hartl mi pripada jako naprosto uzasny clovek. Jen ho vidim a musim se smat, ale u teto knihy jsem se nezasmala temer ani jednou. =( Jakto? Cekala jsem moc? Mozna....ale toto me opravdu nenadchlo. Zastavam nazor, ze knihy jsou tu od toho, aby nam neco daly, at uz to je nadhled, znalosti nebo nas "jen" oddalily od nasich starosti. Tato kniha mi vsak nedala nic krome textu pripominajiciho komunikaci dnesni mladeze v mhd, ktere mam tak nejak uz po krk. Stve me, kam se dnesni spolecnost ubira a evidentne jde stejnym smerem i literatura. =( Za ctivost davam 2*, ale i ta cca od pulky klesala.

Ronfi
18.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha, moje druhá kniha od Patrika Hartla. Opět vtipná, čtivá, ze života. Už se těším na Okamžiky štěstí.

JIVaJaH
18.07.2017 4 z 5

Na tuto knížku jsem slyšela různé názory. Někdo ji zavrhnul, že je to děs a někdo, že je to úžasná kniha. Nic mezi. Proto jsem ji četla asi já, abych to "mezi" napsala. Četla jsem několik knih, které byly průřezem několika let partnerů, rodiny. Tato byla mezi nimi jedna z nejlepších. Je tam dost situací, nad kterými člověk kroutí hlavou, že to snad ne, ale spousta docela reálných věcí, včetně partnerských propletenců a komplikací. A kupodivu, některé výroky a situace mi připadaly úsměvné. Za mě tedy fakt dobrá, ale ne fantastická.

moho
17.07.2017 5 z 5

Pobavilo, některé situace pro mě snad až nereálné.

St.Evelin
17.07.2017 5 z 5

Od knihy jsem.moc nečekala,ale moc příjemně mě překvapila! Četla se sama. Autor dokonale vykreslil příběh dvou českých rodin a jejich jednotlivých členů. Moc se mi líbí,že každý z nich měl svůj prostor,každý byl jiný a přitom se ty příběhy skvěle doplňovaly a ladily k sobě.
Naprosto přirozená mi přišla časová osa,jak to všechno krásně plynulo, tak nějak automaticky a samozřejmě. Dlouho jsem nečetla tak výbornou oddechovou.

Janynka
16.07.2017 5 z 5

Super!! Upoutala mně od první stránky a neodložila jsem ji,dokud jsem nedočetla :-)

kob
16.07.2017 5 z 5

Líbí se mi všechny Patrikovy knížky, ale tahle asi nejvíce.

Nunynka
13.07.2017 5 z 5

Čekala jsem oddechovou a musím říct, že mě knížka vůbec nezklamala. Hodně jsem se nasmála, ale taky hodně jsem u knihy přemýšlela. Hlavně nad tím,jak bych za dvacet let popisovala svůj život a jak by ho popisovali moje děti. Patrik je výborný vypravěč a moc se mi jeho styl psaní a vyprávění líbí. Za mě pět hvězdiček.

nikola2817
11.07.2017 5 z 5

Patrik Hartl je báječný a jeho kniha mě naprosto dostala! Příběh byl krásně vykreslený, líbila se mi i doba, do které příběh zasadil. Člověk tak mohl prožívat osud s hlavními hrdiny v několika letech a několika příbězích. Četla se sama, děj tak nějak automaticky plynul, byly krásně vykresleny mezilidské vztahy...Člověk by řekl, že autor do knihy zasadil až mnoho situací, ale mně to vůbec nevadilo. Bylo to příjemné oddechové čtení v podstatě ze života :) Kniha ve mně budila spoustu emocí - smích, pláč, vedla mě k zamyšlení, ponaučení...V knize se pořád něco dělo, takže jsem se absolutně nenudila a hledala jsem si každou volnou chvilku ke čtení.

Danago
11.07.2017 5 z 5

Nádherné čtení. To jsem teda vůbec nečekala, že mě knížka tak dostane. už se mi dlouho nestalo , že bych si přála, aby knížka neskončila. Krásně vykreslený příběh dvou českých rodin. Chvilkama jsem se musela smát a chvilkama jsem měla slzy v očích. Knížka mě MOC mile překvapila. SKVĚLÉ!!!

netty
08.07.2017 5 z 5

Náramně jsem si čtení užila! Několik příběhů, ve kterých se ovšem neztrácíte. Chvílemi se nekontrolovaně smějete a chvílemi zase přemýšlíte nad životem. Knihu jsem téměř zhltla, velmi dobře napsaný román!

Jůzlina
06.07.2017

Knihu jsem četla jedním dechem, příběh měl spád a nenudil mě. Někdy byl opravdu okořeněn vulgárními slovy, ale myslím že byly použity ve správný okamžik:-). Určitě si přečtu další knihu od Hartla.

saphe
05.07.2017 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a žánrově to opravdu není můj "šálek čaje", přesto jsem si knížku užila. Sice mi sem tam připomínala až telenovelu, ale kniha byla čtivá i zajímavě podaná a v konečném důsledku mi to nevadilo.

Wiss
05.07.2017 5 z 5

Já jsem si tu knížku užila opravu moc. Když jsem se blížila ke konci, zase jsem měla ten pocit, jakoby mi někdo bral kamaráda, o kterého nechci přijít. Líbí se mi, že je děj o dvou rodinách, a zároveň o každém jejím členovi zvlášť. Zábavné, čtivé, oddechové počteníčko. Vřele doporučuji!

tinkal
03.07.2017 4 z 5

výborné čtení na dovolenou, oddechovka

Klára90
03.07.2017 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych se při čtení rozbrečela a u erotikonu jsem ani nečekala, že by se tak mohlo stát a ejhle, ono se to fakt stalo. Kniha, ve které jsou šíleně dojemné momenty a zároveň hrozně úsměvné pasáže. Kniha, která je tak nějak o ničem a zároveň o všem. Je o životě. Četlo se to tak nějak samo, děj plynul a já hrozně potřebovala číst a vědět, jak to celé dopadlo, i když mi pak bylo líto, že jsem knihu dočetla. Prostě se mi to líbilo a to hodně.

d.oliee
01.07.2017 5 z 5

Zhruba ve 3/4 čtení mi to evokovalo českou telenovelu ale určitě to upoutalo moji pozornost :)