Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5094 5094

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

joannc
10.02.2017 5 z 5

Milé, odpočinkové čtení bez složitější zápletky, ale o to víc jednotlivé pasáže pobaví, překvapí, či dojmou. Tuto knihu jsem si velmi užila a rozhodně si přečtu i další knihy od pana Hartla.

Nixa
10.02.2017 5 z 5

Kniha je pro nenáročného čtenáře nebo pro někoho kdo si chce u čtení jen tak odpočinout. A i když jde v knize jen o sex a o to ,,kdo s kým" , tak se mi příběh moc líbil.

Chytuš
09.02.2017 4 z 5

Knížka je úžasně čtivá. Ze začátku jsem se od ní nemohla vůbec odtrhnout a četla jsem při každé možné příležitosti. Ale co bylo zpočátku svěží a neotřelé se s přibývajícími stránkami stávalo nudnější a vyčpělé. Bohužel. Zkrátka toho sexu už bylo fakt moc. Vynecháním některých sexuálních scén by vůbec nebylo na škodu, protože by pak víc vynikl příběh, který se mi líbil. Nevím, kam třeba mělo příběh posunout líčení o tom, co si myslí fenka, když vábí psa a co si myslí pes, který se přes plot kouká na tu stejnou hárající fenu. O holubech snad už radši ani nemluvě. Autor má zkrátka dost bujnou fantazii, ale není se čemu divit, když pochází z kraje, kde se zadku říká tak, jak se mu tam říká, že :-)

klara225
07.02.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka. Bylo velice zajímavé sledovat život dvou sousedících rodin se vzájemnými vztahovými propletenci. V průběhu čtení vystřídáte několik druhů emocí. Kniha Vás pobaví, ale i rozesmutní, občas je to napínavé, překvapivé, ale i poučné. Během týdne čtení postavy zestárly o 40 let a tak s nimi prožijete zrychleně polovinu jejich života. I když to bylo spíš oddechové čtení, největší dojem ve mě zanechal ten proud času a když se po přečtení knížky vrátíte zpět k první straně, přivodí vám pocit nostalgie, až je to mírně nepříjemné :D Všem moc doporučuji !

Nika_holo
06.02.2017

Nic náročného. Ideální kniha pokud marodite a nemůžete se tolik soustředit. Místy zajímavé zápletky, místy nuda. Není to kniha, kterou bych nutně musela mit v knihovně.

alef
06.02.2017 4 z 5

Víte, co se mi při četbě téhle knížky honilo nejčastěji hlavou, tedy kromě toho, že jsem se dobře bavila? Docela často jsem při čtení přemýšlela, jak bych reagovala, být v kůži protagonistů tohoto příběhu :-). Většinou asi úplně jinak :.-), ale to nic nemění na tom, že pan Hartl sestavil zajímavou kroniku života dvou rodin žijících v sousedství, že sestavil (dost komplikovaně) propletený kaleidoskop vztahů, který byl přitom ale uvěřitelný (a to navzdory tomu, že se v něm autor snažil zachytit snad všechno, s čím bychom se mohli setkat :-) ... od lesbického vztahu ... až po obsedantně kompulsivní poruchu, od bouřlivé puberty až po pornografii :-) ), uvěřitelný byl proto, že byl poskládaný s vtipem a nadhledem ze střípků mnoha životů nás všech :-). Takže já si tenhle příběh, plný erotiky, lásky, touhy, (a občas i různých životních katastrof, které provázel smutek a třeba pocity bezmoci), ... prostě příběh plný spousty emocí (které jsem prožívala spolu s hrdiny, protože jsou to emoce, které prožíváme všichni :-) ), užila, bavil mě a zpříjemnil mi jeden víkend :-).

Janinho
05.02.2017 3 z 5

Oddechovka, ale občas hodně přitažené za vlasy.. Četla jsem na ni skvělé recenze, takže jsem od ní čekala trochu víc.

anais
03.02.2017 1 z 5

Moc jsem se na knihu těšila. Potom, co jsem přečetla Prvoka, doufala jsem, že to bude stejně zábavné. Bohužel, zklamání a nuda. Bylo to takové obyčejné tlachání ženských u kafe.

Katjushaa
03.02.2017 5 z 5

Druhou polovinu knihy jsem přečetla na jeden zátah. Zábavné čtení, které píše sám život a postavy jsou díky tomu uvěřitelné a lidské. I když jsem se bavila celou dobu, tak objednávání asijského jídla u Píčusů na závěr mě fakt rozesmálo :-D

Hakl54
02.02.2017 3 z 5

Dobře se čte, životní příběhy dvou rodin zajímavé, ale občas mi začínala přemíra erotiky již vadit. Ale to jsem mohla podle názvu ostatně čekat. Takové odpočinkové čtení pro nenáročné.

kroftik
02.02.2017 5 z 5

Patrik Hartl mě baví... Upřímně...koho ne, že? :-) První knížka, kterou jsem od něho četla, a hned za pět hvězdiček. Byla jsem mile překvapena. Je to čtivé a zábavné, ale také lidské a já si to užila.

Mares.D
01.02.2017

Upřímně. S touto knihou nikdy neřeknete, že jste sáhli vedle. Já tedy alespoň nelituji :) Moc sympatická knížka do vlaku, která má spád a člověk nemusí přemýšlet, což je někdy dost příjemné. Přestože kniha není nijak zvlášť složitá, každý si v ní něco najde.

Mahuleno
31.01.2017 1 z 5

Aspoň vím, kterému autorovi se vyhnout... jedna hvězdička za občas vloženou zápletku...

BaruZ
31.01.2017 4 z 5

Příjemný čtení. Pokud hledáte něco, co je psáno stravitelně a chcete si dát tak trochu voraz, tahle knížka splňuje na výbornou. Nic velkýho v tom nehledejte, žádný velký pocity ve mně po přečtení nezůstaly, ale přesto jsem si to užila a knížku můžu doporučit.

Lotuska96
27.01.2017

Když jsem knížku začínala číst, měla jsem velká očekávání, protože jsem na tuto knihu měla hodně pozitivních ohlasů. Jak už to tak bývá, když něco očekáváte, většinou býváte zklamaní. To je bohužel i můj případ u této knihy. Kniha je velmi čtivá, ale neoslovilo mě hlavní téma. Myslím si, že za pár dní, už si na děj ani nevzpomenu. Prostě klasická oddechovka...

Jolina
27.01.2017 2 z 5

Jedna věc je, že se kniha četla skvěle. To ano. Druhá věc je, že ne úplně mi sedělo její pojetí - životy lidí na kraji velkoměsta, avšak překryty lidskými pudy a touhami po sexu...myslím, že se z daných zápletek dalo vytěžit víc, možná jít více do hloubky (ale chápu, že potom by kniha nespadla do kategorie "odpočinkové čtení")...

Kesssssi
27.01.2017 3 z 5

Příjemná čtivá kniha s humornými prvky. Příběh ze života. Vzhledem k obrovské oblíbenosti knihy jsem však očekávala trochu více.

PanTomina
25.01.2017 4 z 5

V rámci plnění výzvy a plenění poličky s knihami jsem zavítal i do Románu Patrika Hartla a musím říci, že ač je to poměrně plné "toporů", toporné čtení to není. Určitě bych dílo nenazýval jako humorné. Humoru tam moc není, ačkoliv najde se. Spíš je to vcelku zajímavá sonda do životů dvou rodin a jejich vpravdě blízkého okolí. Několikrát se mi z citlivosti některých okamžiků dost rozlilo srdce, párkrát jsem byl naštván a dohromady jsem byl během čtení a jsem i po dočtení spokojen.

Ankavi
25.01.2017 4 z 5

Vztahový propletenec, život dvou zdánlivě obyčejných rodin před a po sametové revoluci. Chvílemi jsem se trápila - děj váznul, taky ty vulgarismy by tam být nemusely. Naopak kořením knihy je pohled ze psí perspektivy - toho tam naopak mohlo být i víc. Jako celek mně kniha moc zábavná nepřišla - buď ji povrchně přelítnu a řeknu si dobrý příběh, který vyplnil můj čas dovolené či relaxu po práci, nebo se nad děním v naší společnosti začnu více zamýšlet a propadnu do deprese - protože po přečení se nabízí otázka existuje ještě normální láskyplná rodina? Takže nadšení se u mě rozhodně nekonalo, ale dávám zaokrouhlené 3.5 hvězdičky za aktuálnost a čtivost.

Swahill
24.01.2017 5 z 5

Velmi zábavná kniha ze života, podle mě hodná zfilmování kvalitním režisérem :)