Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5094 5094

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

Mikkinnen
23.01.2017 2 z 5

Bohužel ač velice nerad, nemohu dát knize lepší hodnocení. Strašně moc jsem si před čtením vlastní knihy přál, aby se mi kniha líbila. Abych měl po dlouhé době českého autora, který by dovedl vše co je psané v kladnych komentářích k této knize. Bohužel, a to slovo bohužel musím podtrhnout, se nic z toho nekonalo. Je to čtivé? Ano. Je to vtipné? 2x na 430 stranách. Je to smutné? Místy ano. Je tam sex? Ano, ale na můj vkus až moc. Respektive název knihy tomu napovídá, ale být tam toho o polovinu méně, tak by název mohl klidně zůstat. Bohužel sex je to jediné co knihu drží pohromadě. Vlastně tomu moc nerozumím. Charaktery postav jsou vypracované a děj má spád, ale prostě to nefunguje. Jediné slovo které podle mě knihu vystihuje je - plytký. A přitom to mělo tak velký potenciál. Upřímně mě to mrzí. Autor má očividně vypravěčský talent. Ale paradoxně ho utápí v klouzání po povrchu. A dokonce ani sex tomu všemu nepomáhá. A to už je co říct.

blondes
22.01.2017 5 z 5

Tuto knížku jsem přečetla během 2 dní. Je zábavná, čtivá, asi ze života, i když ne z mého. Je velmi vtipná. Děj knihy je o 2 rodinách, které spolu sousedí a jejich životy se celou knihou prolínají a to od jejich mládí až po stáří včetně jejich dětí. Knížku doporučuji, je to skvělá oddechovka.

Alex.rrr
22.01.2017 4 z 5

Na tuto knihu jsem byla velice zvědavá. Nejen, že osobně moc české autory nemusím, ale od osudů české rodiny jsem moc nečekala. Velké plusy jsou za čtivost, ani jsem nemrkla a knihu jsem přečetla za pár dní. Příběh má spád, i když mi přijde, že každý v knize ne nesmírně úspěšný a každý v rodině má nějakého boháče nebo slavnou celebritu. Takhle to asi nefunguje, ale i bez toho by ty příběhy mohly být skoro stejné. Konec byl trochu smutný a trochu jsem musela rozhánět slzy. Knihu určitě doporučuji, i přesto je zajímavá, vtipná a myslím, že je tam v úryvcích napsáno opravdu pár pasáží ze života :).

Dadula118
22.01.2017 4 z 5

Do téhle knížky se mě po přečtení první autorovi knihy Prvok,Šampon,Tečka a Karel ,vůbec,ale vůbec nechtělo.ne,že by se mně nelíbila,ale dlouho jsem vydýchávala ten pohled na nás ženy,mužskýma očima..(no,my ženy,také nemáme asi furt romantické představy:-D)
U knihy(Malý pražská erotikon) jsem měla někdy pocit,že čtu Padesát odstínů šedi v českém podání.To furt všichni myslí jen na sex?nejsem puritán,ale na každé stránce?
Jinak příběh se mě líbil ,autorův styl psaní,humor,pěkné byly vsuvky o Fidovi a Bublině,zasmála jsem se také.
Jsem zvědavá na další knížku Okamžiky štestí

anibeni
22.01.2017 5 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka, moc se mi do ní nechtělo, ale příjemně mě překvapila... Kniha je velice čtivá, přestože vlastně "pouze" sleduje osud dvou rodin...

iris861
22.01.2017 5 z 5

Čtivá knížka, vtipná, občas smutná ale hlavně pravdivá a o životě.Moc příjemné pohodové čtení. Příběh je hodně chytlavý a dokáže pohltit.

hanis2806
20.01.2017 3 z 5

Tato kniha mě dokázala rozesmát, místy i dojmout skoro až k slzám. Je to moc příjemné čtení.

tereza8491
19.01.2017

Pro mě knížka roku! *****

oolinkaa
17.01.2017 3 z 5

čte se samo, o tom žádná, ale děj o ničem, nezaujalo mě to, a nedočetla jsem..nechápu, že je na to stále takový ohlas..:/

alka1609
16.01.2017 5 z 5

Jak již psali ostatní, přečteno jedním dechem, hezká oddechovka, vtipná, doporučuji.

baterka.gs
15.01.2017 5 z 5

Poněkud obsáhlý rozsah co se týče počtu postav a dějových linií, nicméně je všechny stihl pan Hartl dotáhnout do konce a i delší časové rozpětí postavám pomohlo. Vidíme životy dvou hlavních rodin a jejich strastí a radostí.. měníme se všichni určitým způsobem a vytváříme si hodnoty. O téhle knížce budu ještě chvíli určitě přemýšlet.. vždyť byla o každodenním životě a otázkách, které si nejednou pokládáme opravdu sami.

mirunda
15.01.2017 5 z 5

Úžasná oddechovka, přečtená během dvou dnů. Někdo má prostě dar psát. Už se těším na další

petra7942
13.01.2017 5 z 5

Musím přiznat,že se mi kniha líbila víc než autorův předchozí počin,přečteno za pár dnů,skvěle propracované charaktery postav,nejvíc mě dostal asi Cyril-záchvat smíchu po jeho hláškách nesmel zastavit :-)

julie1989
12.01.2017 5 z 5

super vtipné, reálné čtení, aneb jak to chodí v životě...:-)

Damato
09.01.2017 5 z 5

Ježíšek někdy nosí i dárky, které jsou myšleny maličko ironicky, ale tenhle se povedl a nakonec jsem se dozvěděla, že před tím , nežli jsem ho našla pod stromečkem já, prošel rukama pomalu celé rodiny. A úspěšně. Takže za mě oddychovka, jak má být a těším, se na další autorovi knihy.

Vlak7
06.01.2017 4 z 5

Vtipné, veselé, originální, smutné. Takový je život. Líbilo, teším se na další jeho knihu (Okamžiky štěstí).

jessie01
05.01.2017 5 z 5

Parádní knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Líbily se mi skvěle vykreslené charakteristiky postav a jejich vzájemné propojení. Občas usměvné, někdy k zamyšlení a jindy až k neuvěření, čeho jsou někteří lidé schopni.

zvěřinec
05.01.2017 3 z 5

Kdo má rád knihy o vztazích, musí jásat, zde jich je dost. Kniha se čte dobře, rychle, bo není důvod nad vším přemýšlet. Text není těžký, je to taková oddychovka. Je dobře, že se autor nedržel jednoho časového úseku, ale postavy si knihu opravdu odžily. Knihu jsem dostala pod stromeček, takže jsem do ní šla - sama bych si jí nekoupila - a jelikož nemusím vztahové knížky a trochu mi to připadá jako "ordinace", tak za mě 3 hvězdy.

Jelen51
04.01.2017 5 z 5

Skvělá knižka bavily mě příběhy všech
Už se těším na další

Floriška7
03.01.2017 5 z 5

Fajnová, jako všechny ostatní od pana Hartla.