Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5093 5093

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

kacimilek
03.01.2017 4 z 5

Dočítala jsem knížku trochu posmutnělá - příběh je přesně jako život: jednou nahoře, jednou dole. Avšak jsem se přesvědčila, jak je komunikace ve vztazích (rodinných i partnerských) důležitá.

Cindova
02.01.2017 4 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Myslím, že každý se v ní tak trochu najde. Nejvíce mne zaujal příběh Táni. Ale u "dětí" jsem se zase nasmála. Myslím, že zaujme všechny generace a těším se, až si od pana Hartla přečtu nějakou další knihu.

jad2310
30.12.2016

Po dlouhé době knížka, kterou jsem přečetla za dva dny. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Šura
29.12.2016 5 z 5

Tato kniha byla mou první od Patrika Hartla a jsem z ní opravdu nadšená. Skvělý vánoční dárek, jsem ráda, že mi zůstane v knihovně a po nějaké době se k ní budu moci vrátit. Přečtená za dva dny. Smála jsem se nejvíc u dialogů Cyrila a Tomáše. Smích střídalo dojetí a přemýšlení o životě. Vůbec se mi nechce do další knihy, a to mě čeká můj oblíbený autor.

michall17
27.12.2016 4 z 5

zpočátku jsem se do knihy nemohl začíst, ale asi po druhé - třetí kapitole jsem vyprávění příběhu dvou rodin podlehl a těšil se na další kapitoly ..je to velmi pěkně napsané oddechové čtení..

triana
26.12.2016 5 z 5

Komentář píšu s odstupem nekolika měsíců poté, co jsem knihu přečetla, a přestože jsem ji tehdy pokládala za oddechové nenáročné čtení, spousta věcí a myšlenek se mi i po delší době vybavuje a při vzpomíne na děj knihy se pořád usmívám, takže dobrý :-)

Čtenářka74
23.12.2016 5 z 5

Kniha, která mě bevila a která se mi velmi líbila! Skvělé počtení.

vesela.bota
23.12.2016 5 z 5

Za me skvela kniha.behem cteni pro me prestal existovat svet okolo.byla jsem najednou uplne mimo realitu a prozivala jako pozorovatel zivoty dvou rodin z Baby.jak uz tady bylo receno nekolikrat-proste ze zivota.spousta legrace,ale i smutku,nestesti a velkych zivotnich rozhodnuti,ktere celou existenci rodin ovlivnuje.opravdu stoji za precteni.je to jedna z mala knih,kterou bych si po precteni hned precetla znova.

Lucar
22.12.2016 5 z 5

Naprosto vynikající, čtivá oddechovka, plná humorných situací z běžného života. Hlavní hrdiny si okamžitě oblíbíte. Velmi se mi líbilo, že se děj odehrával v jiné době. Velmi povedený kousek.

Loucillé
18.12.2016 5 z 5

Výborná kniha ze života, někdy dost humorné, ale konec poněkud trpký, asi tak jako bývá sám život (který si píšeme sami, občas okolnosti, ale ty stejně souvisí s naší osobou). ;-)

arket
10.12.2016 5 z 5

Bavilo mě to. Dobrá oddychovka.

Эva
07.12.2016 4 z 5

Moje první zkušenost s tímto autorem. Kniha se výborně četla, o tom žádná! Napadala mě podobnost s Alenou Mornštajnovou, Michal Vieweghem i ostatními současnými českými autory. Přesto... já nevím... je hrozně znát, že to psal chlap :)

marketka7328
06.12.2016 5 z 5

Supr oddechovka... :)

PetK
05.12.2016 5 z 5

Atmosférou mi především první část knihy připomněla Pelíšky nebo Báječná léta. Hořkosladké, smutné, dojemné i neskutečně vtipné. Autor má smysl pro vylíčení situace tak, až je vám trapně za aktéry. :-) Nechápu, kde se mi PH dosud schovával. Už začínám číst Prvoka. A zase se moc těším. Opravdu doporučuju.

Mia77
04.12.2016 4 z 5

Je to trošku něco jiného, než první Hartlova knížka, ale nezklamalo mě to. Moc se mi líbilo prolínání postav, postupný vývoj od doby socialismu až do současnosti. Místy humorné části a někdy smutné, rozhodně to stojí za přečtení. Jelikož si ještě trochu doby socialismu pamatuji, uměla jsem si barvitě některé pasáže.
Doufám, že to nebude chtít někdo zfilmovat, protože já si vytvořila svůj příběh dle mé fantazie, i když musím přiznat, že v roli slavného fotbalisty, jsem si představovala někoho takového jako je Vetchý :-)

Elza_Nofka
01.12.2016 4 z 5

Svižná oddechovka..v tomto případě mi střídání příběhů sedělo a bavilo mě, nenutilo mě to aspoň upadat do letargie v nudnějších částech. S postavami jsem sympatizovala, až na Cyrila viděla jsem v něm spoustu chlapů co znám :D Moc se mi líbila i doba "za Komančů".
Chvilkama jsem se smála, sem tam jsem pociťovala, že mé slzné kanálky mají namále a párkrát jsem se zasnila. Jediné co nad čím jsem kroutila bylo SPOILER

Co to sakra bylo s tím převtělováním zvířecích duší? Bylo to potřeba? Nebylo, pro mě úplně hluché, bezvýznamné místo..ale jsem blondýna, tak jsem třeba jenom nepochopila pointu :D tady jsem si musela vzpomenout na autorův výstup v SJK a jeho nezapomenutelný smích a odpustila jsem mu to :-)

zdehan
29.11.2016 3 z 5

Kniha se dobře četla i jsem se zasmála výborná oddechovka.

alzbeta4340
26.11.2016 4 z 5

Velmi čtivý román. Oddechová literatura pro muže i ženy. Nic tak nepobaví, jako humorně podané potíže s nezvládnutým libidem... Osobně mě pobavila nejvíc scéna na záchodcích v Čínské restauraci, ale celé je to pěkné.

petrnovic
20.11.2016 1 z 5

Je mi líto, ale nějak nerozumím všeobecnému nadšení, jak je to skvělá knížka. Těšil jsem se, až si jí přečtu, je to první knížka, kterou čtu od tohoto autora, ale zklamalo mě to. Zřejmě mi chybí životní nadhled a zkušenost (jsem svobodný a bezdětný), ale celé mi to přišlo jako nějaký nepovedný seriál typu Ulice a Vyprávěj dohromady. Nepřišlo mi to ani smutné, ani veselé, ani moc vtipné, prostě takový normální obyčejný život, až na to, že všichni byli téměr nejlepší na světě. SPOILER: Jediná situace, kdy ve mně vařila krev, byla Táni zkušenost s STB. Přiznám se, že na tohle téma jsem vysazenej (jsem ročník 1980) Dodnes nechápu, co to bylo za režim, kdy někdo na základě ideologie rozhoduje o životě ostatních (studium, práce). Co to bylo mezi námi za hajzly... Navíc jsem to četl teď kolem výročí revoluce, tak to vnímaní bylo ještě o trochu silnější. Mám připravenou další knížku (Prvoka), tu ještě zkusím a pak uvidím.

Ondis
19.11.2016 5 z 5

U prvotiny Patrika Hartla jsem byl ještě trochu rozpačitý, ale i přesto mě kniha pobavila. Jeho druhý počin mne však neúprosně vtáhl do děje, kdy jsem prožíval životy s jednotlivými hrdiny souběžně. Naleznete zde průběh života všedního i nevšedního člověka, okořeněný pikantnimi historkami. Vřele doporučuji a těším se na další spisovatelův výtvor!