Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5093 5093

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

embil
17.11.2016 5 z 5

Patrik Hartl je mým oblíbeným autorem. Knihu jsem měla přečtenou během několika dní. Už se moc těším na jeho další autorský počin - Okamžiky štěstí.

VeronikaJak
16.11.2016 4 z 5

Hravé, vtipné i smutné. Příjemná oddechovka, jejíž postavy vás donutí trochu přemýšlet nad životem, stárnutím a svými rozhodnutími, jiné vám připomenou, že byste se možná někdy neměli brát tak vážně. Pro mě to byla první kniha od pana Hartla a rozhodně ne poslední.

Sidonia
15.11.2016 4 z 5

Výborná kniha. Líbí se mi mužsky nekomplikovaný způsob psaní, který prolíná celou knihou.

Mini.Baby
13.11.2016 5 z 5

Patrik je muj miláček, zbožňuju ho jako člověka a miluju jeho knížky

tandula
12.11.2016 5 z 5

Skvělá kniha. České autory skoro nečtu, ale Patrik Hartl mi učaroval v Show Jana Krause, kde jsem ho náhodou zahlédla, a jeho smích i osobnost mi tak učarovaly, že jsem okamžitě koupila dvě jeho knihy. Erotikon je nádherně napsaná kniha zpracovávající téma, nás kterým sama dlouho přemýšlím, a to celoživotní manželství a monogamie. Úžasná kniha, už se těším na Okamžiky štěstí.

haki34
11.11.2016 5 z 5

smála jsem se i brečela :) naprosto reálné a pravdivé vykreslení postav...jako by byli naši sousedi, jakoby jsme to byli my...přečet i můj muž a ten se teda jen smál :)) takže za nás oba - hrubě před 90% a doručení !! p.s. je to knha, ke které se jistě budu vracet...

zuzana4587
10.11.2016 5 z 5

Erotikon jsem zhltla během par dnu. Nepamatuju si knihu, ktera by se mi tak plynule cetla. A tim nemyslim, ze by byla "jednoduchá". Od prvotních záchvatů smíchu se Patrik Hartl dostal k hlubším myšlenkám. V pár situacích jsem se shlédla. Kladně hodnotim i casovy posun. Proste jsem byla zvědava, "jak to všechno dopadne". A ted je mi smutno, že jsem knihu dočetla. Bez vahani 5*.

Danka1975
08.11.2016 4 z 5

Ač kniha měla přes 400 stránek, tak si troufám tvrdit, že žádná z nich nebyla zbytečná. Co oceňuji, je to, že příběh měl spád, postavy vykreslené bez "kudrlinek navíc" :-). . . (je to tím, že to psal muž ? :-) :-), za mě palec nahoru!!!!. . . .

V mnohých popisech doby jsem si zavzpomínla na dětsví, dospívání. . Nejenže jsem se smála a usmívala, ale došlo i na smutek a vzpomněla jsem si na bezmoc 80. letech. . . Jak se vám před očima vyvíjí a stárnou, případně umírají postavy knížky, jak jsou vykreslené jejich rysy a myšlenky, tak za to má Patrik také ode mě plusové body navíc :-). . .. . doporučuji k přečtení, každý se tam najde :-)

sBety
07.11.2016 4 z 5

Ze začátku super, ale pak už to bylo moc vtipné? každopádně super počtení.

swayno
06.11.2016 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla a přišla knize na chuť a pak jsem se prostě nemohla odtrhnout. Pěkná knížka, někdy úsměvná, někdy ze života...

lidunka1
04.11.2016 3 z 5

Všichni v okolí byli z knížky nadšeni, ale já ne.....

hana2104
31.10.2016 4 z 5

Čtivá knížka, vtipná, občas smutná ale hlavně pravdivá a o životě.

Freedomova
31.10.2016 5 z 5

Prostě pecka, přečetla jsem ji za dva dny při procházkách se spícím miminkem v kočárku a bylo mi moc líto, když jsem došla na poslední stránku. Příběhy jsou originální, neotřelé, ale přesto maximálně uvěřitelné a lidské. Neměla jsem problém se s postavami naprosto ztotožnit, ačkoli jsem ve stejné situaci nikdy nebyla. Je v ní všechno jako v životě - radost, smutek, zamyšlení a slzy smíchu střídají slzy dojetí (v mém případě doslova).

Arella
30.10.2016 4 z 5

Kniha mi byla doporučena kamarádkou, ne moc velkou čtenářkou. Po pár prvních stránkách jsem si říkala, že to je opravdu hodně odpočinkové čtení, avšak děj dostal spád, vynořily se otázky, na které není snadné odpovědět, zamyšlení, co vše nám může život přinést, či co se může přihodit. Hartlův jazyk byl dobře čitelný. Trochu mě rušilo 'přemýšlení' zvířecích hrdinů, kapitola o reinkarnovaném psovi v těle holuba už mi připadala trochu přitažená za vlasy a kdyby v knize nebyla, myslím, že by jí nechyběla. Párkrát mi přišlo řešení hrdinů strašně prosté až plytké, jinak jsem se moc bavila a knihu si velmi užila.

sweettest
27.10.2016 5 z 5

Po Prvokovi se mi do čtení ani moc nechtělo, ale jsem ráda, že jsem se překonala. Knihu jsem přečetla rychleji než bych chtěla, ani chvilku jsem se nenudila a párkrát jsem stírala i slzy.

suezie
21.10.2016 3 z 5

Pokud hledáte knížku u které si odpočinete, zapomenete na své problémy, pobavíte se, pak je tato kniha právě tou, která tyhle tři aspekty rozhodně splňuje. Díky ní si uvědomíte, že váš život není tak tragický, jak si zrovna myslíte a že se lidem dějí mnohem horší věci. Poznáte také různé lidské charaktery. Je to však i kniha, která odpovídá svému názvu. Takže nic pro zapřísáhlé odpůrce erotiky a puritány.
Místy jsem se zasmála, nenudila jsem se, ale nic, na co budu vzpomínat. Nicméně Hartl má prostě svůj osobitý styl, který rozhodně nesedne každému.
A neodpustím si srovnání s předchozí autorovou knížkou. Asi budu v menšině, ale já se rozhodně víc bavila u Prvoka...

Nelička
13.10.2016 5 z 5

Absolutně TOP knížka!!! Nádherný, čtivý, milý příběh, který prostě musíš číst jedním dechem. Opravdu pecka! Po téhle knize se mi bude dlouho těžce hledat něco dalšího, co mě bude bavit, protože Erotikon nemá obdoby. trochu jsem zprvu bála dlouhých erotických pasáží ve stylu "odstínů", ale vůbec se tak nekonalo....... Jsem opravdu nadšená!

misulka680
04.10.2016 5 z 5

Takový milý příběh dvou rodin, kteří jsou si bližší než tuší. Kniha se četla dobře, neměla žádné nudné pasáže.

Surmei
03.10.2016 5 z 5

Knížka ze života, psaná s humorem a nadsázkou, což je autorovi vlastní. S hlavními protagonisty ujdete kus cesty, která je místy drsná, prostě jako život sám. Věřím, že někteří se v příběhu shlédnou, některé to možná nakopne k tomu, svůj život změnit. Prostě fakt ze života, vzhlety a pády, radosti a zklamání, náhled do běžného života a je vlastně úplně jedno, že se část odehrává úplně v jiné době, protože jsou věci, které se prostě nemění.
Doporučuji jako oddechovku, velice čtivé a už se těším na další autorovu knížku :-)
Za mě 5* a toho si važte, protože já na českou tvorbu moc nejsem :-)

Jamka
03.10.2016 5 z 5

Opravdu ze života. Příjemná oddechovka, která však vtáhne do děje tak že přestanete vnímat okolí. Musím říct, že jsem několikrát opravdu měla namále a rozbrečela bych se.