Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5089 5089

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

Agynek
02.10.2016 5 z 5

Vřele doporučuji.. skvělá kniha o mezilidských vztazích - moc mě bavila.

AlbinaBina
15.09.2016 4 z 5

Chceš se zasmát, uvolnit a vypnout? Tak přesně tohle splňuje kniha na 1000001% !!!! Ze života, čtivá, plná vtipů a dokonalých slovních obratů! Má první kniha od Hartla..láska na první větu! 4HVEZDY...protože tu poslední si zaslouží hvězdní mistři jako Čapek apod.

rottovat
09.09.2016 3 z 5

Ideální knížka k relaxaci, čte se to snadno, rychle, ale nic hlubokého od toho nečekejte. Možná by příběhu prospělo, kdyby byl tak o sto stran kratší, protože zhruba od poloviny mi přišlo, že se vše jen dokola opakuje. Autor psát umí, je to vtipné, místy se fakt smějete určitým pointám, chvílemi vám to naopak přijde hrozně smutné. Ale jako celek mi to přijde takové neuspořádané, možná je to tím velkým časovým rozpětím, ve kterém se příběh odehrává. Ale jak už jsem psala na začátku, ke kafi, před spaním apod. naprosto vyhovující čtení.

aktak1203
08.09.2016 4 z 5

Výborné. Začátek knihy byl tak vtipný, že jsem se smála nahlas. Při dalším čtení už taková legrace není, ale i tak se mi kniha moc líbila. Obyčejné životy člověka se snadno změní jedním rozhodnutím. Rodiče vlastně nejsou těmi za koho je máme, zvláštní, moc dobře napsané. Děkuji autorovi.

ejwa1937
05.09.2016 5 z 5

Parádní rychlé čtení. Za mě 5*. Na dovolenou jak dělaná ;-)

cérka
01.09.2016 5 z 5

Kniha je plná života a k životu hold patří radost, zábava, sex, starost, smrt...
Za mě 5 hvězdiček a dala bych i 6. Od knihy jsem se jen stěží odtrhávala, hold vyživovací povinnost mě donutila jít do práce:-).

Jarkatimka
01.09.2016 4 z 5

Musím říct, že se mi více líbila první knížka Patrika Hartla. I když vezmu v úvahu název, že jde o erotikon, přece jen se mi zdálo, že je v knize až příliš sexuálních vztahů a hrdinové jsou málo barevní. V knize mi velmi vadilo předjímání dalšího vývoje, takže jsem po celou dobu asi tušila, jak to dopadne. Například Petra a Tomáš, Honza, atd. Kapitolu o psí duši a holubech jsem přečetla a nechápala proč tam vlastně je. Určitě stojí za přečtení, ale bez přílišných očekávání.

sinamona
24.08.2016 5 z 5

Ještě donedávna jsem chodila okolo Prvoka a Erotikonu obloukem, nevím sama proč, ale nakonec mi Erotikon dělal společnost krom jiného na dovolené, kde jsem ho nepustila z ruky a následně i z hlavy. Je to už týden co jsem dočetla během dvou dnů a následkem toho všeho je, že sedím mezi lidmi ať už v autobuse po Santorini (kde jsem na dovo), nebo na večeři v jedné z nejlepších taveren a koukám, sleduji, hlavně muže a přemýšlím, zda také žijí několik životů, případně jaká byla jejich linie životního příběhu a teď se tváří na své ženy při výletě, u večeře, jak je milují a přitom....není mi to na obtíž, je to zatím docela zábava. Malý pražský erotikon mě natolik vtáhl do děje, že mě to totálně momentálně "deformovalo" v běžném životě a na lidi pohlížím úplně jinak :D
Mnohé pasáže jsem předčítala na pláži příteli, kdy jsme se společně dávili smíchy. Celý příběh mě pobavil, rozesmutnil, dal realistický rozměr naivity v životě, ale rozhodně obohatil. Jsem zvědavá na Prvoka, na kterého se v blízké době chystám :)

Thrixie
18.08.2016 5 z 5

Prostě skvělá kniha. Za mě TOP.

adnov
17.08.2016 2 z 5

První třetina mne vůbec nechytla. Nechápala jsem, co by tam mělo být vtipného. Přišlo mi to naopak docela smutné. Pak jsem se sice začetla, ale nedokázala se s žádnou s postav ztotožnit. Časové skoky mi po chvíli přestaly vadit, ale byla škoda, že spousta témat tak nebyla dořešena, nebo jen povrchně. Zbytečné (ne proto že bych záviděla, ale protože to bylo dost nereálné) jak většina postav byla špičkami ve svém oboru, psalo se o nich v novinách, byly populární a bohaté. A bohužel hodně nevěrné. Sex a vulgární mluva se do knihy hodily. Akorát všeho moc škodí. Za mne takový průměr. Číst se to dalo, občas k zamyšlení, vůbec ne legrační, spíše depresivní, vše plynulo tak jak má, ale celkový dojem nic moc.

xxtom
07.08.2016 5 z 5

Moc příjemné pohodové čtení. Příběh je hodně chytlavý a dokáže pohltit.

Marčullkas
06.08.2016 5 z 5

Po dlouhé době výborná knížka, kterou jsem přečetla během chvilky. Skvěle jsem se bavila, ale místy jsem cítila hořkou pachuť života, ale v konečném důsledku je knížka velmi vydařená a lidská.
DOPORUČIJI!

LucieD81
02.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha, zábavná, svižná, hodně vtipná...Přesto se nejedná o klasický humoristický román, čím více se blížíte ke konci, tím se příběh i osudy hrdinů, jak jejich život plyne, stávají smutnější, veselé historky mají stále více hořký nádech. Postavy mi byly blízké, jsou to obyčejní lidé, kterým se - většinou jejich vlastním přičiněním - život ubírá jiným směrem, než by si sami přáli a oni tomu neumí než přihlížet a nechat čas plynout... To vše je autorem podáno ve svižném tempu, bez zbytečných sentimentalit v textu, ale zato s třeskutým humorem. Krásná knížka, všem doporučuji a nenechte se zmást trochu zavádějícím názvem, sexu je v knize sice spousty, ale příběh stojí na něčem úplně jiném.

Lenka_83
02.08.2016 5 z 5

Přiznám se, že jsem byla k tomuto dílu nedůvěřivá až skeptická, podezřívala jsem autora, že jen láká široké publikum na slovo "erotikon" v názvu. Ale nakonec to byla kniha, která mě opravdu velmi bavila a současně nutila přemýšlet, vřele doporučuji.

Ajvon66
29.07.2016 5 z 5

Narozeninový dárek, který jsem na letní dovolené nepustila z ruky

levra
28.07.2016 5 z 5

Úžasná kniha, musela jsem o ni ještě dlouho přemýšlet. Četla se skvěle, pobavila jsem se:-)

fruitbueno
26.07.2016 4 z 5

Patrik Hartl vytvořil lehce neuvěřitelný generační román, který mě mimořádně bavil. Překvapila mě otevřenost a humor, s jakým na své postavy nahlíží, a také lehkost pera - kniha se čte doslova sama.

keddie1
23.07.2016 5 z 5

vtipná knížka, taková oddechovka

Peprnicka
22.07.2016 5 z 5

Taková malá sága o životě dvou rodin, za mě palec nahoru, knihu jsem přečetla za čtyři dny a rozhodně je to ta správná oddechovka nejen na léto, autor píše tak, že mu to prostě věříte, určitě se k této knize vrátím :-)

Pomko
21.07.2016 2 z 5

Právě jsem dočetla, čtení tak k vodě, nenadchne, neurazí, kupovat knihu nebudu.