Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5088 5088

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

sarash
06.05.2016 2 z 5

Vtipne,odpocinkove cteni

7barevduhy
27.04.2016 4 z 5

Děsivě reálné příběhy ze života podkreslené prožíváním postav. Kniha mě bavila, vyvolala i pocit smutku, naučila mě něco nového o životě a celkově mě velmi pozitivně prekvapila.

fis.rena
24.04.2016 5 z 5

Jsem mile překvapená,čtení jsem si tak užívala,že jsem úplně vypustila kapitoly a jen četla a četla. V určitých pasážích jsem se smála tak,až mě bolel žaludek. Super pohodové čtení na dovolenou.

majdvorka
20.04.2016

Supr kniha - čtivá, vtipná.... ale i s místy k zamyšlení

jarka2222
10.04.2016 5 z 5

Z takových těch soft knížek pro moje chvíle odpočinku bude tahle patřit k těm nejoblíbenějším. Vtipná, dějově zajímavě propletená o vztazích ještě propletenejsich, chvilemi dojemná, napínavá a napsána tak čtivě, že jsem měla pocit, že hlavní hrdiny osobně znám. Nečekala jsem moc, ale o to víc jsem byla mile překvapena. Určitě si tuhle knížku, až mi bude smutno, přečtu ještě jednou. Doporučuji. Jen jedna kritika, knížka má poměrně dost stránek a tenké desky, tak se mi při čtení špatně držela v ruce. Ale to je jen detail, který v žádném případě nesnižuje dojem ze čtení.

Alemraj
02.04.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, nenáročná, přečtená za chvilku vtipná a hodně.... řehtala jsem se fakt nahlas. Jak autora napadlo popisovat psí sex z psího pohledu??? Sice životní/osobní vývoj některých osob je absolutně mimo realitu - jak už psala níže Tanika - ale pokud se nad tohle zcela povznesete, je to fakt sranda a i mi bylo líto, že to skončilo a není co dál..... Doporučuji na oddych.

katkafe
30.03.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, u ní se člověk zasměje i zabrečí. Skvěle se četla, i přes těch 400 stran bych si dala dalších 200 alespoň :)
Prostě úžasná kniha, která ve mě zůstane.

Mermaida
29.03.2016 5 z 5

Perfektni styl a osobitý humor, s nímž se čtenář mohl potkat již u autorovy prvotiny
Prvok, Šampón, Tečka a Karel. MPE byl oddechový, nápaditý, a hravý. Poutavý a čtivý děj, který se s léty hrdinů stupňuje. Mě kniha rozhodně nadchla. A už naprosto jistě vím, koho s ní obdaruji :-)

RézinaKudrnatá
29.03.2016

Tleskám! Neotřelý, přímočarý humor, který jde až na kost. Žádné mazání medu kolem huby, autor popisuje realitu všedních dní takovou, jaká opravdu je - surovou a bez kudrlinek. Nejednou jsem vyprskla smíchy, nejednou jsem se usmívala od ucha k uchu a některé pasáže si pro radost pročítala znova. Klidně bych četla dál a dál se vyvíjející příběhy hlavních hrdinů. S radostí doporučuji dál.

tanika
28.03.2016 4 z 5

Napsáno čtivou, zábavnou formou. Sex je očekávaně tím, co v knize posouvá děj dopředu - občas méně mohlo být více. Od poloviny knížky mi začaly trochu vadit schématické osudy - hrdinové finančně za vodou, jejich povolání je řadí ke společenské smetánce, pokud už se někdo živí běžnou prací, dříve či později ji změní na atraktivnější, jakýkoli problém je záhy vyřešen (ať již režim,nebo přiskříplé prsty), nápadník nemůže jezdit obyčejným autem, každé dobrodružství (Itálie) dobře dopadne... Nakonec mi nejsympatičtější připadal Honza - povedl se autorovi vykreslit jako člověk z masa a kostí.

Ditules
26.03.2016 5 z 5

Knížka, se kterou se těžko loučíte...Zajímalo by mě, jak to dále pokračovalo s hrdiny. A co Bublina a Fido? Našli se nakonec? Velice příjemné setkání s českým autorem. Jen houšť!

stanza
26.03.2016 5 z 5

Vtipné, čtivé, odpočinkové, lechtivé, uvěřitelné i neuvěřitelné příběhy které rozesmějí i dojmou.

Didi15
24.03.2016 5 z 5

České autory moc nečtu, ale zkusila jsem tuto a byla jsem nadšená. Některé scény mě rozesmály, u některých mě píchlo u srdce. Velice sympatická kniha:)

Filipín
23.03.2016 5 z 5

Dokonalá, čtivá na jeden zátah. Na konci jsem ještě chtěla číst dál. Žila jsem s hrdiny, mám s každým z nich něco společného. A že někomu vadí, že i přes příkoří osudu či režimu nakonec byli všichni úspěšní a finančně za vodou? Proč ne, alespoň něco přívětivého v dnešní hnusné době :-)

palec
20.03.2016 5 z 5

Luxusní odpočinková četba.

Mirkaha
19.03.2016 5 z 5

Takto vtipnou knihu od první věty jsem ještě nikdy nečetla. Je moc hezky napsaná, úžasný relax a zábava. Skvělá knížka na dovolenou a na odreagování. Vřele doporučuji.

katerina0321
16.03.2016 5 z 5

Musím této knize dát plný počet bodů, a to z jednoho důvodu: nečekala jsem od ní nic, ale nakonec mě dostala! Patrik Hartl převedl na papír krásný příběh.

MonikaKK
15.03.2016 5 z 5

Když jsem poprvé vzala knihu do ruky ani jsem nevěděla co od ni mohu čekat. Spíše jsem asi nečekala nic. Naprosto předčila vše co jsem si myslela, že v ní bude. Životní příběhy a osudy, ve které nemáte důvod nevěřit. Skvěle navzájem propojené postavy (občas nečekaně). Za mě super čtivý příběh, nic "těžkého"
... a na konci? Při poslední stránce knihy si říkáte...a dál? Chci pokračování :)

1kikina
12.03.2016 2 z 5

Vůbec jsem ji nedokázala dočíst, přestože postavy jsou atraktivní, téma dobrý, ale nudné, nezajímavé podání. Dvě hvězdičky dávám jenom za téma.

silazwyku
10.03.2016 5 z 5

Perfektní kniha. Oddechovka, zábava, ale i problémy v manželství, rodině, zvraty, prostě kniha o životě pohledem chlapa :-) Moc mě to bavilo!