Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190863/bmid_maly-princ-Lah-190863.jpg 4 16468 16468

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této knížky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo větší radost než pijákovi plná láhev, podnikateli peníze a panovačnému králi nezměrná moc.... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

nefernefer
20.05.2018 5 z 5

S příbývajícími léty se mi tahle knížka líbí čím dál víc a víc. Je jednou z mála, ke kterým se pravidelně vracím a které si ráda připomínám znovu a znovu. Pokud je považována za knihu pro děti a pokud platí ona známá vývojová spirála, která nás prý k stáru vrací zpět do dětství, tak moje rostoucí nadšení by ukazovalo na to, že jsem na správné cestě. :-)

Jajulina
18.05.2018 5 z 5

Byla to povinná četba asi v 5. třídě a moc jsem tomu nerozuměla a nepobírala to.
Po letech jsem se k tomu vrátila zvlášť kvůli všeobecnému věhlasu o genialitě téhle knížky. A opravdu. Asi jsem přece jen věkem nějakou tu moudrost nabrala O:) :D

Ivanka83
15.05.2018 5 z 5

V dětství jsem knihu nikdy nečetla, až teď svému sedmiletému synovi. Nádherná kniha, chytla mě za srdce. Syn byl nadšený a teď si ji čte sám :-)

Twinny
14.05.2018 3 z 5

Poprvé jsem ji četla v sedmé třídě. Nepamatovala jsem si ani ň. Dnes to bylo podruhé a upřímně nevím, co si mám myslet. Ano, něco jsem asi pochopila, ale nevidím v tom nic světového.

RadkaŠ.
12.05.2018 4 z 5

Kniha se čte perfektně, pokaždé v ní najdu něco jiného a hezkého.

mig20
07.05.2018 2 z 5

Kniha se mi četla dobře, ale tak nějak jsem čekala větší zakončení/vysvětlení. Možná jsem to jen celé nepochopila.

alena755222
03.05.2018 5 z 5

V dětství jsme ji měli povinnou.Zustala nepochopena,nedoceněná v dětském myšlení a zapomenutá.A v dospělosti se k Princi vracim ve frázích, které mi přijdou na mysl v různých situacích,ani nemusím otevřít stránky.Ochočil si mě.Stal se mým přítelem,knihou nejmilejší,snad 20krat čtenou a pokaždé nově nalezenou.

thorir
01.05.2018 5 z 5

Cokoliv zde napíšu, již bylo napsáno dříve, nic objevného v mém komentáři nehledejte. Přesto si dovolím krátkou poznámku. Zdánlivě jednoduchý příběh skrývá neuvěřitelnou hloubku. Naivita textu je v přímém kontrastu s komplexními otázkami o smyslu života, existence a hledání porozumění. Jednoduchý text s dětsky naivními a nevinnými ilustracemi vytváří dojemný skvost, který si bezesporu zaslouží své místo ve zlatém fondu světové literatury. Ještě teď slyším dětský hlásek jak říká „Prosím vás … nakresli mi ovečku“.

Alexxxka
27.04.2018 5 z 5

Může tuhle milou knížku někdo vůbec nemít rád? :-)

speciale88
27.04.2018 5 z 5

Kniha super.Určitě přečtu ještě hodněkrát.

Rudla333
25.04.2018 5 z 5

Knihu jsem četl jako malý, ale popravdě jsem jí vůbec nechápal a proto mi vždy přišla spíše taková divná.

Až dnes jsem se po letech rozhodl ji opět zkusit a musím říct, že jsem absolutně nadšený. Malého prince jsem přečetl celého naráz, jedním dechem.

Vykreslení absurdit a chyb společnosti nevinným dětským pohledem zkrátka nemá chybu. Mnohokrát jsem se přistihl že se jen souhlasně usmívám a bezvýhradně kývu.

Kniha je zábavná, hluboká a absolutně nadčasová. A na posledních stránkách se slzy zadržují jen velice těžko. Osobně jsem selhal :-)

Meybe-
25.04.2018 5 z 5

Kniha pro všechny a o všem. Víc netřeba dodávat. :)

Pazúzu96
18.04.2018 5 z 5

Nádherné dílo, ukazující rozdíl mezi dětstvím a dospělostí. Jak vnímají věci děti a jak dospělí, jak se liší jejich tužby a starosti. Starosti o svoji růži, cestování po různých planetách, na nichž se Malý princ setkává s různými osobami - v tom všem jsou skryté hluboké myšlenky, nad kterými by se měl každý zamyslet.

Johanka910
18.04.2018 5 z 5

Veľmi pekná kniha,ktorú si môže prečítať každí :)

DomYume
16.04.2018 5 z 5

Už dávno jsem si jí chtěl a měl přečíst. Toto malé dílo se stalo nesmrtelným dílem. Dílo plné zamyšlení, moudrosti, krásy i bolesti. Určitě jsem ji nečetl naposledy.

Annkag
12.04.2018 5 z 5

Klasické dielo ktoré by malo podla mojho názoru byt v knihovničke každého z nás....
Len je smutné že mnoho dospelých sa v tomto dielku skutočne nájde.

ajasin
12.04.2018 5 z 5

Naprosto nečekaně mě toto dílo zcela uchvátilo.

Mygli
10.04.2018 5 z 5

Best for ever

Nela.Rob
05.04.2018 5 z 5

Srdcová záležitost, "pohádka" pro děti i dospělé. Když mám chvíli času, často po této knížce sáhnu a opět jí prolistuji. Nemyslím si, že příjde chvíle, kdy by mě omrzela.

invisible
05.04.2018 5 z 5

Nesmrtelná klasika. Jedna z mých nej knížek. Poprvé jsem jí četla před 12 lety jako četbu do školy a od té doby jsem se k ní mnohokrát vrátila. Smutný příběh, který pobaví a pohladí na duši.