Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371030/mid_maly-princ-uVR-371030.jpg 4 16298 16298

Nie všetky rozprávky sú rovnaké, v každej nevystupujú princezné. V niektorých sa objavia aj princovia, ale len jeden z nich je malý. Existujú aj rozprávky-nerozprávky a jednou z nich je práve Malý princ od Antoina de Saint-Exupéryho. Tento Francúz nebol spisovateľom knižiek pre deti. Vlastne vôbec nebol spisovateľom. Pochádza zo šľachtickej rodiny, bol vojakom z povolania, pilotom a vojnovým reportérom. Rozprávku pre malých i väčších čitateľov 'Malý princ' napísal v roku 1943. O rok neskôr tragicky zahynul pri bojovom lete nad Korzikou. Svetovej slávy Malého princa sa nedožil.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

Le Petit Prince , 1943

MichaelaMazalová
13.01.2013 5 z 5

Malého prince miluju!
Zaryl se mi tak hluboko, že pokaždé, když si na knihu jen vzpomenu, mám chuť zakřičet do tohoto pomateného a zkaženého světa: "Jsem ještě dítě!"

Luczynka
04.01.2013 5 z 5

Mrzí mě, že jsem si tuto knihu poprvé přečetla až v mých skoro 18ti letech. Kniha psaná pro všechny generace.

Kristie-Sophi
29.12.2012 5 z 5

Měla jsem ji jako povinnou četbu. Líbila se mi, ale nevím, jestli bych si ji sama od sebe přečetla :)

Kate.S
28.12.2012 5 z 5

Na přiznání chyby a změny názoru není nikdy pozdě. Malého prince jsem poprvé četla jako malá a vůbec se mi nelíbil a zůstal mi nepochopený. Sáhla jsem však po něm po druhé a chtěla mu dát druhou šanci ... jen mě mrzí, že jsem to neudělala už dřív - opravdu roztomilá knížka plná krásných myšlenek, které teď mohu ocenit. Holt na četbu Malého prince byla potřeba dozrát :)
P.S. už teď mohu jistě říct, že se k Malému princi ráda vrátím a kdo ví, možná si pořídím i vlastní kopii, kterou bych mohla obdivovat :)

rkohoutek
25.12.2012 5 z 5

Krásně jednoduché, přímočaré a přitom tak hluboké. Jsou knihy, které prostě čtete v ten správný čas v životě. V mém případě to nebylo v dětských letech, ale až teď, kdy mi je po třicítce. Malý princ byl pro mne dlouho takovou tou "neznámou" a ne a ne si ke mně najít cestu. Teď se tak stalo a jsem tomu rád.

Freedyn
23.12.2012 5 z 5

Jedno slovo. Nádherná.

Petrstik
18.12.2012 5 z 5

Nádherná, líbezná kniha, která poukazuje na to, že bychom, alespoň občas, neměli ztrácet dětskou fantazii, něčemu věřit a vidět svět dětskýma, nezkaženýma očima.

čohynka
11.12.2012 5 z 5

Krásná knížka, kterou jsem četla hodněkrát, ale vždy potěší a pohladí na duši..

Kelíns
06.12.2012 5 z 5

Tuhle knížku jsem jako dítě. Vzpomínám si,že jsem se ji snažila číst nahlas a vůbec mi to nešlo. Je to skvělá knížka, nejspíš jedna z nejlepších co jsem kdy četla.

t.teriinkaa
04.12.2012 4 z 5

Kniha má v sobě jakési kouzlo, ale musela jsem hodně přemýšlet, abych některé věci pochopila.. ale jinak OK :)

ZuzkaH.
29.11.2012 5 z 5

Tato kniha nikdy neomrzí, je v ní spousta krásných myšlenek...

Ormos Atalia
27.11.2012

Knížka NEJEN pro děti. Zkrátka knížka k zamýšlení a filozofickému rozjímání. Mám jí moc ráda.

handat
12.11.2012 1 z 5

Prapodivná kniha, četla jsem ji tehdy osmileté dceři před pár lety. Vůbec ji to nebavilo, vzhledem k textu knihy se ani nedivím. Knihu jsem nepochopila, snad to ještě někdy zkusím.

Kůstka
11.11.2012 4 z 5

Nečekala jsem, že se mi Malý princ bude tak líbit. Ještě když ho mám v povinné četbě..
Knížka tenká, přečtená hned, dokonce jsem se i pousmála, zamyslela.. mělo to svoje kouzlo. :)) Malý princ byl tak nevinný, dětský.. Ovšem nevím, jestli by se zalíbila malým dětem v konkurenci s jinými příběhy v dnešní době..

kika 13
06.11.2012 5 z 5

Nádherný román či knížka z moudrostí z nich čerpám celý život.

naty456
04.11.2012 5 z 5

Úžasná knížka :))

gacie
31.10.2012 4 z 5

Poprvé jsem ho četla až v 16. letech. Je to kouzelná knížka, která vás vtáhne do světa malého kluka. Není to kniha pro malé děti, protože ji neporozumí. Je to vlastně pohádka pro dospělé. A beránek je nezapomenutelný.

keselylenka
29.10.2012 5 z 5

Milá, krásná, příjemná kniha, plná spousty životních pravd, na které si ale musíte přijít sami.

tygrilady
28.10.2012 5 z 5

Líbezné....Pro mě rozhodně TOP 10.Tuto knihu miluji............Koupila jsem si ji na CD Doporučuji krásné!!!!

Evus
26.10.2012 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších a asi nejtajemnějších pohádek (a knih vůbec), co jsem kdy četla. Četla jsem ho asi v 8 letech, pak jako adolescent a naposled nedávno a pokaždé mi dal něco jiného. Obsahuje myšlenky pro život, nad kterými by se lidé měli zamyslet