Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239286/bmid_maly-princ-817-239286.jpg 4 16476 16476

S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této moderní pohádky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, oodpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo radost.... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Cesty

Le Petit Prince, 1943

medlovice
23.11.2022 5 z 5

Malého prince čtu každý rok. Někdy i víckrát za rok. Jen tak nahlédnu, prolistuju , přečtu si moji oblíbenou kapitolu o lišce , potěším se ilustracemi a smutný osud prince i pilota mě zklidní. Ted se mi dostala do rukou jiná verze, s novými ilustracemi , průhledným papírem a v novém kabátku. Pěkné, ale nelíbilo se mi to. Některé knihy, nepotřebují nové ilustrace, bez nich to není ono .

frantisek2245
07.11.2022 3 z 5

Trochu přeceňovaná kniha, ale možná je to tím, že jsem jí naposledy četl jako dítě.

swap925
28.10.2022 5 z 5

Další mistrovské dílo, které jsem četl jako dítě. A když jsem si to znovu přečetl jako dospělý, celý význam se změnil. Tak nenápadně ukázat, že štěstí je v obyčejnosti, to dokázal jen mistr svého slova.

Nofar197
28.10.2022 5 z 5

Z této knihy si každý něco odnese. Ptejte se, spasl, nebo nespasl beránek kvetinu?

Jana.machova5
18.10.2022 3 z 5

Místy mě kniha dojala. Místy nádherné a silné myšlenky. Místy ale nic moc. Hlavně je to četba pro děti od sedmi let a nemyslím si, že to tak malé děti pochopí. Někdy bylo těžké i pro mě se v tom orientovat.

Samery
13.10.2022 5 z 5

Dokonalá kniha, kterou můžete číst v jakékoli situaci a v jakémkoli věku a pokaždé si odnesete něco jiného.

Elena_Dark
10.10.2022 5 z 5

Představte si, že knihu představíte dvou lidem..jeden bude dospělý člověk a druhé dítě... dítě v knize uvidí tu pohádku, o Malém princi, který cestuje z planetky na planetku a přátelí se s liškou...

Co ale uvidí ti starší? Tu nádhernou pointu knihy, to krásné poselství o tom, jak málo můžeme najít v obyčejných věcech a jak nám to pořád nestačí.. přesně jak je řečeno v knize.. i v malé kapce vody bysme toho mohli najít tolik..jen kdybychom chtěli...

Anylola
09.10.2022 5 z 5

Tuhle úžasnou knihu jsem dokázala plně ocenit, a především pochopit až jako dospělý člověk. Je plná životních mouder a vždycky mě pohladí na duši. Věřím v to, že autor, který zahynul jako stíhací pilot za druhé světové války, taky potkal svého Malého prince.

Kater1ena1
07.10.2022 5 z 5

nesmrtelna klasika, cetla jsem uz nekolikrat a jeste parkrat urcite budu, moc me bavi kdyz letec kresli beranka :D

Zmolo
06.10.2022 3 z 5

Vezmu to hodně stručně. V knížce se vypráví o chlapečkovy s touhou malovat a stát se malířem. Ale jak je některým známé dospělí nepodporují jeho sen se stát malířem a doporučují mu se učit něco důležitějšího a jejich návrh byl zeměpis či mluvnici. Kluk na konec si vybral ze zeměpis bude to co on zprostředkuje a stal se pilotem. Ale jednoho dne spadnul z nebe na pustou poušť. Toto je začátek příběhu co je "Malý princ" doopravdy zač. Dráha co v mnohých probudí jiné emoce i po několika přečtení. Kniha přestože byla úchvatná musím dodat že nebyla zrovna pro mě, ale jsem schopen respektovat proč by se někomu tohle dílo líbilo a za aspoň jedno přečtení tato kniha stojí skoro všem.

kevin0759
05.10.2022 4 z 5

Mě osobně se kniha velmi líbila. I přestože je to trochu starší kniha tak jsem se při čtení vůbec nenudil, byla krátká a rychle se četla. Zpočátku jsem si myslel že kniha bude pro mladší čtenáře ale děj téhle pohádky je docela smutný a k zamyšlení. I když je tato kniha doporučená spíše pro děti, doporučil bych knihu starším čtenářům, dětem který nemají rádi smutný pohádky bych moc tuto knihu nedoporučoval.

Uma
02.10.2022 2 z 5

Tato kniha mě nudila a byla zdlouhavá i na to jak moc málo stránek má. Vůbec nic mi to nedalo a rozhodně to nedoporučuji jako maturitní četbu.

AntikvariatBrno
02.10.2022 odpad!

A dost. Tak to jste se snad všichni zbláznili?!?! Vámi opěvované zvěsti o tom, že "Malýho Prince můžeš číst každý rok a odneseš si z toho něco jinýho" se opravdu, ale opravdu nesetkávají s realitou. A kdo si myslí opak, ten je negramota a ignorant. Jste ovečkami davu beztak vyprovokovanému psychadelickými sluníčkáři z Prahy.
- Milan P.

Jajus
02.10.2022 5 z 5

Malého prince jsem právě dočetla v rámci výzvy 2022 v originále (a zjistila jsem, že moje francouzština fakt už není, co bývala). Naštěstí, příběh je pořád stejně krásný.

reakatka
01.10.2022 5 z 5

Když jsem to četla poprvé, jakožto povinnou četbu, uměla jsem ocenit myšlenku, ale zrovna dvakrát mě to nebavilo. Průběhem času se k Malému princi člověk, ale vrací a vidí tam víc a víc.

L.Ady
01.10.2022 2 z 5

Vím, že tato kniha má hodně svých obdivovatelů, avšak mě nikdy neoslovila. Nebyla pro mě zajímavá, spíš depresivní. Znovu už bych ji číst nechtěla.

mythos91
17.09.2022 2 z 5

Fantasy svět, ve kterém je pár zajímavých míst, ale rozhodně bych neřadil jako literaturu pro děti. Je to kniha k zamyšlení pro dospělé o dětském světě. Na mě však děj působil velmi smutně a v kombinaci jednoduše vyprávěného příběhu pro děti kontraproduktivně.

mfajmanova
12.09.2022 4 z 5

Krásná nadčasová knížka, kterou podle mne ale spíš ocení dospělí než děti. Alespoň mně ani mým dětem se v dětství nelíbila.

jan.para
10.09.2022 1 z 5

Do knihy jsem se vůbec nedostal a přišla mi strašně depresivní.

Bryel
08.09.2022 5 z 5

Nestárnoucí klasika pro čtenáře všech věkových kategorií. Malého prince jsem si zamilovala, už když mi ho v dětství předčítali prarodiče. Při každém čtení mě zasáhne tolik životní moudrosti a možnost vždy v příběhu najít něco nového..