Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239286/bmid_maly-princ-817-239286.jpg 4 16310 16310

S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této moderní pohádky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, oodpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo radost.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Cesty

Le Petit Prince , 1943

Petra17
26.08.2013 5 z 5

Nejprve obavy, jelikož jsme jí v deváté třídě dostali jako povinnou četbu. Poté velké nadšení, knihu jsem přečetla během pár zimních večerů a odnesla jsem si pozitivní náladu.

benyben
21.08.2013

Je to takové čtení do volných chvil. Neměla jsem důvod ji číst až do noci, ale i tak se mi líbilo, jak si princ vypěstoval s tím pilotem krásný vztah. :D

Čoko
19.08.2013 3 z 5

Knihu mi dal děda. Přečetla jsem ji. Líbila se mi, ale....nezanechala ve mně žádný hlubší dojem.

Andyx
15.08.2013 3 z 5

Podle mne malinko přeceňovaná kniha, ale to nemění nic na faktu, že jsem si ji ráda přečetla a odnesla i určité ponaučení.

Manifest blech
14.08.2013 4 z 5

Klasika, ale dá se číst v každém století i věku. Vždy poradí a pohladí na duši.

Patw
14.08.2013 4 z 5

Také jste museli číst ve škole? Únik ze světa dospělých a od reality. Hluboké myšlenky v jednoduché formě, a nevinné vydání do světa viditelného pouze dětskýma očima.

Marie 393
09.08.2013 5 z 5

Skryté pravdy života. Pokaždé, když ji čtu, najdu v ní něco nového. Podle mě nejkrásnější knížka :-)

Elisa.Day
09.08.2013 4 z 5

Pro někoho bible, pro jiné brak... Malý princ rozhodně není knihou pro každého, určitě tedy ne pro žáky základních škol, kteří ji téměř nutně musejí považovat minimálně za "divnou". Její poselství může pochopit jen mizivé procento z nich. Na tuhle knížku musí být čtenář tak nějak "duševně připraven", musí být dospělý, což ovšem neznamená, že je mu přes 20 nebo přes 50. Někoho okouzlí v osmnácti, někomu nic neřekne ani po šedesátce. Je to o tom, jaký život člověk vede, jakýma očima se dívá na svět a na jeho přístupu k této knížce vůbec. Spousta lidí si ji přečte proto, že je to jedna z nejčtenějších knih vůbec, což z ní dělá jakousi "literární povinnost" - a už jen to je chyba. Pokud se Malý princ bude číst s přístupem "přečtu si to, protože to čtou všichni a zajímá mě, co je na tom tedy tak úžasného", nutně bude dál pro někoho biblí a pro jiné brakem. Tahle knížka si rozhodně zaslouží jiný přístup, klidnou chvilku a především otevřené srdce. Přeju jí těch otevřených srdcí co nejvíce...

Galaty
07.08.2013 5 z 5

Co dodat, tohle je srdeční záležitost. Člověk k této knížce musí tak nějak dozrát (alespoň u mě tomu tak bylo) a potom už ji zbožňuje a stále se k ní vrací. :)

Gyl
07.08.2013 5 z 5

Většinu knih jsem četl jednou. Pána prstenů dvakrát. Malého prince nejméně dvacetkrát. Vždy když hledám únik ze světa dospělých, nacházím ho právě zde. Tu knihu jsem dostal od člověka, který si mě ochočil a kterého jsem si ochočil já a proto je tato kniha pro mě tak důležitá (...opakoval malý princ, aby si to zapamatoval). Vždycky mě potěší a na konci rozbrečí a já budu pořád přemýšlet, jestli beránek spásl nebo nespásl květinu.

Kathyss
04.08.2013 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knížek. Kniha plná zamyšlení. Poprvé jsem Malého prince četla asi ve 12 letech, samozřejmě něco víc jsem v ní pochytila až později. :) Takže opravdu nejen knížka pro děti, ale hlavně pro dospělé.

Janapek
01.08.2013 5 z 5

Velmi milý přiběh.

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

Celkom fajn kniha na zamyslenie. Poteší i poučí ...

whitelilith
31.07.2013 5 z 5

Nejkrásnější kniha. Asi opravdu nejvíc srcovka, kterou mám v knihovně ve třech verzích (starou-ve slovenštině po mamce, svou novou a jednu v AJ). Jako malá jsem byla na představení insirovaným tímto příběhem, které jsem nepochopila. Následně si pamatuji kreslený seriál z TV a jsem velmi ráda, že jsem ji v knižní podobě četla až na střední škole, kdy už jsem ji pochopila. Opravdu kniha v TOP 10.

Marčullkas
29.07.2013 5 z 5

Má srdcová záležitost ze světa knih :)

Kituna
28.07.2013 5 z 5

opravdu nádherný příběh :)

jh666
27.07.2013 5 z 5

Nejnádhernější kniha jakou jsem, kdy četl.

Tereza39
26.07.2013 4 z 5

To pochopí asi fakt jen dospělý...

Tinnka
26.07.2013 5 z 5

Hezká kniha, kdy jsem ji přečetla jedním dechem. Je v ní spousta krásných myšlenek, ale myslím si, že není vhodná pro malé děti, protože tu podstatu nepochopí. Právě, čím je člověk starší, tím jí chápe líp a líp - a nachází v ní spoustu moudra . „Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité je očím neviditelné.“ :-)

petiska
24.07.2013 4 z 5

O této knize jsme se učili ve škole a já si připadala docela hloupě, když jsem ji zatím nečetla. Ovšem, jak se říká, co není může být! Tak jsem si ji vypůjčila v knihovně. Líbila se mi.