Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249439/bmid_maly-princ-249439.jpg 4 16440 16440

Nie je rozprávka ako rozprávka, nie je princ ako princ. Tento je skutočne iba jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z najslávnejších diel modernej svetovej literatúry. malý princ, kúzelná rozprávková bytosť, prichádza na našu Zem zo vzdialených vesmírnych svetov, aby sa kdesi v Africkej púšti stretol s autorom nášho príbehu a zjavil mu tajomstvo svojej podivuhodnej životnej púti. Ale zjaví mu ďaleko viac: tajomstvo čistého srdca, dobra a krásy.... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Mladé letá

Le Petit Prince, 1943

Saruman
30.11.-0001 3 z 5

Někteří samou chválou vynáší Malého prince až do nebes, ale mě se nijak zvlášť nedotkl. Není to tím, že bych nevěděl, o čem kniha je, jaké poselství nese a všechny její podtexty, srdce v tom také je, ale... prostě se mě to nijak nedotklo. Asi jsem od toho čekal víc.

Pan Petr
30.11.-0001 5 z 5

Jedna z knížek, které považuji za opravdu nejlepší na světě. Je krátká a její tajemství je až neuvěřitelné. Kdo u ní nebude přemýšlet, nepochopí ji. Malý princ je pro snílky a pro čtenáře, kteří si knížku dokáží zamilovat.

Supercukr
30.11.-0001 5 z 5

Uzasna kniha ktoru by mal mat precitanu kazdy, kto vie citat , uzasne dielo o priatelstve , laske , a o tom ako spolocnost robi z ludi blaznov ktori nevidia slona vo velhadovi. Skladam klobuk pred autorom , ziadna ina tak utlucka knizka vo mne nezanechala tak hlboku stopu.