Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249439/bmid_maly-princ-249439.jpg 4 16449 16449

Nie je rozprávka ako rozprávka, nie je princ ako princ. Tento je skutočne iba jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z najslávnejších diel modernej svetovej literatúry. malý princ, kúzelná rozprávková bytosť, prichádza na našu Zem zo vzdialených vesmírnych svetov, aby sa kdesi v Africkej púšti stretol s autorom nášho príbehu a zjavil mu tajomstvo svojej podivuhodnej životnej púti. Ale zjaví mu ďaleko viac: tajomstvo čistého srdca, dobra a krásy.... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Mladé letá

Le Petit Prince, 1943

mousie265
25.02.2020

Nebudu dávat hvězdičky, protože nechci pokazit knize hodnocení svým subjektivním pohledem. Zkusila jsem přečíst v dětství a pak v dospělosti a: nic. Při tak velké oblíbenosti je chyba nejspíš ve mně. Motto: jsi odpovědný za to, co jsi k sobě připoutal, chápu a mohu s ním souhlasit, nicméně kniha jako celek mě neoslovila, stejně jako ani ostatní díla pana Exuperyho. Pokusila jsem se bez předpojatosti, jediné, co mohu říci na svou obhajobu, pokud bych ji snad potřebovala

klara5466
23.02.2020 5 z 5

Úžasná knížka která má v každém věku jiný podtext a jinou hloubku a porozumění, taky to záleží na tom, kolikrát to přečtěte , každým dalším přečtením objevujete nové a nové věci

bl4in
21.02.2020 5 z 5

S mou drahou polovičkou si rádi navzájem doplňujeme tzv. "mezery ve vzdělání", ať už jde o knihy nebo filmy, a protože jsem ve školních letech rád vzdoroval povinné četbě, tak patřil Malý Princ k jedné z nich. Děkuji Ti zlato.

hapac
19.02.2020 4 z 5

Dnes už knížce rozumím...

Venda32
19.02.2020 5 z 5

Dnes již knihu hodnotím jinak, než když jsem jí přečetl jako středoškolák. Dnes už spoustu věcí vidím jinak a trošku jinak vnímám svět. Proto knize dávám maximální hodnocení.

0239
18.02.2020 5 z 5

Nádherná kniha

Pinky35
18.02.2020 4 z 5

Zvláštní, krásná kniha. Přemýšlím, jestli je vůbec původně psaná pro děti. Je tam tolik moudra, krásných myšlenek... Asi si tam každý najde to své. Ale pochopím i to, když někdo řekne, že ho nezaujmula, že nechápe, co tím autor chtěl vlastně říct.

kajčamach
17.02.2020 4 z 5

Páni...
Ani nevím co k téhle knize napsat. Snad jen že ,,jiná" a to z ní dělá právě to co je. Pro všechny věkové kategorie, protože si v ní každý najde to svoje. Může se zdát jako pohádková knížka, ale je to o úhlu pohledu. Pro malé děti je to snad pohádková kniha, ale pro ty starší a pro dospělé je to kniha, která vám předá tolik moudra... každý by si ji měl alespoň jednou za život přečíst ❤

Nicki
17.02.2020 5 z 5

Malý princ mě okouzlil svojí a dětskou nevinností, se kterou odhaluje pravdy, na které s dospíváním zapomínáme. Jedna stránka za druhou odhalovaly další a další myšlenky, které se stojí za to, aby se k nim člověk vrátil.

dako1981
13.02.2020 4 z 5

Klasika, ke ktere jsem se dostal temer na stara kolena. O knize jsem vedel pouze to, ze existuje, plus nazor dcery z prvniho stupne ZS, ze to nema dej a pry to nepochopila. Takze jsem byl docela zvedav, o co jde. Knihu jsem prelouskal za hodku a musim uznat, ze ma sve kouzlo. Teto oslave ciste, nezkazene, detske duse s nekonecnou fantazii a vtipem, tezko neco vytknout. Verim, ze po precteni knihy by si nejden ctenar pral byt zase ditetem..

Fannibal180
12.02.2020 5 z 5

Kniha, kterou mohu doporučit snad každé věkové kategorii. Podle mého si z toho každý vždy vezme něco jiného a nového.

Halt468
08.02.2020 5 z 5

Dokonalé!!

Luc.i
06.02.2020 5 z 5

V dětství jsem ji nikdy nechtěla poslouchat protože jsem ji nerozuměla ale ráda jsem si prohlížela obrázky. Obrázky se mi pořád líbí a jsem ráda že jsem si ji přečetla cca po 10 letech co mi ji naposledy někdo četl. Kniha má krásné přímé a čisté myšlenky. Určitě přečtu znovu

Snoopi
04.02.2020 5 z 5

Dětská kniha, kterou pochopí až dospělí... Jako malá jsem ji nenáviděla, i jako rozhlasovou hru... Až o dost později jsem pochopila její krásu. Má pořád co říci...

Korsika
01.02.2020 3 z 5

Myslím, že jedno přečtení opravdu nestačí, ale do druhého se zatím nehrnu ... třeba časem. A třeba pochopím i myšlenky, které jsem na první čtení jen matně tušila. Někdy mi trochu vadily až moc naivní pasáže a paradoxně okamžiky, kdy se tam ,,fyzicky,, objevovala postava Malého prince u pilota.

kaffa
30.01.2020 5 z 5

kniha, která se dá nazvat věčnou.... stále se k ní můžeme vracet a pokaždé najdeme něco nového.... kniha, která je milá a je i milá srdci.... je jako poklad, který můžete objevovat znovu a znovu.... a pokaždé vás očaruje - vlastně ani nevíme čím :-)
myslím, že tahle kniha si nás může ochočit....

daniel2010
28.01.2020 5 z 5

Dobrá kniha, doporučuju všem lidem.

-Heluš-
27.01.2020

škoda ,že tomu nerozumim

Beltrix
26.01.2020 3 z 5

Tahle kniha je masově zbožňovaná, což mě vedlo k odkládání jejího přečtení i k jisté obezřetnosti, protože nemám úplně ráda knížky, které mají člověku "změnit život". Čekalo na mě proto příjemné překvapení, že se jedná o dobrou a čtivou knížku, kterou však už nemusím číst podruhé.

eliifa
25.01.2020 5 z 5

pěkná pohádka s hlubším smyslem