Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16434 16434

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

borupet
28.05.2021 5 z 5

Jedna z neobyčených knih, která by měla být v každé dobré knihovně. Legenda. Knížka pro děti? V dětství jsem nepochopila dosah jejích myšlenek... Půvabné, nepřekonatelné dílo.

borupet
28.05.2021 5 z 5

JaroslavaB.69
26.05.2021 5 z 5

Přidala bych do povinné četby. Doporučuji

LisaBella
22.05.2021 5 z 5

Neskutečný příběh malého chlapce, který má naprosto jednoznačné a ukázkové pohádkové prvky - trojka, dobro/zlo, sedm ... Příběhy, které Malý princ vypráví jsou tak jasné a nádherné, že je opravdu potřeba číst pomalu a přemýšlet. Kniha je sice psána "pro děti", ty ji ale jen těžko pochopí. I já do ní musela dorůst.

Little.deer
19.05.2021 3 z 5

Mám ho v angličtině a moc se mi líbí ilustrace...je to už taková klasika...film se mi moc líbil až skoro do konce, ten už jsem pak nezvládla dokoukat...

esterkucerova
09.05.2021 5 z 5

Na malém princi je nejkouzelnější to, že pokaždé když ho přečtěte, objevíte v něm něco jiného. Je to pro mě vrchol literatury, nádherné dílo, které shrnuje základní principy života a které by si měl přečíst každý dospělý. 10000000/5*

werick
07.05.2021 2 z 5

Asi jsem vyjímka, ale tahle kniha mě vůbec neoslovila. Několikrát jsem ji odložila, bylo těžké ji dočíst.

Godvind
04.05.2021 5 z 5

I pokud jste Malého prince četli už v dětství, doporučuji se k němu občas vrátit i v dospělosti. Tahle útlá knížečka za to rozhodně stojí. Navíc jsem s každým čtením o něco více předsvědčený, že dá více dospělému čtenáři než dítěti.

"Oči jsou slepé. Musí se hledat srdcem."

kramver
04.05.2021 5 z 5

Tahle pohádka pro děti i dospělé už je v podstatě legendou. Malý princ dávno opustil stránky útlé knižky a inspiroval divadelní představení, hudbu i film. Dojímá velkou spoustu lidí a je jen málo těch, co ji nikdy nečetli. Něco na tom malým princovi asi bude... stojí za to zjistit, co to je :-)

Bafy
01.05.2021 5 z 5

Nikdy dřív jsem nečetla a je to dobře boť bych jako mnozí nepochopila.....ale všechno má svůj čas a ten přišel i na tento unikátní příběh.
" Kdo nechce vidět, nevidí.
Kdo nechce slyšet, neslyší.
Kdo nechce cítit ......"

Terezaazeret
28.04.2021 1 z 5

Tuhle knihu jsem jako malá nesnášela. Nudila mě. Když jsem si ji přečetla jako dospělá, některé myšlenky mi připadaly roztomilé, zároveň bych se je ale styděla číst nahlas. Jde o formu. Klišovitost, šablonovitost, z níž vycházejí nejrůznější motivační knihy. Malý princ je pro mě tisíckrát vyplivnutá a znovu sebraná žvýkačka, postrádá pro mě magii a poetičnost, protože z knihy cítím velké tlačení na pilu, jakkoliv jsou samotné myšlenky v ní ve své podstatě moudré.

Laughtubbe
26.04.2021 4 z 5

Malého prince jsem dlouho odkládala. Ani jsem vlastně nevěděla proč. Teď jsem se k němu dostala a jsem mile překvapená. Je tam spousta věcí nad kterými se můžeme zamyslet a tak trošku přehodnotit vlastní život.

jirka9453
26.04.2021 5 z 5

Briliant mezi knihami.

AlčaH
24.04.2021 5 z 5

Poprvé jsem Malého prince četla jako povinnou literaturu k maturitě - a vůbec mě neoslnil. Nechápala jsem, co s knihou všichni mají. Po letech jsem se k ní vrátila - nejprve ve formě skvěle namluvené audioknihy a poté i v knižní podobě. No a asi už tušíte, kam mířím - můj názor na ni se úplně změnil. :) Kniha se mi četla moc dobře a byla pro mě skutečným pohlazením po duši. Je plná překrásných myšlenek o přátelství, o lásce, o lidech i o životě. Občas je trochu smutná, ale to k ní zkrátka patří. Myslím, že právě proto si dokáže získat srdce čtenářů napříč generacemi a i během opakovaného čtení v ní člověk stále nachází něco nového a podstatného.

“Je smutné zapomenout na přítele. Každý nemá přítele. A mohu se stát jednou takovým jako dospělí, kteří se už nezajímají o nic jiného než o číslice.”

alimraj1
23.04.2021 4 z 5

Nemohu si pomoci, ale přijde mi, že si kniha Malý princ žije poněkud nad své poměry. Ovšem, filozofický podtext je jímavý a přirozený, ale to, že někteří lidé tvrdí (a není jich málo), že by bez této knihy nemohli žít a doslova hltají každé slovo, mi přijde nepochopitelné.
Možná je to můj subjektivní názor, který se obvykle od ostatních liší, avšak třeba si musím ještě pár let počkat, aby mě více oslovila. Hodnotím ale kladně.

A.books
21.04.2021 5 z 5

,,Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, zůstává očím skryto“

Lucyk01
18.04.2021 3 z 5

Nikdy jsem nechápala, proč všichni považují právě tuto knihu za oblíbenou z dětství. Já jsem ji četla poprvé před měsícem a i když jsem to přečetla, furt jsem to nechápala. Řekla jsem si, ze kniha je nic moc a šla číst něco jiného. Ale po hodinách přemýšlení mě kniha nadchla, protože mám ráda citáty a začínala jsem pomalu, ale jistě chápat význam celé knihy. V knize se vyskytují tolik moudra a pravdy, kterou si neuvědomujeme. Až když se nad ní zamyslíme, co tím autor chtěl říct. Kniha byla přečtená hned, protože nemá tolik stránek a taky se četla moc dobře. Jako kdybych byla dítě, které se učí číst. Asi tak se to dobře četlo. Prostě jednoduše. Obálka knihy vyznačuje přesně to, o čem kniha pojednává. Knihu doporučuji. Ale i když vás neosloví, je dobré si ji aspoň jednou za život přečíst. A neuděláte ani chybu v tom, že si ji vyberete k maturitě, protože se o ní dá jednoduše mluvit.

TaNya_
17.04.2021

Vlastním i německé vydání. Nedám na to dopustit!

Zuzanka45
16.04.2021 5 z 5

Nádherná, smutná a pravdivá kniha.

petrarka72
14.04.2021 5 z 5

V novém překladu je z beránka ovečka, z obyvatel planetek mě nejvíc baví pozemský výhybkář, poušť má barvu medu, malý princ se ze své pouti za poznáním zmoudřelý vrací domů - a není to smutné, je to tak dobře, zbývá přece ta krajina... Od dětství se mi optika posunula, ale příběh si stále užívám (ne nadarmo je tahle drobná knížka na prvním místě nejčtenějších knih ze světové literatury)... Možná doporučím divadelního Malého prince Jana Ciny, který se vrací na pozemskou poušť, aby se znovu setkal s přítelem-pilotem...