Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16440 16440

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

petrarka72
14.04.2021 5 z 5

V novém překladu je z beránka ovečka, z obyvatel planetek mě nejvíc baví pozemský výhybkář, poušť má barvu medu, malý princ se ze své pouti za poznáním zmoudřelý vrací domů - a není to smutné, je to tak dobře, zbývá přece ta krajina... Od dětství se mi optika posunula, ale příběh si stále užívám (ne nadarmo je tahle drobná knížka na prvním místě nejčtenějších knih ze světové literatury)... Možná doporučím divadelního Malého prince Jana Ciny, který se vrací na pozemskou poušť, aby se znovu setkal s přítelem-pilotem...

poppins
13.04.2021 5 z 5

V době zavřených knihoven se vracím k zaprášeným knihám mého mládí a stojí to za to. Malý princ s odstupem desítek let je něco úplně jiného, než, co si pamatuji. Myslím, že teprve člověk trochu více proplesknutý světem toto dílko více pochopí a ocení. Většina kapitol by mohla sloužit jako úvod k meditacím.!

Disinka
12.04.2021 3 z 5

no nevím pořádně co k tomuto dílku napsat... spusta lidí má knihu rádo, ale bohužel ja k nim asi patřit nebudu. Ne, že by to nebylo hezky napsané, ale pro mě spíš tak zvláštně a smutně...

Tygříček
09.04.2021 1 z 5

Tohle opravdu není nic pro mě.
Knížka mi přišla nudná a depresivní a malý princ mi byl neskutečně nesympatický. Autor to očividně chtěl napsat tak, aby to vypadalo jako pohled na svět ze strany dítěte, které ještě není "zkažené". A to se mu nepovedlo.

Každopádně, pokud máte radši akci a dobrodružství, to od téhle knížky neočekávejte.

lyrra
08.04.2021 5 z 5

Čteno, posloucháno nesčetněkrát. Patřím ke skupině "miluji Malého prince". Vše bylo jistě řečeno, proto přidám pouze čerstvou zkušenost ze čtení nahlas dětem. Překlad jedině od Zdeňky Stavinohové. Dostal se ke mně jiný překlad, u kterého jsem si lámala jazyk, žádná poetická a krásná čeština. Nakonec jsem se přistihla, že spíš vyprávím než čtu.

Veeczko
07.04.2021 5 z 5

K této knize nic třeba dodávat. Krásná klasika.

leanechvilova
05.04.2021 5 z 5

Nepochybně jedna z nejkouzelnějších a nejkrásnějších knih, jakou jsem kdy četla.
Malý princ je prostě moje největší srdeční záležitost. A myslím, že tomu tak bude napořád.
Velice krásný příběh, který Vás pohladí po duši a dokáže Vás i rozplakat.
Příběh v sobě skrývá mnoho krásných a zajímavých myšlenek a skutečností - "Správně vidíme jen srdcem".
Musím samozřejmě ocenit i krásné ilustrace, které se v knize nachází - "Nakresli mi beránka...".
Myslím, že se jedná o knihu, která by neměla chybět v žádné domácí knihovně.

petra.kosiky
02.04.2021 5 z 5

A kdyby bylo hvězdiček 10, dám všechny....

kristyn3833
30.03.2021 5 z 5

Řekla bych, že lidé se dělí na dvě strany, kdo tuto knihu milují a naopak. Řadím se k straně číslo jedna. Dlouho jsem knihu nechávala ležet v knihovně a věnovala se jiným knihám, ale nakonec jsem na ni koukala tak dlouho, až jsem ji vzala do ruky a během jednoho večera přečetla. Kniha ve mne něco zanechala, jako každé kvalitně napsané dílo. Sama si pod určitými věcmi představuji vlastní myšlenky, a to je na tom to nejlepší. Až budu starší a budu ji číst znovu je mi jasné, že můj pohled a názory budou opět jiné.
Nemohu říct nic víc, než doporučuji

icezero
28.03.2021 3 z 5

pro mě klasika ke které jsem se dostal až v dospělosti, nebo si nepamatuji, že bych ji jako dítě četl. Snad i proto mi některé části přišly až příliš pro děti - nejspíš už nemám zrovna moc dětské uvažování. Ale zase je pravda, že si v příbězích Prince každý najde to své

Michaela_Jir
25.03.2021 5 z 5

Klasika, kterou si ráda přečtu několikrát do roka :-).

diana1217
24.03.2021 5 z 5

Velice krásný příběh, u kterého jsem dokonce brečela.

Knihomollla
23.03.2021 5 z 5

Už teď vím, že až knihu otevřu za několik let, bude úplně jiná. Je to příběh který se mění společně s věkem a zkušenostmi. Řekla bych, že je dokonce magický. Doporučuji všem živým tvorům.

Tejuna
23.03.2021 5 z 5

Už teď vím, že se k této knize budu vracet celý život . Nevěřila bych, že v dětské knize o 100 stranách najdu tolik životních mouder. U příběhu jsem se usmívala, ale i brečela. Pralo se ve mě spoustu pocitů. Kniha by se mi líbila určitě i v dětství, ale nedokázala bych ji ocenit tak jako teď. Úžasné!!

Nel9
21.03.2021 5 z 5

Pamatuji si, jak jsem knihu milovala jako dítě, díky jasnému ději a krásným ilustracím. S postupem času však knihu vnímám pokaždé jinak a cítím, že jde o něco jiného než jen pohádku pro děti. Každým dalším přečtením se snažím dopátrat autorova záměru, ale i nacházet v knize vlastní interpretace. I jako dospělý člověk ji stále čtu a obdivuji!

Natty1233
20.03.2021 5 z 5

Kniha byla velmi lehká na přečtení, motiv a myšlenka obsahu se mi velmi líbila. Původně jsem ji četla k maturitě a měla ji přečtenou během chvilky.

Ishir
20.03.2021 3 z 5

Pohádka.

Anastazie0810
19.03.2021 5 z 5

Kniha, která uchvátila tolik srdcí. Neznám snad nikoho, kdo by ji minimálně jednou nečetl. věřím tomu, že přežije další a další generace. Četla jsem tuto knihu víckrát a vždy jsem v ní našla něco nového. Klasika jak má být.

barb_B
17.03.2021 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Četla jsem ji cca dva roky zpět, a přesto ji mám stále v paměti. DOPORUČUJI!!!

Olivaaa
16.03.2021

Kniha vypráví o pilotovy, který havaroval s letadlem v poušti. Na poušti najde malého človíčka jménem malý princ. Ten přišel z planety 602. Když přišel malý princ za pilotem chtěl aby mu nakreslil beránka. Tak pilot začal kreslit beránka.Nakreslil prvního beranka malý princ říkal ale ten je nemocný a potom nakreslil druhýho ale to nebyl beranek to byl beran a potom nakreslil třetího a ten byl zase moc starý a ctvrtý byla jenom krabice s třemi dírami a pilot řekl: beránek je uvnitř, tuto knihu bych ohodnotil 4* protože se mi moc líbil děj a ilustrace