Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16440 16440

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

Hani77
14.03.2021 4 z 5

K Malému princi jsem se poprvé odhodlala až v dospělosti díky ČV. Překvapilo mě, jak rychle a dobře se to čte, ale na plný počet * to u mě není.

ČV 2.místo žebříčku 50 nejčtenějších knih

mrsterezz
11.03.2021 5 z 5

Do této knihy jsem zamilovala již před mnoha lety, a pravděpodobně semnou projde zbytkem života. Nevím, co víc je potřeba psát. Prostě nádhera.

Lůca22
08.03.2021 5 z 5

K této knize netřeba nic psát.. Každý si najde své a přesto při každém dalším čtení je to něco krapet jiné.. ale vždy to,co je zrovna potřeba slyšet

Petratra
06.03.2021 5 z 5

Nádherná kniha. Přijde mi však, že to je spíš pohádka pro dospělé. Dostala jsem ji v dětství od ředitele ZŠ s věnováním za recitační soutěž Pražské vajíčko. Ale tenkrát jsem tomu nějak nerozumněla...

Jůšo
04.03.2021 5 z 5

Tahle pohádka mi přirostla k srdci, což je maličko vtipné, protože jsem ji jako malá neměla příliš ráda. Působila na mě pochmurným dojmem. Nejspíš proto, že se Malý princ na své planetce musel cítit osamělý, a také kvůli tomu, jak končí. Teď s odstupem času v Malém princi ale vidím něco kouzelného. Je opravdu zajímavé, jak rozdílný dojem může stejný příběh zanechat s odstupem několika let.

Michelline
27.02.2021

Krásny darček od kamarátky, kniha s netradičným príbehom, ktorý je možné (a nutné!!) prečítať niekoľkokrát za život keďže sa plynutím času mení naše myslenie a teda aj jeho chápanie.

katerina.marko
26.02.2021 1 z 5

Přečteno v rámci maturitní četby. Nic pro mě teda

Čtvrtek12.
26.02.2021 5 z 5

Pamatuji si, že jako malé mi v pokojíčku viselo pár zarámovaných obrazů okopírovaných z knihy o malém princi. Ani mě tolik nezajímal příběh, jako ty ilustrace. Milovala jsem exotické baobaby prorostlé malou planetkou nebo malého prince stojícího ikonicky ve svém plášti. A dlouhou dobu jsem příběh považovala za něco, čemu nerozumím, a co mě nezajímá. Přišel však den, kdy jsem si knihu vybrala k maturitě a začala se zabývat vším, čemu jsem prvně nerozuměla. A byla jsem opravdu překvapena kolik tak obsahově krátká kniha může skrývat zajímavých myšlenek a skutečností. Jejich nalézání mě velice bavilo a myslím, že mě i nadále bavit bude.

Lily189
25.02.2021 5 z 5

Myslím si že tohle je jedna z těch knih, kterou, když přečtete jako dítě, jako dospělý člověk a jako starý člověk, vždycky v ní najdete něco nového, nějakou novou myšlenku. To se mi na této knize líbí nejvíc. Alespoň 1× za 3 roky se k ní vracím a ještě mě nepřestává udivovat, kolik nových významů v ní s každým čtením nacházím.

s1ombrehimawari
21.02.2021 5 z 5

Stále je tam, co objevovat, ale pamatuji si, že když jsem to četla poprvé, že se mi to líbilo víc, což mě trochu zklamalo. Asi budu jedna z mála, když jsem to mnohem víc dokázala ocenit ve čtrnácti než teď. Nemůžu se zbavit jakéhosi pocitu, že princ není tak vznešená a líbezná postava, nebo aspoň teď už se mi to tak vůbec nezdá. Rozhodně tahle debata by byla na dýl, ale není princ ke svému okolí jaksi neomalený? Pokud jsem to pochopila správně, on reprezentuje dětství, ale je v tom případě ten konec adekvátní jeho problémům a věku? Symbolizoval odchod t planety hledání smyslu života?

zdenaR
21.02.2021 5 z 5

Opět jednou Malého prince pro zlepšení nálady.
Tentokrát jsem si poslechla audio - velmi příjemné.
Přesto preferuji listovat v knize - četba mi dává víc než poslech. Nadstavbou jsou i ilustrace (vydání z roku 1977, které mám v knihovně, mám moc ráda)

Krchnaida
21.02.2021

Malého prince jsem přečetla hlavně ze zvědavosti, protože knihu skoro každý vychvaluje. Ano, svou hloubku to jistě má, ale zas až tak mě to nenadchlo.

PoetickaM
20.02.2021 5 z 5

Celoživotní pravda "správně vidíme jen srdcem. Co je důležité je očím neviditelné "

az007
19.02.2021 5 z 5

Miluju ji, víc k ní není, co dodat. Snad jen, že by ji měl znám každý člověk a neměla by chybět v žádné domácí knihovně.

LenkaDv
19.02.2021 1 z 5

Tuto knihu jsem četla v dětství a myslela jsem si, že teď je ta správná doba se k ní vrátit a přečíst si ji znovu. Celou dobu jsem čekala, kdy přijde ten AHA moment, ten okamžik, kdy se tato kniha dotkne mé duše. A nepřišlo nic. Pro mě existuje mnoho skvělých knih, které ve mě nechaly hluboký dojem, tato mezi ně však nepatří, bohužel.

anysekhel
18.02.2021 4 z 5

Číst po tolika letech, kdy jsem naposledy četla jako dítě. Úžasné. Ale neřekla bych že by měla být povinnou četbou ve škole. S odstupem času nabere jiný rozměr a dětským okem mě tolik nezaujala, jako když čtu nyní.

Volpe
17.02.2021 5 z 5

Dětská kniha, ve které snad žádná věta nemá pouze jeden význam.

Lexa123
16.02.2021 5 z 5

Knížku jsem se rozhodla přečíst kvůli povinné četbě. Vůbec jsem nečekala jak se do ní zaberu a během chvilky jsem ji už měla dočtenou. Je to sice napsaná jako kniha pro děti. Ale rozhodně zaujme svou úvahou a činnostech dnešních dospělých lidí a jejich uvážování nad tím, co dělají a jak nad tím smýšlí. Určitě mám v plánu si ji znova přečíst. Doporučuji ji přečíst úplně všem. Ikdyž nad tím člověk pochybuje, že je to pohádka pro děti, pohltí vás svými myšlenkovými pochody a filozofickým uvažováním o smyslu nad tím co děláme.

Daura
14.02.2021 5 z 5

Moc krásne čítanie, vždy pohladí dušu.

Pralinka1910
13.02.2021

Malý princ se mi hluboko zapsal do paměti. Ještě dnes si vybavim ten pocit, když jsme to ve třídě docetli. Hořkost. Jako když ve společnosti někdo řekne vtip, všichni se smějí, jen vám unikne pointa. Měla jsem se tenkrát obrátit na svého sečtelého tatínka - určitě by mi to vysvětlil. Ovšem mé desetileté, značně vzdorovite já, si to vysvětlilo po svém: autor se těsně před napsáním zbláznil a v tiskárně si toho nevšimli a tak to otiskli špatně./to jsem si opravdu myslela/.
Mé dnešní já by mohlo zavolat domu a zeptat se..., ale rodiče by dnes taková otázka jistě vyděsila a mohli by pojmout obavu, ze se o mne pokouší, ne úplně typicky, akutní covid.
Vedle těch, kteří jsou z knížky nadšeni, si připadám jako ojetý Trabant vedle nablyskaneho BMW. Možná jednou pomine ten hořký pocit z dětství a dám knížce druhou šanci.