Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16449 16449

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

Hmrazulka414
12.02.2021 5 z 5

Knihu jsem četal kdysi jako mladá a teď jsem se k ní vrátila. Nemá chybu a má nám stále co říct, věci které jsem kdysi nevnímala, tak mě nyní utkvěly v paměti a zase knihu vídím v jiném světle. Doporučuju.. a určitě se k ní ještě vrátím.

HappyLu
11.02.2021 5 z 5

Nádherná knížka plná životní moudrosti podána, tak že nejen děti, ale dospělí si mohou vzít ponaučení a žít lehčeji.

LadyCotton
10.02.2021 4 z 5

Přiznám se, že moc nechápu proč je to povinná četba už na základní škole. Na ZŠ mne kniha nebavila, dnes jsem pochopila proč - pro dětského čtenáře je to relativně těžká kniha ("filozofující").
Věřím, že každý dospělý si knihu vychutná.
Vřele mohu doporučit vydání & nový překlad od nakl. Rybka Publishers - je to v původní úpravě, v souladu s přáním a uměleckým záměrem autora (vč. jeho vlastních kreseb).

PospecBrno
10.02.2021 4 z 5

na chuť jsem jí přišla, tak v pětadvaceti, teď za mnou byl třináctiletý synovec, kroutil hlavou, prý povinná četba, jestli by si nemohl raději přečíst něco o Kobe Bryantovi...takže tak, slona, co sežral had, necháme na jindy

Arkagas
07.02.2021 5 z 5

Kdo by neznal Malého prince.. Kniha, ke které se vracím pravidelně, tentokrát mi ji předčítala dcera a bylo to tak krásnéé. Miluju, když někdo předčítá a tady jsme byly spokojené obě, Stelli že se jedná o krátkou knížku a já, že se k ní zase vracím. Malého prince buď milujete, nebo Vám nic neříká, jiná cesta tu prý není. Ale já jsem někde uprostřed, nejsem nějaký zarytý fanda, ale ke knize se vracím ráda.

katy211
07.02.2021 5 z 5

Skvělá knížka, která ve vás zanechá stopu a radi se k ní budete vracet A možná se i začnete jinak dívat na svět.

Blondebookdevil
04.02.2021 5 z 5

Asi se nemusím moc rozepisovat o tom, jak je tahle novelka úžasná a nadčasová. Nemusím ji ani obhajovat, protože ten, kdo se v ní chce najít, tak to už dávno udělal a miluje ji. Tak jako já. Četla jsem ji několikrát a pokaždé mě dojme něčím jiným. Jediné, co mohu ještě udělat, je přečíst si ji v různých jazycích a posbírat různá vydání...

MilanCFC
04.02.2021 5 z 5

Úžasná knížečka s úžasnými kresbami, úplná zásobárna opravdu zajímavých myšlenek. Jsem rád, že jsem se k Malému princi vrátil v pokročilejším věku. Neříkám, že to není pro děti, ale nyní to "chutná" jaksi jinak :-) V této knize skutečně nebylo špatného řádku. Dokonalost.

Calwen89
03.02.2021 5 z 5

Je to jedna z těch knih, která ve vás zanechá stopu. Budete si ji pamatovat.

"Nakresli mi beránka..."

Jara.v
03.02.2021 5 z 5

Kniha, kterou by si měl přečíst každý dospělý. Teprve až člověk vyroste, tak z této knihy pochopí, že svět očima dětí je mnohem bohatší, a důležité věci z pohledu dospělého se stávají malichernými.

Josh
01.02.2021 5 z 5

Malý princ nebyl kniha pro mne jako malé dítě. Zda jiní malí berou, brali nebo budou mít příběh za něco víc než povídání kluka s liškou nebo růží to nevím. V každém případě se mi doteď nelíbily knihy s obvyklou grafikou a až Markéta Vydrová (díky jiné knize) mne k ní svým vydáním přivedla. Protože její ilustrace a „dospělý“ příběh je kombinace, kterou je škoda si nechat ujít. Proč?

Protože každý dospělý má snít, ale už má také své bolesti, každý dospělý si má přát, ale také už má seznam „nesplnitelné“, protože každý dospělý má věřit, ale také už není moc čemu a komu…. Každý dospělý se s touto knihou může „vrátit“ do dětství a zase být malý…. Spolu s princem:o))

EvikU.
31.01.2021 5 z 5

Tak jsem se konečně dostala znovu k Malému princi. Četla jsem ji na základce a nic se nekonalo. Tak nudná kniha. Co jako? Proč si to přečíst. A o čem vlastně byla, vždyť nebyla o ničem. Žádný pořádný děj.

Zato dnes : jak jsem ji tak dlouho mohla ignorovat? Není to pohádka. Je to filozofické zamyšlení nad životem, nad přátelstvím, nad láskou, nad smrtí, nad tím, co je v životě důležité. Nečetla jsem ji naposledy. Je krátká a dokonalá.

Jitty82
30.01.2021 5 z 5

Má sbírka se rozrostla o unikátní rukou psané vydání, které má nevídanou podobu.

Malý princ je nádherný příběh o dětství, lidství, hodnotách, přátelství, lásce, strachu a naději.

Učení lišky je krásné a poetické - prozrazuje Malému princi, jak vzniká blízkost, jak vnímáme jedinečnost druhého člověka pro nás a co pro nás může znamenat vytvořit si pouto k někomu blízkému.

"Chceš-li přítele... Musíš být hodně trpělivý... Sedneš si nejprve kousek ode mne... Já se budu na tebe po očku dívat, ale ty nebudeš nic říkat. Řeč je pramenem nedorozumění. Každý den si však budeš moci sednout trochu blíž."

"Správně vidíme jen srdcem."

"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."

Nepochybně jedna z nejkouzelnějších a nejkrásnějších knih, jakou jsem kdy četla ❤️

Malý princ nás učí, jak správně růst.

Raislin
26.01.2021 5 z 5

Moje úplně nejoblíbenější kniha od mládí. Vždycky se k ní jednou za čas vrátím!!! Prostě srdeční záležitost. Jednoznačně stojí za přečtení!!!

Marfiel
26.01.2021 5 z 5

Subtilní, křehké, fantazijní i poučné vyprávění... Co oči nevidí, srdce cítí... Dalo by se o této krásné knížce napsat mnoho věcí. Tak snad jen, že nás ten malý človíček učí trpělivosti a pokoře a schopnosti rozeznávat věci pomíjivé od trvalých...Pro někoho nicneříkající banality, pro jiné hluboký zážitek. Přikláním se k té druhé skupině.

Terulilinka

Moje srdcovka.

DědaMráz
25.01.2021 5 z 5

Rozhodně to není dětská knížka a jako povinná četba na základce s velkým otazníkem, ale jinak za 95%.

Usire
25.01.2021 5 z 5

Četl jsem tuto knihu mnohokrát (naštěstí je poměrně útlá) a pokaždé ji vnímám jinak. Psychologický přesah je neoddiskutovatelný, což mnoho knih v dnešní době se snaží vytvořit uměle a vůbec se jim to nedaří.

kopeceli
23.01.2021 5 z 5

Jako dítě jsem ji neměla ráda a vůbec jsem nechápala, o co jde. Vadila mi neustále omílaná vtěrka liška. V dospělosti jsem objevila Exupéryho Citadelu a pak dočetla vše, co u nás od něho vyšlo, i Malého prince. A četla jsem úplně jinou knihu! Dodnes ji nepovažuji za dětskou a mé děti na její čtení čekají. Pro mne patří s Citadelou ke knihám, které bych si vzala na pustý ostrov.

IlonaP.
21.01.2021 5 z 5

Klasika světové literatury, opakované se k ní vracím a dále budu.