Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16449 16449

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

LintuShelly
21.01.2021 5 z 5

Čím více ji čtu, tím více ji miluji.

Marxt5
20.01.2021 5 z 5

Výborná kniha. Četl jsem ji dvakrát, podruhé na mě, jako asi na většinu čtenářů, zapůsobila více.
Spousta zamyšlení nad moderní společností, její nesmyslností.
Rozhodně doporučuji.

Pája89
19.01.2021 5 z 5

Kniha, kterou musíte číst pomalu a číst mezi řády. Nutí k zamyšlení. Doporučuji přečíst opravdu každému.

ladyka
19.01.2021 5 z 5

K této kultovní knize jsem se pořádně dostala až teď v rámci ČV, byť mi "princ" kolikrát prošel rukama..Určitě donutí k zamyšlení a určitě to není na jedno rychlé přečtení, takže se k ní jistě někdy vrátím. Jiný než plný počet dát ani nemohu.

Lucuschka
18.01.2021 1 z 5

Rozhodně nedoporučuji číst, pokud máte smutnou až depresivní náladu.
Rozhodně se nejedná o knihu pro děti nebo možná pouze pro děti, protože ji nepochopí do hloubky.
Rozhodně by měli číst pouze vyrovnaní a šťastní jedinci, protože ty snad po přečtení tato kniha nezasáhne tolik.
Rozhodně plná myšlenek, které jsou však natolik smutné až depresivní, že je nelze strávit v jednom okamžiku, ale postupným rozmýšlením a přemýšlením.
Rozhodně doporučuji přečíst, pokud nemáte o čem přemýšlet.
Rozhodně nedoporučuji číst opakovaně v krátkém časovém horizontu, pokud nejste masichista.

pocketka
18.01.2021 1 z 5

Nejvíce přeceňovaná kniha co znám. Přinutila jsem se k ní jen díky čtenářské výzvy zde na Databázi. To, že je kniha pro čtenáře od 7 let je úplný omyl. Chápu, proč jsou někteří o Malém princi schopni vést hodinové rozhovory, jak rozebírají, "co tím chtěl básník říci", jak v knize hledají skryté pravdy a moudrosti. Já holt k těmto lidem nepatřím. Kniha se mi nelíbí a nelíbí se mi ten humbuk kolem. Jediné, za co dávám hvězdičku, je namluvení audioknihy panem Preissem.

pajii1
17.01.2021 5 z 5

,,Správně vidíme jen srdcem." ♥

Phoenix16.cz
15.01.2021 4 z 5

Zajímavý příběh, ke kterému jsem se dostala až mnoho let po studiích. Ano, už je mi jasné, proč tuto knihu všichni tak rádi analyzují a hledají v ní všechno možné i nemožné. Ona k tomu prostě vybízí každým řádkem.

ElikaS
14.01.2021 5 z 5

Tahle knížka je moje srdcovka. Pamatuji si, když jsem ji slyšela poprvé jako dítě, ještě na audiokazetě. A tenkrát se mi vůbec nelíbila. Přišla mi celá taková smutná a zvláštní. Později jsem ji četla až k maturitě a od té doby na ní nedám dopustit. A patří mezi to nejhezčí, co jsem kdy četla. Ta knížka je neskutečně jemná, milá, dojemná a s hlubokými myšlenkami. A i přes smutné vyznění na mě působí vlastně hrozně optimisticky a výdycky mi zvedne náladu. Když jsem ji četla letos přemýšlela jsem do jakého žánru ji vůbec zařadit a zjistila jsem, že vlastně vůbec netuším, protože je naprosto nezařaditelná a přesto nobo možná právě proto nádherná.

senbja
14.01.2021 5 z 5

Tajuplná, poetická, plná moudrosti.

Peter74

Super kniha nielen obsahovo,
ale aj ilustráciami autora.
Vrelo odporúčam prečítať.

Pelerine
13.01.2021 5 z 5

aneb, když ho miluješ, není co řešit...četla jsem česky, četla jsem v originále, viděla film, dokumenty atd. atd. Je v něm spousta krásy, i když v mém životě nesehrál vždy příjemnou roli. :)

uminaa
13.01.2021 5 z 5

Jedna z najkrajších kníh sveta. Malá veľkosťou a obrovská myšlienkou.

sandratea
13.01.2021 5 z 5

Legenda, která se stále dobře čte a je čím dál aktuálnější.

Bethanee
11.01.2021 5 z 5

Nádherná kniha s krásnými ilustracemi pro ty, kdo nezapomněli, že taky byli dětmi.

michaella03
10.01.2021 4 z 5

Když jsem ji četla poprvé, vnímala jsem ji opravdu jen jako pohádku - Malý princ se nakonec hezky vrátil na svou planetku a byl šťastný. Avšak teď, po několika letech, ve mně zanechala po dočtení takovou... prázdnotu. Jak krásný bylo číst a chápat jako dítě.
Na konci mě i slzy zradily :D. Knížka je plná hlubokých myšlenek a mouder. Už se těším, až si ji za pár let (?) přečtu znovu.

HloupýHonza
10.01.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetl až jako dospělý, což beru, jako velké pozitivum, poněvadž jako malý bych tuto knihu asi moc nepochopil, což by byla velká škoda, kniha je celkem komplikovaně napsaná a zcela hodnotná, tudíž nálepka "dětská kniha" je zjednodušující. Kniha je opravdu moc krásná, s hezkými myšlenkami, propletenými symbolikou a metaforami. Velmi dojemná kniha.

ReziEngli
07.01.2021 3 z 5

Tak dočteno a bohužel z ní nejsem tak nadšená jako spousta jiných okolo. Nevím, jestli to bylo přehnaným očekáváním založeným na obrovské vlně pozitivních ohlasů, nebo je to věkem, ale nepřišla mi tak skvělá, jako jiným. Ani jsem u ní necítila nějaké zvláštní pocity, spíše mě celou dobu nudila. Asi jsem špatný knihomol že neskáču z Prince do stropu nadšením, ale pro mě tahle kniha fakt ne. Možná mu v budoucnu zkusím dát ještě jednou šanci.

VladimíraP
06.01.2021 3 z 5

Celkem hezký příběh, nicméně má až moc velkou reklamu, asi to mě krotí v hodnocení. Čekala jsem víc..

Ryšava
06.01.2021 5 z 5

Když jsem tuhle knihu četla poprvé před pěti lety, tak jsem si říkala, že až moc přeceňovaná. Nechápala jsem, co na ní všichni vidí.... Teď jsem si knihu poslechla a líbila se mi více, než když jsem si ji četla. v knížce jsem si našla svoji pravdu =)