Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16449 16449

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

kristyna.havlov
06.01.2021 5 z 5

Nejoblibenejsi kniha. Rada se k ni vracim a postupem casu v ni najdu veci, kterych jsem si predtim nevsimla. Jsou tam krasne zivotni situace, citaty. Nevim jak jinak knihu ohodnotit nez jen ze je opravdu NEOBYCEJNA.

Liana
05.01.2021 3 z 5

Nemôžem si pomôcť, ale mňa tento príbeh až tak úplne neberie. Je pekný a má hlboké myšlienky, ale proste nie je to moja šálka kávy. Čo už. 100 ľudí, 100 chutí.

lost.in.books
05.01.2021 5 z 5

Hodnocení: Malého prince jsem četla jako součást letošní povinné četby,už nějaký ten pátek jsem si chtěla tuto knihu přečíst a udělala jsem dobře.
Kniha mě ihned po otevření okouzlila krásnými a roztomilými ilustracemi, já mám pro roztomilé věci prostě slabost a v této knize mě velice potěšily.
Knihu jsem měla přečtenou za jeden den, četlo se to velice rychle i díky ilustracím ,ale zároveň mě knihy nabádala k tomu, abych si neustále kladla různé otázky a přemýšlela na různými věcmi. Moc jsem si oblíbila i samotného malého prince,strašně mi přirostl k srdci a konec knihy mě dohnal k pár slzám.
Kniha byla plná zajímavých myšlenek a krásných citátů,které se mi neskutečně zalíbily. Knihu jsem četla poprvé a myslím,že jsem udělala dobře, protože dříve by člověk nerozuměl těm krásným myšlenkám.
Kniha mi přirostla k srdci a malý princ ho tam bude mít vždy také,určitě se plánuji v budoucnu ke knížce vrátit. Byla to jedna z nejlepších knih co se povinné četby týče a mohu ji všem jen a jen doporučit.

VeruMalfoy
05.01.2021 5 z 5

Na téhle knize se mi líbí fakt, že ať ji čtěte jako malý (neboli vám ji někdo čte) či jako dospělý, pokaždé jí porozumíte zcela jiným způsobem a povšimněte si v ní nových, jiných věcí a zajímavostí. Rozhodně patří mezi mé oblíbené knihy.

DancerAnnBooks
04.01.2021 4 z 5

Je to takové zvláštní čtení, ale i přes to se mi to četlo rychle. Spoustě lidem, které znám a tuto knihu četli, se moc nelíbila, ale mně to nepřišlo tak strašné :D. Samozřejmě jsem četla i lepší knihy, ale taky i horší, proto ji hodnotím 4/5.

Nikol1212
04.01.2021 2 z 5

Zvláštní kniha na kterou si zatím neumím udělat názor. Možná jsem od této “vyhlášené” knížky čekala více. Přečetla jsem ji za 2 hodiny a velký dojem ve mě bohužel nezanechala.

RHorse
04.01.2021 5 z 5

To se neochodí, jak by řekl Cimrman. Po každém přečtení najdu něco nového :-)

Lejčís
04.01.2021 5 z 5

Kniha, kterou by si měl skutečně přečíst každý!

Sabinasig

Oblíbená kniha!

Radunnie
03.01.2021 5 z 5

Malého prince jsem četla kdysi na střední škole a po zaklapnutí knížky jsem si říkala: "dobrý, no, a proč jsou z toho lidi tak vedle?!"
Teď, kdy mi táhne na čtyřicítku, teprve začínám oceňovat její křehkou krásu a moudrost. Malý princ není pohádka, je to krásný, dojemný příběh, který ocení všichni, kteří si v životě něco prožili.

misa.lemperova
03.01.2021 5 z 5

Malý princ je moje láska. Miluju všechny ty myšlenky, které v knize nacházím. Ale chápu, že se každému nelíbí. Z vlastní zkušenosti vím, že se k této knize musí dospět. Já jsem byla nucena číst ji na prvním stupni základní školy, v tom věku mi absolutně nic neříkala, přišlo mi to jako hrozná blbost a nesnášela jsem, že ji musím číst. Až když jsem se po cca 15 letech rozhodla dát jí druhou šanci, konečně jsem pochopila a nelitovala jsem. Patří teď k mým nejoblíbenějším knihám a nedám na ni dopustit :-)

jirijanovotny
02.01.2021 4 z 5

Vidím, že je tu komentářů a hodnocení více než dost. Jak to, že má tato kniha méně %, než třeba Harry Potter (tajemná komnata)?
Když porovnám informace z databáze knih, tak na počet přečtení jsou na tom skoro stejně (Harry prohrává relativně o kousek), na počet komentářů ale vede princ. Přijde mi zvláštní, že Harryho komentuje 3 % lidí a prince 8 %. Je snad Harry těžší na pochopení? Na shrnutí děje? Nebo je to celé jen o počtu stran? Že by s větším počtem stran klesala chuť lidí komentovat? To si odpovězte sami, já to nevím.
Obě knihy jsou určené dětem a jsou milované dospělými. Obě jsou hodnoceny lépe, než si zaslouží a obě kašlou na logiku... ne, to poslední není pravda. Malý princ je ucelený a vnitřně konzistentní. To o světě Harryho Pottera rozhodně říct nelze.
Kdybych však měl vybrat pro dítě knihu na čtení, tak Malý princ je jedním z favoritů. Harry by to nebyl. A nejde jen o délku.
Ani jednu bych však nedával do povinné četby. Malého prince proto, aby nucené čtení neodradilo ty, kteří si ho jednou rádi přečtou dobrovolně. A Harryho Pottera... no ten tam nemá co dělat :)

Kefidlo
02.01.2021 2 z 5

Trochu moc přeceňované....( Nedočteno )

LussyP
01.01.2021 3 z 5

Malého prince jsem četla poprvé až teď, ve svých 22 letech, důvodů jsem měla mnoho, jedním z nich bylo to, jak knihu všude všichni chválí, nechávají si tetovat obrázky, citáty... K činu mě ovšem přivedl až čtenářský klub.
Teď už ke knize... Bohužel, nesdílím všeobecné nadšení. Věřím, že si zde každý najde svoje, věřím taky tomu, že stačí jen jiný rozmar, věk, zkušenosti aby si knihu vyložil jinak. Ale že bych ji někdy měla číst znovu? Rozhodně ne. Vlastně mě ani moc nebavila, prostě nenadchne neurazí. Co se týče filosofie, mám radši autory, jako je Albert Camus. Takže jdu proti proudu, ale za mě nic moc.

Irsaf
01.01.2021 3 z 5

Tak jsem si konečně přečetla tu tuze vychalovanou knihu a vůbec teda nechápu to nadšení...

Storman
31.12.2020 5 z 5

Moje oblíbená knížka s krásným jednoduchým příběhem

takana
30.12.2020 5 z 5

Hezká knížka.

Elion
30.12.2020 5 z 5

Krásná kniha. Četla jsem ji jako dítě a letos se k ní vrátila a konečně jsem pochopila vše co jsem jako malá nedokázala. Tato kniha má své kouzlo v každém věku.

stopař
29.12.2020 5 z 5

Nádherná kniha jejíž poselství se až v mé dospělosti dotklo mého srdce.....

Jehumaja
23.12.2020 5 z 5

Roztomilé a velmi, velmi pravdivé.