Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16449 16449

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

Adamus014
11.10.2020 5 z 5

(SPOILER) -Tato kniha vypráví o malým princovy a dalších věcech, jako třeba růži a ta si stále stěžuje, a to malýmu princovy jenom trápý mysl.
-Překvapilo mě, že princův názor na stížnosti růže je zajímaví a že hned na začátku mně kniha zaujala.
-Nejvíce mně zaujalo že v nějakém roce se tato kniha stala opravdu známá a dnes jí znají všichni. Ke knize sice nodostanete náramek ,který funguje tak, že když ho mete na levé ruce tak jste si dnes neztěžovali, ale když si ho dáte na pravou ruku to znamená že dneska jste si stěžovaly. Princip je aby jste si prostě neztěžovali. Celá kniha je hrozně zvláštně napsaná,a těžko se čte.Také mně zaujalo že malý princ mněl svojí vlastní planetku.
-Tuto knihu doporučuji, protože by vám mohla opravdu zaujat svím příběhema celým dějem ,který se v knize odehrává.
Kniha je skvělá

Pavliczech
08.10.2020 5 z 5

Tak dlouho mě lákala a já ji neoprávněně podceňoval. Její hloubka je až překvapující a věřím, že jsem ji nečetl naposledy. Je mnoho jejích částií, co přinutili mě přemýšlet. Za všechny pak jedna poplatná zejména dnešní zrychlené době “ Lidé už nemají čas, aby něco poznávali. Kupují u obchodníků věci hotové. Ale poněvadž přátelé nejsou na prodej, nemají přátel. “

Leila_05
08.10.2020 4 z 5

Tohle je knížka, která mě vůbec nelákala. Už ani nevím, jak jsem se ke knížce dostala, ale musím říct, že nelituji. Četla jsem jí mnohokrát, ráda se k té knížce vracím.
Před přečtením knížky jsem si myslela, že Malý princ bude hrozně maličký. Měla jsem trošku jinou představivost.
Moc hezky napsaný.

plomusujonak
07.10.2020 5 z 5

Malý princ. Tato kniha, ačkoli je velmi krátká, je plná různých důležitých životních poznatků, ze kterých si každý čtenář může najít svůj oblíbený nebo ten, který ho nějakým způsobem oslovil. Nějakou dobu po dočtení této knihy jsem vůbec nevěděl, jak ji ohodnotit, to se však změnilo poté, co jsem našel v jiné knize citaci právě z této knihy. Zajímavé je, že se v knize Malý princ opakují třeba na koncích kapitol stejné nebo obdobné věty, aby zdůraznily nějakou podstatnou informaci. Tato knížka je ve všech ohledech velice krásná a není ji třeba doplňovat.

Hazel
04.10.2020 5 z 5

Pokaždé když jí čtu tak mě dá něco nového

PeM
02.10.2020 odpad!

Tuhle knihu jsem neměla ráda už jako dítě - nepochopila jsem to. Nemám ji ráda ani teď, haló okolo této knihy jde mimo mě....

osip667
29.09.2020 3 z 5

Dle mého názoru velice nadhodnocená kniha.

kokusa
27.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Všichni dospěláci v mém okolí tuto knihu četli až jako dospělí, protože Malého Prince jak děti nepochopili. Já jsem knihu přečetla v jedenácti letech. Osobně si myslím, že mi stačilo přečíst si ji jednou za život. Příběh byl hodně k zamyšlení a byla to jedna z knih ke ketré jsem se každý večer ráda vracela, abych si přečetla další kapitoly. Musím říct, že fantasy mám radši, ale tohle je prostě klasika!
Upřímně se, ale ani nedivím, že většina lidí tuto knížku četla až v dopělosti (že je to napsané spíš pro dospělé) pan De Saint-Exupéry si toho před napsaním knihy dost vytrpěl, takže se ani endivím.
Za mě je to prostě dobrá kniha a doporučuji přečist!

LillyM.
06.09.2020 5 z 5

Na pohled složitá kniha, ale je jen složité pochopit, že člověk v čemkoliv hledá něco víc. Smutný příběh, který mi vehnal slzy do očí. Láska, lidská krása, radost. Všichni si myslíme, že tohle někdy poznáme. Ale co bude s těmi, kteří tohle nepoznají?

Terezka05
06.09.2020 2 z 5

Na to, že je psaná jako pohádka tak pro děti těžce pochopitelná. Nepůsobila na mě tak, jak je všemi vychvalovaná.

PohadkyNovyVek
05.09.2020 5 z 5

Nejčastěji hodnocená kniha zde na Databázi knih.cz - Jsem rád. Ač si myslím, že svou zadumaností a melancholií je dětem přístupná spíš výjimečně; její myšlenky i atmosféru docení především dospělá duše, přestože jde o pohádku. Autor si zde krásně hrál (viz zapojení kresby do textu ala hádanka s kloboukem v hadovi). Krásná kniha, které opakovaně obohatí při každém návratu k ní!

GeRaltzRiVie01
30.08.2020 4 z 5

Klasika mého dětství, která mě i dnes dokáže rozesmutnit.

inachisio
30.08.2020 5 z 5

Není divu, že je tato velice chytrá knížka celosvětově tak uznávaná a oblíbená. Hemží se to v ní velice chytrými, mnohdy dojemnými a hlavně pravdivými postřehy a nápady a já jsem po dočtemí měla opravdu dobrý pocit. Krásná, milá, do duše mluvící knížka, na jejíž popis mě stále dokola napadá slovo chytrá. Opravdu chytrá. Úžasné je, že je to spíše dětská knížka, ale zalíbení v ní najde i většina dospělých.

Annettas
29.08.2020 5 z 5

Krásná kniha

Nathalinkaa
27.08.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila.
Už dlouho jsem si ji chtěla přečíst.
Jsou tam moc pěkné myšlenky.

VéjaTarabová
25.08.2020 5 z 5

MILUJI tu knihu! Malý prince je prostě určen pro každou věkovou kategorii a každý si v něm najde to své. Tento příběh můžu číst stokrát a stejně zde pokaždé objevím něco nového. Nádherně popsané myšlenky dítěte.

Tebby
21.08.2020 4 z 5

Krásný příběh, který bych asi ale jako dítě nepochopila.

Johanečkaa
17.08.2020 5 z 5

Krásně psaná knížka k zamyšlení, když jsem byla menší, maminka mi ji četla před spaním, později jsem si ji přečetla ještě jednou.

Verunka926
15.08.2020 3 z 5

Je to opravdu moc pěkná knížka, ale mě nenadchla tak moc jako ostatní. Čtivá ale byla, to popřít nemůžu.

Jrsnbl
13.08.2020 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek, kterou jsem kdy četl. Celou dobu jsem se u čtení usmíval.