Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16449 16449

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

Jaňula08
21.06.2020

Sama bych dílo nazvala pohádkou, ale donutila mne hodně přemýšlet, proto přidávám přívlastek filozofická. Nevím, zdali bych ji doporučila dětem či dospělým. Je to napsáno tak, že si v tom každý najde své zamyšlení a taky se v něm sám najde. Tato pohádka se mi četla opravdu rychle. Jelikož knížka obsahuje zamyšlení, nemůžete ji přečíst na ,,jeden zátah“. Líbilo se mi, jak Exúpery dokázal báječně vměstnat dva odlišné názory dvou různých věkových skupin. Proto, když tuto knížku bude číst dospělý, tak se předpokládám, bude ztotožňovat s některými skutečnostmi, ale naopak sám zavzpomíná na dětská léta.

gerzova_
21.06.2020 5 z 5

Příběh Malého prince jsem už odmala slyšela, viděla i četla několikrát. Pokaždé v něm však objevím něco nového a vnímám celou myšlenku trochu jinak. Patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších knížek.

Mikus
20.06.2020 4 z 5

Malý princ od Antoina de Saint-Exupéryho se řadí k povinné četbě na středních školách, avšak na konci se dočtete, že je pro děti od 7 let. Já jsem moc rád, že jsem tuhle útlou knížečku v tomhle věku nikdy celou nepřečetl. Vůbec nic bych si z ní neodnesl a možná bych ji i zavrhl a neměl ji rád.
Díky tomu jsem teď v Malém princi našel poklad, kde je každá věta i slovo na svém místě. Kniha ve mě probudila mnoho emocí a moc se těším, až si ji přečtu znovu. A to knihy nikdy víckrát nečtu.
Pokud všeobecné nadšení z tohohle díla nesdílíte, moc doporučuju poslechnout si audioknihu, kterou namluvil pan Viktor Preiss. Celá kniha v jeho podání dostane úplně nový rozměr. Stejně tak doporučuji zhlédnout i animovaný film. Malého prince jsem si od té doby ještě více zamiloval!

HaD542
19.06.2020 5 z 5

Malého prince mi četla babička, když jsem byla malá, ale nějak jsem na ni trochu zapomněla. Až před nedávnem jsme ji měli přečíst do školy a zase jsem si vzpomněla, jak byla úžasná. Nejkrásnější na ní je, že ji může číst člověk, ať je malý nebo velký, ale pokaždé ji vidí jinak. Líbí se mi, že jsou v ní schované hlubší souvislosti, které jsou ze života. Doufám, že Malého prince budu jednou číst i svým dětem.

BaDu_
18.06.2020 5 z 5

Nejkrásnější na Malém princi je to, že tuhle knihu může číst člověk v každém věku a každý ji pochopí jinak. Dítě ji bude vnímat jako pohádku, kdežto dospělý v tom najde i hlubší význam a každý si z ní odnese něco jiného.
Myslím, že tuhle knihu by si měl přečíst každý.
A ti co ji musí „přelouskat“ určitě ocení, že kniha je krátká a čtivá (já osobně jsem ji přečetla za 2,5 hodiny).

jachymkos
17.06.2020 5 z 5

Příběh o malém princi jsem za celý život slyšel i četl už vícekrát a baví mě, že jsem ho s postupem času vnímal pokaždé jinak. Postupně jsem v něm začal vidět hlubší významy a vlastně takový návod k tomu, jak by se k sobě lidé měli chovat.

AdamKrejci1
15.06.2020

Kniha má několik zajímavých myšlenek, ale jako celek mě moc nenadchla. Je na můj vkus až moc sentimentální a některé částí jsou poučné až kazatelské, což mi hodně vadí. Mně osobně se moc nelíbila, ale sto lidí sto chutí, proto bych ji doporučil k přečtení, i proto že je velice krátká.

2045
11.06.2020 5 z 5

Úžasná Kniha

MalejTucnak
10.06.2020 5 z 5

Úžasná knížka. Srdcovka.

milovniceknihh
04.06.2020 3 z 5

Upřímně nevím co si mám myslet

Matessr
03.06.2020 5 z 5

Šakra, tachle kníška je škvělá, a někdy i šmutná.

pydla
03.06.2020 3 z 5

Malý princ je jistě hezký literární počin, leč ani jako dospělý se nedokážu připojit k nadšencům tohoto díla. Knihu přečtete šmahem, kapitoly jsou krátké, děj odsýpá. Není vysloveně k přehlédnutí, ale i přes zajímavé myšlenky v ní nevidím skvost literatury. Nicméně sto hlav, sto chutí.

Luigi1
01.06.2020 5 z 5

ImGinny já ti to věřím a plně se s tebou stotožňuji,až druhé čtení dá člověku co spisovatel s těmi myšlenkami chtěl říct.

pavlina3016
30.05.2020 5 z 5

Knihu jsem plně docenila, až když jsem jí četla podruhé v dospělosti. Jako dítě člověk nevnímá zajímavé myšlenky, které se v knize nachází. Moc mě bavilo knihu číst s dětmi a rozebírat, jak oni chápu některé vybrané myšlenky. Ještě více tak vynikl kontrast mezi myšlením dospělých a dětí, který je i v knize jedním z hlavních témat.

m_martina
22.05.2020 2 z 5

Bohužel se nepřipojím ke všem těm nadšeným komentářům. Knihu jsem četla před lety a vůbec se mi nelíbila. Určitě není pro každého a ne každý ji docení. A sem patřím i já.

Lucissia
21.05.2020 5 z 5

Právě jsem ji dočetla a přiznám se, že tolik myšlenek v poměrně malé knize jsem napoprvé nezvládla. Budu si ji muset přečíst znovu a možná nejen jednou... Ilustrace paní Vydrové jsou též naprosto dokonalé... Pět hvězd naprosto právem. :-)

Set123
20.05.2020

Nyní, když jsem po letech četl Malého prince podruhé, byl jsem ohromen. Ne tím, jak je to dobré, ale tím, že jsem si to po mnoha letech pamatoval do nejmenšího detailu.

Jedná se o skvělou pohádkovou knihu, která se čte sama a přes to obsahuje neuvěřitelné množství fantastických myšlenek, některé jsou jasné, jiné lze obracet a aplikovat na nejrozmanitější situace, což je fantastické.

Je to skvělá pohádka, ale zároveň se mi zdá, že je to ten nejsmutnější příběh, jaký jsem četl. Ano, z jistého úhlu, ale stejně. Vlastně na mě konec knihy působí stejně depresivně jako Dědova mísa od Nerudy. Ani u jednoho si nejsem jist proč, ale zdá se mi to hrozně tragické.

Jsou knihy, které na mě měly mnohem větší vliv a které mám podstatně raději, ale Malý princ ve mně něco zanechal a já jsem za to „něco“ Exupérymu vděčný.

ImGinny
19.05.2020 5 z 5

Malý princ.
Kdo by neznal Malého prince.
Tak na téhle knize jsem se učila písmenka.
Vzpomínám si, že když jsem si jí přečetla, totálně jsem nechápala, co na tom je.
Teď, po mnoha a mnoha letech (tohle mi nevěřte) jsem si to přečetla znovu.
...a nechápu to furt.

Veronikados
17.05.2020 4 z 5

Knihu jsem měla už dávno v povinné četbě a nelituji toho že jsem si ji přečetla. Byla čtivá, tedy většinou, pěkná a taková trochu poučná. Měla v sobě to kouzlo psaní, sice je spíše pro mladší, ale přečíst si ji mohou i starší. Doporučuji. Dávám 79% (3.9 hvězdičky)

Nuny
17.05.2020 5 z 5

Tohle je ta nejkrásnější a nejpravdivější kniha, jakou jsem kdy četla. Děkuji za ni.