Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16449 16449

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

lenuskav
30.03.2020 5 z 5

ne vždy je všechno tak,jak se na první pohled zdá...

kkulhava18
30.03.2020 5 z 5

Prostě srdcovka. K tomu není co víc dodat. :-)

Doubravka1975
30.03.2020 5 z 5

Hodně zvláštní a divný příběh, který nutí přemýšlení. Souhlasím, že si z něho člověk pokaždé odnese něco jiného. Záleží na situaci a věku. Posloucháno, skvěle načteno Viktorem Preissem

aquaver
28.03.2020 5 z 5

Zajímavá kniha. Popravdě jsem se zpočátku obávala, jak se mi kniha bude líbit. Přece jenom ji chválí, jak je úžasná, dost lidí. Takže jsem od ní čekala docela hodně. A musím říct, že mě to vůbec nezklamalo. Už dříve jsem si ji chtěla přečíst, ale teprve teď jsem se k ní dostala. Určitě doporučuji.

Kaik
26.03.2020

Když pominu evidentní diskriminaci dospělých, je toto sociální survival sci-fi drama nesmírně poetické. ;)

fénix56
25.03.2020 5 z 5

Myslím si, že k četbě této knihy se musí dospět. Jako dítě jsem to brala jako "divnou" pohádku. Jako dospělá jsem začala přicházet na to, že to vlastně žádná pohádka není, ale je v ní spousta moudrých postřehů a poučení pro život.
Často se ke knížce vracím, pořád v ní nacházím ještě něco nového. Bohužel v závěru knihy pro slzy nemůžu číst....

LuiCJ
21.03.2020 5 z 5

Nádherný príbeh, ktorý som už počul mnohokrát, no knižku som si prečítal až ako 14-ročný. A som za to rád. Myšlienku som určite pochopil lepšie ako pred 5 rokmi.

Antoine de Saint-Exupéry sa zapísal navždy do svetovej literatúry ako jeden z najväčších velikánov a spisovateľov noviel a kníh pre deti a mládež. No Malý princ povie jednoznačne mnoho každému čitateľovi. Avšak isté rôzne veci v rôznom vekom. A v tom je tá neskutočná nadčasovosť tohto skvostu francúzskej literatúry. Dokazuje, že tématika vesmíru a detí - detského hrdinu sa pojať aj úplne inak, než by si niekto mohol myslieť.

Príbeh, ktorý Saint-Exupéry napísal vychádza z jeho vlastnej skúsenosti. Kebyže neobsahuj toľko silných a zamyslenia hodných myšlienok, išlo by najskôr o prazvláštnu rozprávku pre deti. A vlastne, je to zvláštne. Zvláštne a krásne zároveň.

Po druhom prečítaní:
Anglické vydanie knižky sa mi podarilo vyhrať na olympiáde z anglického jazyka a som za to rád. Dalo mi to veľa. Páčila sa mi príležitosť prežiť tento silný emocionálny príbeh ešte raz, tentokrát v jazyku, v ktorom bol príbeh pôvodne vydaný. Zlepšil som sa o niečo v angličtine a som veľmi rád, že mi druhé prečítanie názor na knihu ani tak nezmenilo. Len považujem Malého Prince (The Little Prince) za vzácnejší a citovejší príbeh ako doteraz.

EduardVlach
19.03.2020 5 z 5

Knížka je pro všechny věkové kategorie, jako malý jsem to měl za pohádku, ale potom jsem to četl znovu v sedmé třídě, pochopil jsem skrytý význam knihy je to myšleno jinak než to vidíte na papíře. Je to geniálně napsané a doporučuji všem číst knihu třeba ob dva roky a pokaždé to pochopíte jinak :-)

lenca.vym
17.03.2020 5 z 5

Knížku jsem četla jako maturitní četbu a moc se mi líbila, určitě bych si ji přečetla znovu. Četla se jednoduše, ale pokud se člověk nad jednotlivými řádky zamyslí, zjistí, že se nejedná pouze o „pohádku“, ale že se za písmeny skrývá mnohem víc.

„Tady je moje tajemství. Je strašně jednoduché: kdo chce doopravdy vidět, musí se dívat srdcem. To, co je skutečně důležité, oči nevidí.“ (liška, 73)

oblakaknih
16.03.2020 5 z 5

Do tohoto skvostu se nejde nezamilovat.
Vím naprosto jistě, že se mi kniha na 100 % líbila, ale nevím, co napsat. Nejjednodušší tedy bude, že nemám slov.
Bylo to mé druhé čtení tohoto kouzelného a originálního příběhu, ale opět jsem měla možnost zamilovat se jinak. A to jak do Malého prince, do postavy letce i do celého světa.
Kniha se četla sama, a to hlavně díky nádherným ilustracím, které díky mobilní aplikaci ožívají. Je něco víc?
Ilustrace celý příběh nádherně doplnili a já tak měla možnost, vcítit se do něj o něco více.
Radost pohledět, radost číst, radost mít. Určitě doporučuji se po tomto vydání mrknout!

Zelvicka03
13.03.2020 5 z 5

Kniha je opravdu úžasná; to co jsem četla, viděla jsem v tom pravdu a to bylo opravdu moc úžasné, místy z toho šel až mráz po zádech.

Radarka
09.03.2020 5 z 5

Knihu jsem četla poprvé až nyní v dospělosti a to pouze ze zvědavosti. Tento žánr není zrovna můj šálek kávy, ale přesto mě zaujala svým příběhem, kde popisuje autor to myšlení a přirovnávání toho, co cítíme k dalším věcem. Je to moc pěkně napsaná myšlenka. Knihu bych ale znova nečetla.

janyska13
07.03.2020 3 z 5

Jsem ostuda, teprve jsem malého prince četla poprvé. A tak nějak jsem od něj čekala něco víc...

Opisska
05.03.2020 5 z 5

Tak pravdivá kniha až z toho jde mráz po zádech

Tedíkpikolík
04.03.2020 1 z 5

Jsem vulgární materialista a primitiv v jednom takže... Ten obsah... budiž. Ale ta forma... to je něco tak nestravitelného. Ještě že je to tak krátké.

anca_s
02.03.2020 3 z 5

Při čtení jsem cítila, že se jedná o jedinečnou knihu, která dokáže měnit lidské chápání.
Já ač jsem se snažila, tak jsem v knize nedokázala najít něco, co by mě ovlivnilo, to, co by mě přimělo na knihu krásně vzpomínat a vracet se k ní. Možná musím nabrat více zkušeností, abych celý příběh lépe pochopila.

Čturáda
28.02.2020 5 z 5

Nádherná kniha, která je jak pro dospělé, tak pro děti. Čtu ji často a pokaždé v ní najdu něco, co mě osloví znovu a jinak. Pro mě je to diamant mezi knižními šperky.

hana17.1.
28.02.2020 4 z 5

Skvělá kniha, kterou by si měl přečíst úplně každý v dětství i dospělosti.

verka5083
28.02.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem poprvé četla v osmé třídě. Tenkrát jsem ji nedokázala pochopit a vnímala jsem svět z pohledu Malého prince. Trochu jsem si připadala jako on a některé věci jsem nechápala.
Dneska jsem si knihu přečetla znovu a víc vnimam svět z pohledu pilota. Ale zároveň mě to nutí se nad knihou zamyslet. Některé příběhy mi připadají pravdivé a dokázaly by se porovnat s dnešní dobou.

L.Helena
27.02.2020 5 z 5

Nevím, jestli dítě dokáže pochopit celou hloubku tohoto příběhu, to podle mě ocení až dospělý s určitými životními zkušenostmi.
Vydání s ilustracemi Markéty Vydrové je prostě úžasné a ta spousta nádherných obrázků dokonale podtrhuje půvab a poetičnost celého příběhu.