Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16449 16449

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

lofasovec
22.01.2020 4 z 5

Pedantně melancholicky destrukturalizované dílo, které se vkrádá do latentních socioskupinových nealternativních vnímání. Podbízivá emoční akcentace je lineárně pasivní, aktualizace projekce pak spíše úpadková. Výsledek je generačně a hodnotově mírně nadprůměrný, což ve výsledku ubírá dokonalému uchopení a vyznění knihy.

crayve
22.01.2020 5 z 5

Veľdielo...

coppacabana
22.01.2020 5 z 5

"Malý princ" je pohádka, která se nám bude líbit vždycky, paradoxně ji ale pochopíme až jako dospělí...
Jedná se o krásnou knížečku s krásnými myšlenkami. Jako mnohé knížky pro děti je i tato ilustrována širokým spektrem obrázků, nýbrž zatímco v ostatních knížkách ilustrace hrají většinou roli jakéhosi oživení příběhu, v "Malém princi" jsou esenciální součástí vyprávění. Bez nich by vlastně kniha neměla smysl, bez nich by neměla své kouzlo.
Je to takový ten typ knihy, který prostě neomrzí, který Vám lahodí pokaždé a nezáleží na tom, pokud příběh čtete podvanácté (nebo jako já potřetí a tentokrát v němčině). Zbožňujete Malého prince a bavíte se jeho střety s dospěláky. Také se nad nimi ale i zamýšlíte. Nabízí čtenářům mocná poselství zamaskovaná cukrovou vatou pohádky. Doporučuji.

Katt15
18.01.2020 5 z 5

moje nejoblíbenější! pořád se k ní vracím, stále a stále, už od dětství. Nyní jsem ji potřebovala podstrčit dceři jako povinnou četbu, četli jsme ji spolu a já ji koupila její vlastní. Doufám, že si ji bude chránit, jako já tu svou a jednou pochopí sílu myšlenky.

Katri
16.01.2020 5 z 5

Toto půvabné dílo má jedinečné vyznění. Z promluv autora máte pocit, jakoby vám rozuměl. To je jedna z mnoha věcí, kterými dokáže Exupéry chytit za srdce. Příběh Malého prince je okouzlující, pohádkový a jakoby vyprávěný očima dětí a zároveň srdcem dospělých. Děj je jednoduchý a přitom složitý, záleží na tom, zda-li se čtenář zaměří na alegorii či pouze na "vyprávění samotné." Publikace obsahuje moudré citáty i krásné poselství.
Knihu bych doporučila všem, kdo rádi čtou mezi řádky a dokáží se nad dílem zamyslet. :)

KaroM
15.01.2020 5 z 5

Přečtená několikrát a stále se k ní vracím.

Ksyu
13.01.2020 4 z 5

Krásná kniha,člověk jí může číst stále dokola a pokaždé v ní objeví něco nového.

DK_Ronie
11.01.2020 4 z 5

Samozrejme velmi specificky zpusob podani, ktery nemusi sedet kazdemu. Ale kniha obsahuje radu hlubokych myslenek a pripodobneni, ktere neztratily nic na aktualnosti ani v dnesni dobe. Navic to clovek slupne za hodinu, jak to odsila. Najdeme v sobe vic nasi detskou stranku ????

Adelen
10.01.2020 5 z 5

Krásná kniha, ke které se ráda vracím.

iLuciferie
08.01.2020 2 z 5

Knížku jsem dostala kdysi jako dítě, ale po pár stránkách jsem ji odložila a na dlouhou dobu na ni zapomněla. Posledních pár let vnímám, jak je stále oblíbená v mém dospělém okolí - znám i několik lidí, co mají po těle různé z ilustrací.. Tak jsem si říkala, že bych si měla “doplnit vzdělání”.
Myšlenku chápu a přijde mi pěkná, milá.. nicméně forma se mi prostě vůbec nelíbí. Zajímavé, že je kniha tak populární..

Jitty82
06.01.2020 5 z 5

Nádherná kniha, která má neuvěřitelnou hloubku. Zdá se jako pohádka pro děti, ale dětem uniká pravý smysl této úžasné knihy. Na příběh Malého prince je třeba dospět a uzrát. Nádherný počin!

„Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem; to nejdůležitější je očím neviditelné.“

megizze
05.01.2020 3 z 5

V dětství jsem tuhle knížku neměla moc ráda, zatímco moji spolužáci ji zbožňovali. Ani v dospělosti mě moc neoslnila. Ač nové české vydání má krásné ilustrace od Elišky Podzimkové.

AVmagix
02.01.2020 5 z 5

Kniha mi vehnala slzy do očí, protože mi došlo, že byť jsem dospělým, mrzí mě, že již nejsem dítětem. Jako dítě jsem viděl věci více přímočaře, jednoduše. Dnes jako dospělý se přímočarosti bojím a hledám skrytou rafinovanost a to nejen ve věcech, které stvořil člověk, ale i v lidech samotných. Tento kontrast je knihou prolezlý velmi milým a pro mě dojemným způsobem. Obdivuji autora, který tento skvost napsal. Pravděpodobně dílo sepsal v době, kdy se mu narodil jeho vlastní potomek a zavzpomínal na svá léta viděná jeho očima. Mimochodem filmová verze je velmi citlivě "dokončená" a upravená skrze paralelní příběh dnešní malé holčičky, která má za souseda samotného letce...

Artim
01.01.2020 5 z 5

Bylo zajímavé zeptat se sám sebe, zda bych v očích Malého prince obstál a stal se jeho přítelem. Zda bych dokázal vykřesat něco víc než jen dospělácký pohled na svět a život a našel v sobě trochu fantazie, empatie a dětské naivity.
No, jsem na pochybách. Ty karikaturní charaktery planet až příliš trefně vystihují, co svět ovládalo tehdy i dnes.
Díky za tu možnost se v tom najít a trochu se od toho oprostit!

rilajaan
30.12.2019 5 z 5

Krásná kniha, která zaujme všechny věkové kategorie. Pro některé je to pohádka, jiní v ní už vidí skryté významy. Prostě nadčasová kniha.

Yabac
30.12.2019 5 z 5

prostě skvost, jen bych ji opravdu neřadila mezi knihy pro děti, tou podle mě zdaleka není

karel1076
29.12.2019 5 z 5

Krásné pro děti, a co pro dospělé? I ti byli jednou dětmi a myslím si, že hodnotu knihy ocení s věkem. Ono se zde nedá moc psát, protože i stárnoucí chlap jako já má slzu v oku, pokaždé když si připomene pasáže z tohoto díla.

Karolína2425
27.12.2019 5 z 5

Malý princ je prostě láska. Číst se dá kdykoli a kdekoli, v jakémkoli věku a vždy si v něm člověk něco najde. Skrývá spoustu geniálních myšlenek a krásný příběh.

markyticka
27.12.2019 5 z 5

Četla jsem tuto nádhernou knihu už mockrát. Pokaždé mne obohatila :)

Jakubac
27.12.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.