Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16449 16449

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

Anetidlo
27.12.2019 5 z 5

Filozofická pohádka. Nádherná filozofická pohádka.
Člověk se zachumlá do peřin, nechává se unést příběhem zvídavého kloučka. V určitých pasážích vidíme shodu s naším světem, a potápíme se do svého nitra, do svých smíšených pocitů. Po dočtení se snad nikdo nechce stát tím nudným a zvláštním dospělým. Až budu jednou dospělá, chci, aby pořád v mém srdci bylo to zvídavé dítě, které sleduje hvězdy.

chlo0opek
26.12.2019 4 z 5

Tak, trvalo to pár desítek let, než jsem se odhodlal se k této knize vrátit. Začal jsem ji totiž číst někdy v ranném dětství a tehdy jsem ji po pár stranách odložil, protože jsem ji vyhodnotil jako knihu bez děje a možná jsem ji nazval i něčím horším. Už si to ani nepamatuju. Nyní jsem ji po pár dnech úspěšně dočetl a to s tím, že se mi i líbila. Má v sobě ukryto dost moudra a koneckonců se mi i překvapivě dobře četla. Zkrátka na tuhle knihu musí člověk dozrát; rozhodně nesouhlasím, že by byla vhodná pro generaci před 10. rokem čtenářova života, jak je uvedeno na její zadní straně...
Jo a ještě mi teda vadilo, že malý princ na všechno vyžadoval odpovědi, ale sám moc ochotně neodpovídal...

halfbloodgirl
25.12.2019 5 z 5

Z této knihy si každý odnese své. Školák, teenager, dospělák. Kniha má své kouzlo, které každý člověk pozná trochu jinak.

pavla.ba
22.12.2019 5 z 5

Jsem přesvědčená, že i když jsem tuto knihu četla v 7 nebo ji budu číst v 70, budu mít pořád stejně krásné pocity. Pokaždé v ní objevím něco jiného, něco nového, pokaždé se u ní pousměju, zamyslím a budu se těšit na další přečtení.

Miluju, jak každý člověk v ní najde něco svého a každý ji pochopí jinak. Někdo by si mohl říct, že jde jen o pohádku, ale je to mnohem víc, moudrost z této knihy a jednotlivé citáty jsou pro mě citová záležitost! Měl by si ji přečíst určitě každý!

Peti
16.12.2019

Kniha, ke které mám jen jedno - nádherný a bezkonkurenční.

MarMarMar007
09.12.2019 5 z 5

Jako dítě člověk pochopí úplně jinak, než v dospělosti. Je to až zarážející, mě to připadá jako dvě rozdílné knihy.

Beetlejuice
04.12.2019 5 z 5

Malý princ patří mezi mé oblíbené klasiky. Rád se k této knize po čase vracím.

matfan
03.12.2019 5 z 5

Oblíbená knížka už o dětství. Krásná a smutná paralela o tom, jak děti a dospělí vnímají věci odlišně.

Akeli
25.11.2019 5 z 5

Momentálně jí čtu po páté, a ne naposled.

Mika118
25.11.2019 5 z 5

Navždy moje srdcová záležitost

EvaXxX
22.11.2019 5 z 5

Srdcovka ❤❤❤

Flexa
19.11.2019 4 z 5

Klasika. Je to hezky napsané. Nejvíc se mi líbily charaktery obyvatel planet. 84%

anája
19.11.2019 5 z 5

Jako dítě jsem nějak nepochopila, po znovu přečtení jsem pochopila krásu a význam.....

katerina3223
12.11.2019 5 z 5

Z tech co jsem zatim cetla je tato ma nejkrasnejsi kniha.. Poprvé kdyz jsem ji cetla zhruba v pate tride, tak jsem ji vubec nepochopila, ale ted jsem ji dala znovu sanci a musim uznat, je nadherna. Nakreslis mi beranka?

kykiryki28
10.11.2019 5 z 5

Nádherná francouzská klasika, kterou by si každý měl přečíst. Úžasné myšlenky, které říkají PRAVDU❤

Antilopa
09.11.2019 5 z 5

Nádherná kniha.

UMIKO
07.11.2019 5 z 5

Po letech jsem se k této knížce s radostí opět vrátil. Mám ji rád již od svých studentských let, protože pro svůj malý počet stránek byla tehdy ideální pro povinnou četbu.
S postupujícím věkem si také všímám, že ji vnímám jinak než při předchozích čteních. Možná i pro zvětšující se rozdíl mezi věkem dítěte a věkem současným, stále se zvyšujícím.
Kniha velmi dobře popisuje střet ve vnímání světa dětmi a dospělými. Dětská mysl, ještě nezatížená svým okolím, ve své přirozenosti konfrontuje svět a myšlení dospělých. Zároveň se kniha snaží najít určité ospravedlnění v počínání dospělých, ale možná více než vystihující je jednoduché konstatování, že dospělí jsou prostě zvláštní. I to mě nutí po celou dobou čtení k pochopitelnému přemýšlení, jaký je vlastně smysl našeho počínání, které je v knize zpochybňováno.
Celou knihou se také prolíná motiv přátelství a lásky. Odtud také známý citát: Co je důležité, je očím neviditelné. Motiv, který je z počátku Malým princem nepochopený, ale ke kterému si postupně nachází cestu, až je mu plně oddaný. Je to něco, co se mu stává vším.
Kniha se řadí do žebříčku mezi nejčtenější knihy, a to právem. Určitě stojí za přečtení a určitě se k ní rád opět vrátím, a to i pro svoji útlost.

Janii90
03.11.2019 4 z 5

Vše není tak složité, jak se zdá, a o tom je i tato knížka.

Kačuba
31.10.2019 4 z 5

Krátký, ale poutavý příběh. Čte se doslova jedním dechem.

veronika9143
29.10.2019 3 z 5

Zajímavě zpracovaná kniha, kde jsem se nemohla rozhodnout jestli je psaná pro děti, nebo pro dospělé. Kdysi jsem ji četla ve škole, ale vůbec jsem nepochopila význam knihy. V dospělosti, tzv. čtu mezi řádky a dává mnohem větší smysl. Přesto si nemyslím, že bych se k ní chtěla vracet. Je to taková pohádka, kdy se princ snaží probudit v dospělém, opět dítě.