Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16449 16449

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

9665
07.09.2019 3 z 5

Hodně let jsem odolávala celému tomu humbuku kolem této knihy, která je stavěna na piedestal a říká se o ní, že vám změní život a každý by si ji měl přečíst. Vždy jsem měla za to, že mě tak úžasná připadat nebude a záměrně jsem se jejímu přečtení vyhýbala. Dnes se potvrdilo, že to bylo přesně tak, jak jsem si myslela. Byl to milý příběh, poselství jsem pochopila, ale neshledávám na knize nic výjimečného, ani úžasného.

ManitraM
05.09.2019 5 z 5

Tuhle knihu mám ráda od dětství, četla jsem ji snad stokrát, ale musím přiznat, že až v pozdějším věku (tedy po překonání puberty) mi začala dávat hlubší smysl... prostě mi to trvalo trošku dýl...

HaniSebi
04.09.2019

Knížečku si netroufám hodnotit, protože si dokážu přiznat, že nejsem nezaujatá. Nemám ráda knihy (ani filmy), ze kterých lidé dělají svatý grál. V případě Malého prince mi přijde, že se prostě musí líbit, protože komu se nelíbí, ten je nedozrálý nevzdělaný ignorant, který nepochopil ty super myšlenky a musí dozrát. Přijde mi, že lidé uctívají tuhle knížečku aby dokázali, jací velikáni a intelektuálové jsou. Nejlépe koupit si plátěnou tašku s potiskem slona uvnitř hroznýše a pak si nechat na hrneček natisknout "Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné." a stane se z nás člověk, který spolykal všechnu moudrost světa. Možná jsem ale jenom velký cynik.
Pokud jste alespoň průměrně inteligentní, pak v knize to moudro najdete a pochopíte. Podle mě je ale také moudré přebrat si to v sobě a ne cpát všem, jak kniha musí prostě každému změnit život. Samozřejmě to se týká dospělých, pro malé děti je to zkrátka hezká pohádka. A pro mě vlastně také. Příběh mi přišel milý, ale to je asi tak všechno. S klidem můžu napsat přečteno jedním dechem, protože 94 stránek velkým písmem a s obrázky to ani jinak nejde. Život mi to ale nezměnilo. Troufám si říct, že za přečtení stojí, ale ten humbuk kolem prostě nechápu.

Markusak
29.08.2019 5 z 5

Malý princ - Je opravdu, tak malý, jak napovídá název knihy? Kniha určena především pro děti, ale myšlenku knihy pochytí spíš starší. Na to jak je kniha krátká, je dosti geniální. Za mě docela povinností si přečíst :-)

Andarielka
27.08.2019 5 z 5

Nádherná kniha, kterou můžete číst stále dokola a neomrzí vás :)

Kashi
27.08.2019 5 z 5

Přečtená s odstupem let již několikrát, pokaždé jedním dechem. Vždy ve mě zanechá emoce a nutí mě přemýšlet nad myšlenkami v knize.

RaDaR26
22.08.2019 5 z 5

Myslím, že podstatu této knihy, její smysl, hloubku, úvahy a celkově celé její kouzlo dokáže pochopit až člověk, který je trochu straší (tím myslím 18 let a více). Možná, že se pletu, možná, že jsem sám trochu pomalejší, ale přijde mi, že průměrný žák základní školy půlku věcí z této knihy nemůže docenit.

Andrea_I_Am
21.08.2019 4 z 5

Když jsem byla na střední škole a to je už 13 let, byla to pro nás kultovní kniha, ze které jsme si do života hodně brali. Je mi hrozně líto, že dnes z něj udělali takové komerční "něco", že všechny ty původní myšlenky a smysl celého vyprávění je definitivně pryč. Je to kouzelný příběh, jen měl zůstat tak nějak marketignu skryt.

Rolada88
20.08.2019 3 z 5

Dal jsem si do přečtených ale už si ji vůbec nepamatuju je to snad 20let co jsem ji četl

aabbaabb
19.08.2019 5 z 5

Malá kniha s veľkou múdrosťou.

Jessie_
15.08.2019 5 z 5

Jednoduchý příběh plný velkých myšlenek. (správně vidíme jen srdcem ♥)

Medasek
15.08.2019 3 z 5

Zajímavý příběh, který vás přiměje přemýšlet.

MišCA
15.08.2019

Kniha, která rozhodně stojí za víc, než jedno přečtení. Upoutá malé i velké čtenáře a nikdy nepřestane bavit. Člověk jí může číst pouze jako pohádku, nebo v ní hledat hlubší smysl, který rozhodně má. Některé věty a spojení váš přímo chytí a potřebujete si větu přečíst znovu a zamyslet se nad ní. Pár slov, které skrývají velké poznání.

Marjory
08.08.2019 5 z 5

Mnoho lidí k tomuto vyprávění stále nenašlo cestu a je to velká škoda.

zelva.marketa
06.08.2019 5 z 5

Srdcovka

Delphín
01.08.2019 5 z 5

Čím jste starší, tím tu knihu chápete jinak ale lépe. Úžasná čtivá a krátká knížka s mnoha nádhernýma myšlenkama.

anicka6694
31.07.2019

Krásná klasika, nutno podotknout, ze i když jde o pohádku není převážně určena pro děti

yuria7037
21.07.2019 5 z 5

Velmi smysluplná knížka. Má mnoho významů, pro každého možná jiné. Jsem ráda, že se tahle knížka zařazuje do dětské povinné četba ve školách, myslím že si z ní děti potom hodně berou (nebo v to aspoň doufám)

Noeni
14.07.2019 5 z 5

Knížka s nádhernou myšlenkou, do které jsem se zamilovala. Obrovský obdiv a klobouk dolů Antoine de Saint-Exupérymu! Kromě jeho knižní tvorby zbožňuju i jeho citáty, se kterými můžu jen souhlasit.

Romča11
09.07.2019 5 z 5

Tohle je ale úžasná knížka. Knížka o malém princi, který žije na svém asteroidu se svou růží a poté se vydává na cestu vesmírem, kde potkává různé lidí jako byznysmena, pomáhá, lampaře a mnoho dalších. Poté se dostává na planetu Zemi, kde se setkává s letcem a o celé své cestě mu vypráví. Zároveň malý princ často vede monology a poté dialogy s letcem, kde se vyskytují filosofické myšlenky a moudra. O téhle knížce není třeba mluvit ani psát, ale je třeba si ji přečíst! Krásná filosofická pohádka, co rozhodně není jen pro děti, ale pro celé generace!