Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16449 16449

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

Marci18
09.04.2019 3 z 5

Pohádku, kterou nepochopí každé dítě, ale za mě se četla velmi dobře a doporučuji.

rejhyl
07.04.2019 5 z 5

Malý princ není dokonalá kniha. Vůbec ne. Její poselství, její myšlenka, její hloubka a těch několik momentů, ve kterých se mísí láskyplná naivita prince a tíha dospělého a dětmi nechápaného světa, ty jsou bez výhrad a dovětků dokonalé.

Nikkaa
07.04.2019 4 z 5

Koneckonců jsme si taky pořídila,je plná mouder která pochopí až dospělý člověk....

Messilina
03.04.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem četla kdysi dávno, v poměrně útlém dětství. Asi v sedmi letech. Pamatuji se, že jsem jí tenkrát nedočetla, protože jsem jí vůbec nepochopila, nebavila mě. Podruhé jsem jí četla až v dospělosti, byť jsem jí měla celou dobu v knihovně. A to už se mi líbila. Nevím, buď jsem byla zaostalé dítě, anebo je to knížka spíše pro starší čtenáře.
Mimochodem, co se beránka týče, tak ten můj vypadá také nejlépe v krabici.

Renncha
02.04.2019 5 z 5

Krásný příběh, jsem ráda že jsem si konečně knihu přečetla.Tuto knihu, pochopí jen ten, který něco v životě zažil.Za mě naprosto dokonalá kniha.

hayalet
01.04.2019 5 z 5

Dostala jsem se k ní až v dospělosti, kdy už plně chápu její významy a moudra. Četla jsem už dvakrát a pokaždé to ve mně zanechá příjemný pocit. Beránka už také zvládám namalovat. Patří právem do mé knihovničky.

Ceropegia
30.03.2019

Asi jsem jedna z mála, ale tato kniha mě vůbec neoslovila. Možná jsem na to už moc stará, ale knihu jsem přečetla pouze ze zvědavosti a nic pro mě pozitivního jsem na ní nenašla.

Hádanka755
28.03.2019 5 z 5

Obrovská moudrost v útlé knize.

nikikostadinova
24.03.2019 5 z 5

Na to, jak dlouho o této knize vím, jsem ji četla až celkem pozdě (ukázku asi na ZŠ), celou až na střední škole. A byla to vážně nádhera. Já doufám, že jak budu stárnout, pochytím a pochopím víc motivů. Jinak tolik citátů, které by byly tak zlidovělé žádná kniha nemá. Je to pro mě hodně srdeční záležitost. Myslím si, že jednou Malý princ chytne každého. Až mu všechny ty věci, o kterých se tady baví, začnou vadit.

Vesnican
22.03.2019

Přišla mi spíše smutná, asi už nejsem to správné dítě

Angelika92
21.03.2019 5 z 5

Tato kniha je klasika. Moc pěkné čtení.

Petulla72
15.03.2019 4 z 5

Malého prince jsem dostala už jako osmiletá a tehdy jsem význam knihy úplně nechápala, nebo rozhodně ne celé jeho "poselství" znovu jsem se k této knize dostala, když jsem dělala "zkoušku dospělosti" a musím říct, že mě ta kniha tak nadchla, že jsem jí četla nejméně 5x a pořád se jí nemohla nabažit. Je to sice krátká kniha, ale skrývá obrovská tajemství a potenciál.
Malý princ je zkrátka, jako stvořený pro snílky a pro všechny, kdo knihu CHTĚJÍ PŘEČÍST ne ji jenom tak prolétnout, protože pokud se tak stane, uteče Vám pravá pointa knihy a to by byla škoda.

Allys
12.03.2019 5 z 5

Milá knižná klasika vhodná pre každú generáciu. Na pomerne málo stranách sa nachádza veľa krásnych, ako aj smutných (ale poučných) posolstiev.

kaylee5060
11.03.2019 4 z 5

Dětská klasika. :)

te-ssiinka3905
11.03.2019

nejlepší kniha... kdo to tak nemá, tak nikdy nepochopí o čem je život....

markulka
10.03.2019 5 z 5

Naprosto kouzelná kniha

Vickie
08.03.2019 5 z 5

Super kniha o klukovi co se na svět dívá jinýma očima.

Knihu jsme si četli ve škole ve 2. třídě. Všichni si mysleli že to ještě nepochopíme, ale paní učitelka to nevzdala.
Celou třídu kniha namotivovala tak, že jsme si jí pro radost četli znova a znova.

JancaMia
07.03.2019 5 z 5

srdeční záležitost

valky
07.03.2019 5 z 5

Moje milovaná kniha. Mám jí i v angličtině. Kdykoliv jí čtu, objevím v ní "něco nového".

Lalina3
05.03.2019 5 z 5

Dlouho jsem tuto knihu odkládala a byla to chyba. Nebudu tu vypisovat vše, co se mi honilo hlavou, protože komentáře pode mnou to vystihují... Snad jen řeknu, že je to nádherná kniha a skrývá v sobě veliké poselství...