Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16449 16449

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

Capkomi
04.03.2019 5 z 5

76 let starý příběh a stále aktuální.
Nesmrtelné.
Chudé na rozsah, ale velmi bohaté na obsah.
Kniha pro každého!

Monike
01.03.2019 3 z 5

Prectena poprve diky CV a zajimave!

Luffi
28.02.2019 5 z 5

Kouzelná kniha. Jestli je na ní něco dětinské, tak krásně nevinné myšlenky a chování Malého prince ve světě, kterému tak docela nerozumí. Nebo možná jen svět nerozumí jemu? Pozoruhodné, kolik poselství a pravd se dokázalo na tak málo stran ukrýt.

Nedoporučuji knihu maturantům, kteří si jí vybírají kvůli počtu stránek. Aby se vám to nevymstilo.

Permonica
28.02.2019 3 z 5

Kniha se mi moc líbila. Bylo to velice zajímavé, nejvíce se mi líbila scéna, když se malý princ staral o růži. Velice dojemné.

wendy4968
28.02.2019 5 z 5

nejkrásnější kniha ze všech existujících knih

Sajmonik
28.02.2019 5 z 5

Vždy se k ni vracím. Krásně se při ni vzpomíná.

david9690
27.02.2019 5 z 5

Mnohokrát jsem to již četl a vždy na to s takovou nějakou sladkou nostalgií vzpomínám. A asi si to zase někdy brzo přečtu a pokochám se. Fajne a pěkné.

Vendula39
26.02.2019 4 z 5

Krásná knížka, někdy s mnoha filosofickými prvky. Dospělí si mnoho věcí hodně komplikují, děti v tom vidí úplně něco jiného. Třeba v téhle knížce někdo může vidět jen obyčejný dětský příběh, ale když si ho přečte někdo jiní, uvidí zas hodně složitý psychologický příběh s hlubším zaměřením.

gargamelka
24.02.2019 5 z 5

Ve škole knížka popisovaná jako filosofická pohádka. Není daleko od pravdy. Poetický, pravdivý a zamýšlející se příběh. Dospěláci si všechno moc komplikují, takže udržme si v sobě část dítěte!
Jak prozrazuje liška tajemství. Vidime nejlépe srdcem. Důležité je to co, očima nevidíme. Čas je naše nejdůležitější komodita a je jen na nás jak s ní naložíme.

Strážkyně-žab
24.02.2019 5 z 5

Kniha v sobě má tolik pravdy. To, že dospělí nic nechápou, myslí jen sami na sebe a že dětství je nejhezčí období... Antoine de Saint Exupéry byl velice moudrý člověk a v této knize se to velmi zřetelně odráží. Nezapomenutelná kniha, doporučuji všem, kteří ji ještě nečetli.

Barbar11
22.02.2019 3 z 5

četla jsem jí jakko malá a úplně jsem jí nepobrala, ale je velmi hezky napsaná.

evik91
21.02.2019 3 z 5

Knížku jsem začala číst kvůli kolegyni, je to její oblíbená knížka. Jen se jí ještě budu muset zeptat proč. Jdu si jí přečíst ještě jednou, asi sem jí úplně nepobrala. Jen že dospělí jsou komlikovaní a myslí jen samy na sebe.

Daxania
18.02.2019 5 z 5

Ach bože, jak já na konci téhle knížky plakala... Ten druh knihy, který se vám vpálí přímo do srdce a nějakou dobu tam zůstane. ♥

Fazulajda
15.02.2019 3 z 5

Většinou hledám důvod k tomu, proč mám z knihy jaký pocit. Tady ne. Nebylo kde hledat. Pochybuju, že nějaký byl. A upřímně mi ten podivně smíšený pocit stačí. Ale co se myšlenky týče. Jsem na ni buď moc malá nebo není tak hluboká, jak jsem čekala.

Nelíísek
14.02.2019 5 z 5

Krásná krátká kniha, dokonalá k zapamatování, její poselství se vám vpadlí až do srdce, k maturitě ideální!

Safinka
14.02.2019 5 z 5

krásná kniha, zajimává

oblakaknih
12.02.2019 5 z 5

Nádherná kniha. Podle mě jeden z prvků knihomolstvi

RaDUCHa79
12.02.2019 5 z 5

Hořkosladký bonbon v celofánu nostalgie… Kniha plná mouder psaných nejen mezi řádky … Kniha na celý život … Kniha, ke které se vždy ráda vrátím …

artabanb
11.02.2019 5 z 5

Hezký příběh, ve kterém si najde každý to své.

Aaloha
10.02.2019 2 z 5

Jako dítě jsem knihu nechápala tak jsem si jí přečetla znovu jako dospělá. Nijak mě nenadchla, hodnocení knihy dospělými je až nadhodnocené. Malý princ mi připadal rozmazlený, nebyl mi ničím sympatický. Určitě se ke knize znovu nevrátím. Dcera zná kreslený film a také z příběhu není nijak nadšená.