Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16449 16449

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

Sigas
10.02.2019 5 z 5

Opravil jsem si mylnou představu. Čekal jsem, že Malý princ je trochu infantilní a růžově bolestínský. A třebaže to může být pravda o malém princi jako postavě, knížka jako celek je dospělá, hluboce psychologická a v její moudrosti zřetelně slyším Citadelu. Je to sice velice smutný a osamělý příběh, ale končí vykoupením. To není levné, ale stojí všechno.

Sam_Brun
06.02.2019 4 z 5

Přesto že mi všichni říkali ať malého prince nečtu že to nebudu chápat tak jsem si ho přečetl abych jim ukázal že se mílili.
Překvapilo mne že na tak málo stranách toho autor dokázal tolik vzdělit.
Bylo to něco úžasného.
S čistým svědomím mohu doporučit každému protože ať to čte dítě, puberťák a nebo důchodce tak si v tom každý najde to svoje.

Devid
05.02.2019

Hezké, spíše dokonale ne to přeháním je to příjemné na čtení

Katarina13
05.02.2019 5 z 5

Veľmi krásne čítanie. A veľmi rada sa znova vraciam ku tejto knižke. Stále mám na ňu iný pohľad a takisto aj iný pohľad na svet.

Kyta
02.02.2019 5 z 5

Malý princ je kniha, která člověka přinutí k zamyšlení nad životem, lidskými hodnotami a tím, co je na světě nejdůležitější. I když čtenář knihu přečte víckrát, najde v ní pokaždé něco jiného a v tom myslím, že je to kouzlo. Rozhodně si nemyslím, že je možné v ní hned napoprvé najít všechna poslání, kterých tato kniha skrývá požehnaně, některé myšlenky či symboly se navíc dají vykládat několika způsoby. Když člověk čte knihu opakovaně v různých fázích života, může v ní najít zase něco jiného a pokaždé mu něco dá.
Autor kritizuje vlastnosti dospělých lidí – poukazuje na fakt, že jsou zahledění do sebe, zaměřují se na hmotný majetek, žijí ve spěchu a neužívají si života. Také tu je ukázána důležitost lásky a přátelství, jak je důležité, aby si lidé pomáhali a měli někoho, kdo by jim v případě nouze mohl pomoct. Přátelství je mnohem důležitější než hmotný majetek.
V knize se nachází spoustu metafor (beránek, růže, liška, planety, rychlík, studna, had...) a je pouze na nás, jak si je vyložíme.
Kniha skrývá mnoho poselství. Například to, že lidé by si měli víc všímat věcí okolo sebe, dělat věci, které je naplňují, určitým způsobem rozvíjí a nedělat věci jen kvůli společenskému statusu, který je ve finále k ničemu, když člověk není sám se sebou spokojený a chybí mu to nejdůležitější – láska.

Efesus
30.01.2019 5 z 5

Krásná kniha, u které musí fungovat lidská fantazie. Pokud stále máte duši dítěte, knížku si krásně užijete.

Mojepočteníčko
28.01.2019 4 z 5

Kniha, kterou nestačí přečíst jednou. I kdybyste ji četli třeba stokrát, vždy vám odhalí něco nového...

JPBelmondo
27.01.2019 3 z 5

Ač útlá knížka, o to více plná svým obsahem. Krásný, poetický příběh s nádhernými postřehy a myšlenkami. V dětství ji přečteme a s přibývajícími lety stále více chápeme.

Elkeli
26.01.2019 5 z 5

Kdo ji pochopí, ten si ji zamiluje :)

Miliarda
23.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha, která byť cílí převážně na dětské čtenáře, má rozhodně svůj přesah pro populaci dospělou. Skvělý popis lidských charakterů, lidskost a velice dobrý příběh činí z knihy ve svém souhrnu velice kvalitní a čtivé dílo, které by mělo být součástí povinné literatury. Já Malého prince objevil až v dospělosti a jeho příběh mě doslova pohltil a věřím, že další čtenáři na tom budou obdobně.

Termina
23.01.2019 4 z 5

Kniha mého dětství- jestli budu někdy matkou bude tato kniha povinná četba mé ratolesti :)

evonra
21.01.2019 5 z 5

Krásný kouzelný příběh, který se nikdy neomrzí...

„Důkazem, že malý princ skutečně existoval je to, že byl rozkošný, že se smál a že chtěl beránka. Chce-li někdo beránka, je to důkaz, že žije.“

Plaknel
19.01.2019 5 z 5

Už tolikrát jsem ji přečetla a pokaždé mě něčím novým překvapí.
Krásná kniha, kterou lze číst v každém věku.
Syn si do čtenářského deníku napsal: "Líbilo se mi, že Malý princ pořád myslel na svou růži - jeho přítelkyni"

freejazz
19.01.2019 5 z 5

ani nespočítam, koľkokrát som mal túto knihu v rukách, koľko som ich daroval a koľkých ľudí som prinútil prečítať si ju. toto je naozajstné povinné čítanie.

Alice72
19.01.2019

nestárnoucí klasika a kdo chce, ten v ní najde......

JaVin
18.01.2019 5 z 5

Muzu ji číst porad a stale nacházím nové postřehy. V každé životní etapě v ni vidím jiný rozměr.

lemur007
18.01.2019 5 z 5

Trochu zvláštní kniha. Když jsem jí četla v páté třídě jako povinnou četbu, nechápala jsem jí, ani jsem se nesnažila. Byla to prostě povinná četba. Ale později jsem ji četla znovu a zamyslela se. Myslím, že jsem trochu pochopila i když jen trochu. Tato kniha se myslím nedá pochopit za dvě přečtení.

RuzovaPanterka
16.01.2019 5 z 5

Moje milovaná....

MaggieR
15.01.2019 5 z 5

Nie každý knihu pochopí. Ale kto ju pochopí, ten si ju zamiluje.

ejwa1937
15.01.2019 5 z 5

Příběh s hlubokou myšlenkou. Veselý i smutný. Malý a přesto duchem velký. Obrazové (prostorové) vydání od Albatrosu, je krásné pohledově i obsahem. Velice doporučuji, hezčí knížku jsem dlouho neviděla.