Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16449 16449

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

hANS6
13.01.2019 5 z 5

Myslím, že Malý princ je kniha, která se hodí jak pro děti tak pro dospělé. Děti ji mohou brát jako pohádku a dospělí jako zamyšlení. Jedním z takových zamyšlení by mohlo být co je v životě opravdu důležité - v takovém případě je možná inspirace dětským pohledem. A nebo další příklad - máme opravdu to, o čem si myslíme, že máme?

hu_87
13.01.2019 3 z 5

Příběh a vyobrazení hlavních postav nepovažuji za tak fantastické, aby si to zasloužilo takový obdiv i mezi dospělými.
Rádoby hluboká myšlenka - nebo spíš něco, co není dál rozvinuté? Něco, v čem se každej druhej vidí a nadšeně sdílí malýho prince, protože je to přece zázrak? Konečně nám někdo porozuměl, všechno najednou dává velkej smysl a malej princ je prostě legenda. I když teda pro děti asi ne zrovna dvakrát čtivá, autor se nejspíš snažil o to, aby se každej druhej dospělej po přečtení týhle knížky cítil znova jako dítě a asi to je klíčem k přeceňovanosti týhle knížky.
Krátký kapitoly, který nejsou nijak záživný a absolutně postrádají živost, něco zvláštního, něco, co bych u pohádky zrovna jako očekávala. No nic. Hlavně, že se autor trefil do černého a čtenáři si díky němu připadají jako kdyby je někdo konečně chápal.

stesa
13.01.2019 5 z 5

Malý princ je moje srdcovka, kterou pravidelně čtu už od dětství a pokaždé mě něčím novým překvapí, protože z ní v různých stádiích života vyčtu jiné věci.

ElaMi
12.01.2019 5 z 5

Stará dobrá klasika na zamyslenie sa

sarka8222
11.01.2019 4 z 5

Klasika, není co dodat ????

veamertl
11.01.2019 5 z 5

Nebýt Malého prince, spousta z nás nemá z čeho citovat:) Jen "o tom, co je očím neviditelné..", jsem v různých obměnách četla nebo slyšela nesčetněkrát:) V Alchymistovi se praví, že veškeré vědění lidstva bylo napsáno na jedné tabulce. Pokud se nebudeme pouštět vyloženě na kvarkovou úroveň, já bych s tím i souhlasila. Zkrátka nejlepší věci jsou zadarmo a "univerzální moudro" je dle mého stručné. To Malý princ se rozmáchl trochu víc. Díky tomu zase drží pohromadě a je to příběh, který díky tomu snadno přelouská unavený dospělý i dítě. Příběh, který obsahuje spousta moudra a přitom mi nepřijde přemoudřelý. Ale jak se říká, není autor ten, aby se zalíbil lidem všem:) A tak já, ač mám Malého prince moc ráda a přijde mi jako krásné počtení, mám jiné favority, kteří s mou duší rezonují na vyšší úrovni:)

Wargo
11.01.2019 3 z 5

Taká mierne sfetovaná fantasmagória. Pre deti určite zaujímavé a fantastické, pre dospelého človeka (mňa) už len povinnosť prečítať.

Oryk
09.01.2019

I když se mi kniha líbila jak délkou, tak rozsahem, tak je nutno napsat, že podle mě je lehce přeceňovaná. Nechci Malého prince nijak dehonestovat, ale připadá mi, že oněch alegorií je tam až přespříliš. Domnívám se, že i když je dobrý nápad vytvořit filosofickou pohádku, jelikož málokdo sáhne po čistě filosofické práci, tak si myslím, že v dnešní době je mnoho populárně naučných knih, které mohou význam malého Prince alespoň z části nahradit. Přesto jde o dílo světového významu, které je záhodno znát.

monika0092
06.01.2019 5 z 5

Moje nejoblibenejsi :) ♥️

Tereza K.
03.01.2019 5 z 5

Pro mě doslova životní knížka, kterou nedokážu hodnotit. Pouze ji nosím v srdci a hlavě a čerpám z ní sílu, inspiraci, poznání i poučení a i po dvacátém přečtení mi přinese něco nového...

Angie_Missfit
03.01.2019 4 z 5

Milá a laskavá kniha, která zahřeje u srdce menší i větší čtenáře. V dětství jsem ji chápala spíš jako pohádku a moc se mi líbily princovy výlety na jiné planety. Nejvíc jsem na knize oceňovala (a oceňuji i dnes) znázornění rozdílů mezi bezelstným a hravým dětským vnímáním a světem dospělých, v jejichž duších stále někde dřímá malé dítě, ale pro všechnu práci a starosti na ně zapomněli. Tento "střet realit" je přitom čtenáři předložen nenásilně, prostřednictvím miloučkého příběhu, v němž je zpodobněno mnoho lidských vlastností i pocitů, kterými si občas procházíme bez ohledu na to, jak staří nebo mladí jsme. Musím uznat, že příběh obsahuje jisté filosofické přesahy, ale podle mého názoru nejsou zas tak hluboké a v takové míře, jak to někdy na základě nadšených komentářů a masového „vzývání“ knihy vypadá. Trochu se mi zdá, že poslední dobou došlo ke „znovuobjevení“ Malého prince a je tak nějak v módě se tvářit, že nám jeho přečtení změnilo život a jak strašně je kniha hluboká a geniální. Ano, je to krásná a moudrá kniha, v níž si najde svoje malé dítě, dospělý i stařec, a pro každého z nich bude její krása spočívat v něčem trochu jiném, ale tím to alespoň pro mě končí. V každém případě se jedná o knihu, která by neměla chybět v osobní knihovničce a minimálně za jedno přečtení rozhodně stojí.

Mišule_11
02.01.2019 5 z 5

Kniha, které vůbec nic nechybí a měl by si jí přečíst, snad každý, který jí dokáže pochopit..! :)

Kuža007
02.01.2019 4 z 5

Úžasná, avšak melancholická a trošku smutná knížka.

Christine97
01.01.2019 5 z 5

Nadčasová, melancholická knížka s nádhernými ilustracemi a lidským, dojemným až krutým příběhem. Jako dítě jsem nedokázala docenit nesmírnou hloubku příběhu a pochopit, co se mi snaží autor prostřednictvím svého příběhu sdělit.
Postava prince ztělesňuje ty kladné vlastnosti nás lidí - lásku, upřímnost, vlídnost, snaží se v čemkoliv špatném a zlém hledat i tu dobrou stránku, která je pro něj samotného mnohem důležitější. Stejně jako my se snaží zjistit, co je v životě podstatné - smysl života.
Každý si najde v příběhu to své a to knihu dělá dokonalou.

waits
31.12.2018 5 z 5

Dojemná, působivá, smutná a současně krásná knížka. "Co je důležité, je očím neviditelné." Unikát!

sheldon8410
30.12.2018 5 z 5

Malý princ je moje srdeční záležitost. Četla jsem ho už několikrát. Poprvé mi ho doporučila paní v knihovně, když mi bylo asi 10. Tehdy jsem to četla prostě jako příběh malého prince, ale čím jsem starší, tím větší hloubku v tom vidím. Vracím se k němu každý dva až tři roky a vždycky v něm najdu něco nového. Prostě Malý princ mě nikdy neomrzí.

Čtenář1234
30.12.2018 2 z 5

není to můj žánr , ale úplně špatné to nebylo ...

mosem
29.12.2018 3 z 5

Tuhle knížku četly a měly rády moje děti. Já sám jsem se k ní dostal až nyní, ve věku pozdně dospělém. A zřejmě věkem poznamenaná racionalita myšlení v ní nedokáže odhalit to co v ní, podle komentářů, nacházejí další čtenáři. I když jsem přemýšlel,jestli do ní autor skutečně vložil všechno to, co čtenáři nacházejí. Byla to pro mne knížka milá, půvabná, která pohladila, a určitě stojí za přečtení. Některé myšlenky jsou úžasné, a jen kvůli větě "nakresli mi beránka" ta knížku určitě stojí za přečtení. Ale mezi svoje oblíbené ji zařadit nedokážu.

tomik2132
25.12.2018 5 z 5

Je to krásný citlivý příběh. Úžasný pohled dítěte na svět, který si už dospělí dokážou těžko představit. Povinná četba? Vem to čert! Pro mne neumírající klasika, kterou si vždy ráda přečtu. NEJLEPŠÍ :*

tereza5413
22.12.2018 5 z 5

Úžasná kniha, ze začátku plná tajemství a na konci s úžasnou větičkou, která se mi vryla do paměti. Moc doporučuji!